شانس مدال برنز و کسب سهمیه المپیک برای اطری/ ۲ فینالیست روسیه در ۲ وزن نخست

جامعه ورزشی آفتاب نو:

رضا اطری برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک، فردا در شانس مجدد به رقابتهایش ادامه می‌دهد.

به گزارش آفتاب نو،در ادامه رقابتهای کشتی آزاد ۲۰۱۹ قهرمانی جهان در قزاقستان، در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در یک کشتی نفسگیر و نزدیک با نتیجه ۴ بر ۲ از سد ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس گذشت وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ کوم سانگ کانگ دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از کره شمالی را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل زائور اوگویف قهرمان جهان از روسیه در یک مبارزه نزدیک با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت.

اطری در این گروه باید با برنده کشتی میان ماهیر امیرارسلان اف قهرمان بازی های اروپایی از آذربایجان و بخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی های آسیایی از مغولستان کشتی بگیرد و در صورت پیروزی، در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به مصاف راوی کومار از هند می رود.

پیش از این امیرمحمد یزدانی نیز از رقابت‌های وزن ۶۵ کیلوگرم حذف شده بود.

یزدانی در دور نخست ۱۵ بر ۲ مقابل باتیر بوریاکوف از ترکمنستان پیروز شده بود اما در دور بعد ۱۳ بر ۹ به والدس کوبایی باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت. با این حساب کشتی  آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در وزن ۶۵ کیلوگرم باید در مسابقات گزینشی شرکت کند.

اما از اتفاقات مهم روز نخست کشتی آزاد شکست جنجالی حاجی علی‌یف آذربایجانی از رشیدوف در وزن ۶۵ کیلوگرم بود. در حالی که ‌علی‌یف در ثانیه آخر حریف روس را خاک کرد و پیروز شد اما داوران با بازبینی فیلم و در کمال تعجب تماشاگران رای را برگرداندند و کشتی گیر روس را برنده کردند که علی‌یف این رای را قبول نکرد و حاضر نشد داور دست حریف را بالا ببرد. البته نکته جالب‌تر اینکه با وجود اینکه او توسط ماموران امنیتی از روی تشک پائین آمد و حاضر نشد در کنار داور قرار بگیرد، دیسکالیفه نشده و در جدول بازنده ها نامش دیده می‌شود.

شکست اوتوگورو قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم جهان مقابل رشیدوف دیگر حادثه مهم این وزن بود. باجرانگ هندی و نایب قهرمان جهان هم در نیمه نهایی ۹-۹ به نایزبکوف قزاق باخت و فینال را از دست داد.

نتایج دیدارهای نیمه نهایی به ترتیب زیر است:

۵۷ کیلوگرم:

سلیمان آتلی (ترکیه) ۶ – نوراسلام سانایف (قزاقستان) ۴

زائور اوگویف (روسیه) ۵ – کومار راوی (هند) ۳

۶۵ کیلوگرم:

گاجی مراد رشیدوف (روسیه) ۳ – اسماعیل موزوکایف (مجارستان) ۲

دولت نیازبکوف (قزاقستان) ۹ – باجرانگ (هند) ۹

این خبر تکمیل می‌شود…

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *