طباطبایی: تیم ملی کاراته در شرایط بسیار خوبی است/ مهم‌ترین برنامه ما موفقیت در المپیک است

جامعه ورزشی آفتاب نو:

رییس فدراسیون کاراته با بیان اینکه هدف اصلی ما کسب سهمیه‌های کامل المپیک و موفقیت در این رویداد بزرگ است، گفت: خوشبختانه تیم ملی مقتدرانه به مسیر خود ادامه می‌دهد.

سید حسن طباطبایی، رییس فدراسیون کاراته در گفت‌وگو با آفتاب نو،درباره ارزیابی خود از عملکرد تیم‌های ملی کاراته ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، اظهار کرد: خوشبختانه در بخش دختران نتایج خوبی در بخش کاتا و کومیته گرفتیم و نتایج در مجموع راضی کننده بود. در بخش پسران نیز امتیازات بسیار خوبی را در راه کسب سهمیه المپیک به دست آوردیم. امیدوارم بتوانیم مسیر رسیدن به المپیک را پر قدرت ادامه بدهیم و در نهایت سهمیه کامل حضور در المپیک را کسب کنیم.

رییس فدراسیون کاراته افزود: تیم ملی مردان از پنج‌شنبه اردوی خود را برای حضور در رقابت‌های گرندپری ژاپن آغاز کرده و ان‌شاءالله با انگیزه و قدرت بالا راهی این رویداد خواهد شد. امیدوارم با توجه به شرایط خوبی که در تیم ملی حاکم است بتوانیم از این رویداد نیز امتیازات خوبی را جمع آوری کنیم.

وی درباره کار دشوار کسب سهمیه المپیک در یکی از سه وزن گفت: کار ما در سبک وزن مقداری سخت است و راه دشواری برای گرفتن سهمیه از طریق رنکینگ خواهیم داشت. با این وجود ظرفیت بالایی داریم و با توجه به برنامه‌ریزی‌ خوب کادر فنی تیم ملی امیدوار هستیم در سبک وزن نیز جواز حضور در المپیک را به دست بیاوریم.

طباطبایی در ادامه گفت‌وگو با آفتاب نو،درباره محرومیت امیر مهدی‌زاده از حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا به دلیل حرکت اعتراضی که یک سال پیش هنگام دریافت مدال در بازی‌های آسیایی داشته است، گفت: مسئولان کنفدراسیون کاراته آسیا علی‌رغم قول شفاهی که در جاکارتا داده بودند و تاکید کرده بودند بخشودگی شامل حال مهدی‌زاده خواهد شد اما در عمل او را از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا محروم کردند. مهدی‌زاده ظرفیت بالایی دارد و هر چند این فرصت را برای افزایش امتیاز از دست داد اما شایستگی زیادی دارد و با انگیزه‌تر از قبل در مسابقات پیش رو حضور خواهد داشت.

رییس فدراسیون کاراته درباره کوتاهی مسئولان قبلی فدراسیون کاراته در پیگیری این موضوع خاطرنشان کرد: هیچ عمدی در کار نبوده اما به هر حال مسئولان قبلی فدراسیون روی قول شفاهی کنفدراسیون آسیا حساب کرده بودند. به هر حال کاری است که صورت گرفته و بازگشت به عقب و مرور چرایی این اتفاق سودی ندارد. مشکلات ایجاد شده در راه رسیدن به اهدافمان نباید ما را از هدف اصلی دور کند. هدف اصلی ما کسب سهمیه‌های کامل المپیک ۲۰۲۰ است و مهم‌ترین برنامه ما نیز موفقیت در این رویداد بزرگ است.

وی با بیان اینکه شرایط خوبی بر تیم ملی کاراته حاکم است، گفت: تیم بسیار منسجم و خوبی در اختیار داریم و همگی انگیزه بالایی دارند تا برای کشور افتخارآفرینی کنند. کادر فنی بسیار خوبی نیز داریم که نقش تعیین کننده‌ای در کسب این موفقیت‌ها ایفا می‌کند. شهرام هروی از سرمایه‌های کاراته ایران است که بارها عناوین قهرمانی جهان و آسیا را برای کشورمان در رقابت‌های تیمی به ارمغان آورده است. او با داشتن کارنامه‌ای درخشان، ظرفیت بسیار بالایی هم در بحث فنی و هم در بحث مدیریت تیم ملی دارد. خوشحالیم که هروی تیمی قدرتمند را تشکیل داده و به موفقیت‌های زیادی رسیده است. فدراسیون نیز به طور کامل از سرمربی تیم ملی حمایت می‌کند.

طباطبایی درباره برگزاری سمینار داوری کاراته در اصفهان با حضور رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی، گفت:به اتفاق دبیرکل کمیته ملی المپیک در این سمینار حضور داشتیم و از خاویر اسکالانته نیز دعوت کردیم تا در این سمینار به تدریس بپردازد که مورد موافقت او قرار گرفت. سمینار بسیار خوب و پرباری برای داوران ایران خواهد بود و قطعا به رشد داوری کاراته ایران کمک زیادی خواهد کرد.

وی در پایان با بیان اینکه رقابت‌های بین‌المللی کاراته جام صلح و دوستی اواخر شهریور ماه در ارومیه برگزار می‌شود، گفت: رییس فدراسیون جهانی نیز در پیامی از قصد ایران برای برگزاری این رویداد قدردانی کرد و آن را پر اهمیت دانست. سعی ما این است که این رقابت‌ها را با حضور حداکثری کشورهای مختلف برگزار کنیم چرا که سطح کمی و کیفی این رقابت‌ها اهمیت زیادی برای ما دارد.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *