مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا| از چمن رنگ‌شده تا خروج توپ از استادیوم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، در حالی استان همدان و شهر مریانج میزبانی مسابقات گروه سوم مرحله مقدماتی نوجوانان آسیا بود که از ماه‌های گذشته ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی این شهر زیر چتر عملیات بازسازی و تجهیز مجدد رفت و زمین چمن آن نیز به طور کامل استراحت کرد.

اما در این میان قسمتی از چمن دروازه ضلع شرقی ورزشگاه دچار سوختگی و زردرنگ شده بود که با ناچار و در یک اقدام جالب چند ساعت مانده بازی‌ها با پاشیدن رنگ سبز درست شد!

تیم ملی افغانستان تنها ۱۵ ساعت مانده به شروع بازی‌ها خود را هتل محل اقامت رساند و مشکل آن به گفته سرمربی این تیم دیر حاضر شدن روادید از سوی کشور ایران عنوان شد.

اما امیر خسروی نماینده فدراسیون در این بازی‌ها دیر ارسال شدن لیست تیم افغانستان از جانب این کشور را سبب تأخیر در صدور ویزاها عنوان کرد.

در حالی که همه تیم‌ها خود را به صورت هوایی به ایران رسانده‌اند، اما تیم افغانستان به وسیله اتوبوس و تاکسی از شهر هرات راهی کشور ایران و شهر همدان شده‌اند که ۳۰ ساعت زمان برده است.

تیم مالدیو با تیم نونهالان خود که زیر ۱۴ سال هستند در این مسابقات حاضر شده و برای تجربه‌اندوزی قدم به مسابقات زیر ۱۶ ساله‌ها گذاشته‌اند.

در حاشیه دیدار فلسطین و افغانستان، یادبود ویژه فدارسیون فوتبال فلسطین به «محمدرضا ساکت» مدیر تیم‌های ملی ایران اهدا شد.

دیدار تیم افغانستان و فلسطین از شبکه استانی همدان و دیدار دو تیم ایران و مالدیوم از شبکه ملی شما پخش مستقیم شد.

۱۰ تماشاگر افغانستانی با حضور در ورزشگاه تیم ملی خود را تشویق کردند که با تدابیر انجام شده، گیت‌های ورودی و جایگاه تماشاگران تیم‌های مهمان از سایرین فرق داشت.

از مسوولان فدراسیون تنها محمدرضا ساکت حضور داشت و ابراهیم شکوری که قرار بود در همدان حضور داشته باشد غایب بود و به این شهر سفر نکرده است.

بازیکن تیم ملی ایران در دقایق نخست بازی خود در یک موقعیت شوت‌زنی قرار گرفت که شوت وی سبب شد تا توپ از ورزشگاه خارج شود.

در بازی اول بین تیم‌های افغانستان و فلسطین تنها ۵۰۰ تماشاگر در استادیوم حضور داشتند اما در بازی ایران برابر مالدیو این تعداد به ۲ هزار نفر رسید.

تیم ملی نوجوانان کشورمان با زدن ۱۳ گل، خاطره سال ۱۳۷۴ تیم بزرگسالان را که در مقدماتی ملت‌های آسیا ۱۷ گل زده بودند را زنده کرد.

در حالی که تیم مالدیو از تیم ایران شکست بسیار سنگینی را متحمل شده بود، در پایان بازی از سوی تماشاگران حسابی تشویق شد.

دروازه‌بان تیم ملی ایران که به خاطر درگیری با بازیکنان تیم ملی عراق در بازی دوستانه با محرومیت از سوی کمیته انضباطی فدراسیون محروم بود با وساطت مسوولان تیم نوجوانان بخشیده و امروز درون دروازه ایران ایستاد.

با توجه به زمان کم بین بازی‌ها، تیم ایران بلافاصله بعد از بازی اقدام به ریکاوری بازیکنان خود کرد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *