حمایت تمام قد رئیس AFC از عراق پس از تعلیق

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از تعلیق دوباره ورزشگاه‌های عراق عنوان کرد: از دلایلی که فیفا دوباره تصمیم گرفته تا ورزشگاه‌های عراق را تعلیق کند خبری ندارم. آیا فیفا به گزارش‌های سازمان‌های امنیتی این حکم را داده است؟ بعد از قرعه کشی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فدراسیون عراق ما را از این ماجرا باخبر کرد. ما پشتیبان عراق هستیم تا این بحران به پایان برسد. ما به آن‌ها اعلام کردیم که AFC از حق فدراسیون عراق در فیفا حمایت می‌کند.
وی افزود: فیفا می‌تواند برگزاری مسابقات غرب آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی عراق را به عنوان بهترین دلیل برای خودش بداند. این تصمیم قبل از برگزاری مسابقات غرب آسیا گرفته شده و فیفا به نحوی میزبانی عراق در این تورنمنت می‌تواند نگاه کند. عراق در این مسابقات از فنی و امنیتی سنگ تمام گذاشته است و این سندی به وجود امنیت در عراق است.
رئیس AFC ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازی عراق در خاکش با توجه داشتن امنیت امیدوار است. ما در سال گذشته تصمیم گرفتیم که تمام بازی‌های نمایندگان عراق در لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ در خاکش برگزار شود و این بازی‌ها بدون هیچ مشکلی برگزار شد. فیفا باید نماینده‌ای را از طرف خودش برای تماشای مسابقات قهرمانی غرب آسیا به میزبانی عراق بفرستد تا با بررسی وضعیت تصمیم نهایی درباره میزبانی عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ بگیرد. اگر فیفا شاخص‌هایی دارد که تصمیم خود را برگردانده و دوباره ورزشگاه‌های عراق را تعلیق کرده باید ما را در جریان بگذارد تا به صورت شفاف این موضوع حل شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = 4

عضو کانال ایتا شوید