والیبال قهرمانی آسیا| پیروزی قاطع ایران مقابل هند/ خبری از شگفتی نبود!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل هند قرار گرفت و به پیروزی رسید.

به گزارش آفتاب نو، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸:۴۵ در سالن ۱۲ هزار نفری به مصاف هند رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۱ حریف خود را شکست دهد.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود ایران

تیم ایران بازی را بهتر از هند شروع کرد و در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ایران تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این تیم های سریلانکا، قطر و چین را شکست داده و نتیجه را به استرالیا واگذار کرده بود.

* ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

ایران با همان ترکیب ست اول بازی را شروع کرد. هندی ها در این ست بسیار تلاش کردند تا برنده باشند و شروع خوبی هم داشتند، اما نفراتی همچون کریمی، اسفندیار، یلی و … اجازه خودنمایی به هندی ها را ندادند. شاگردان کولاکوویچ اختلاف خود با هند را زیاد کردند. در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران
ایران ست سوم را با قدرت آغاز کرد و توانست با نتیجه ۵ بر ۳ از حریف پیش بیفتد تا سرمربی هند درخواست وقت استرات فنی کند. هندی ها در امتیاز ۱۱ بازی را به تساوی کشاندند، اما ایران دوباره خیلی زود نتیجه را ۱۴ بر ۱۱ به سود خود تغییر داد. در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران تمام شد.
درحالی که برخی کارشناسان معتقد بودند هندی ها با سبک خاص بازی خود می‌توانند برای ایران مششکل ساز شوند، اما اینگونه نشد و ایران با حضور بازیکنان جوانش توانست به راحتی هند را شکست دهد.

۴۴۱۶

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *