خیلی‌ها کمک کردند تا این قهرمانی به دست بیاید

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ یعقوب سالکی نیا؛ یک‌تنه، بار یک تیم قهرمان را به دوش کشید. همه جا بود و یک آن هم از کنار ورزشکاران خود تکان نمی‌خورد. وقتی قهرمانان او مدال طلا را بر گردن می‌انداختند، از ته دل می‌خندید و وقتی اتفاقاتی مانند جا ماندن یکی از ورزشکارانش رخ داد، غمگین شد و در گوشه‌ای نشست و به خود و ورزشکار مغمومش فکر می‌کرد. وحید اکبرزاده در رقابت‌های چین نقشی به مراتب فراتر از یک مربی داشت تا جایی که باید در این قهرمانی نقشی فراتر از دیگران را برایش قائل شد.
* مسابقات چین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
خوشبختانه در رقابت‌های چین، تمامی پیش‌بینی‌هایی که درخصوص نفرات داشتیم به تحقق پیوست. کسب ۸ مدال طلا، ۳ مدال نقره، ۲ مدال برنز و ۲ عنوان اورالی برای یک تیم ۱۵ نفره یک افتخار می‌تواند قلمداد شود. افتخاری که در تحقق آن خیلی‌ها نقش داشتند.
* کیفیت مسابقات را چگونه دیدید؟
کیفیت مسابقات در سطح آسیا خوب بود و تیم‌هایی مثل عراق و چین با نفرات بسیار خود آمده بودند تا ورزشکاران ما را تهدید کرده و زنگ خطر را برای ما به صدا درآورند.
*چرا صحتی‌اصل از مسابقات جا ماند؟
باور کنید این اتفاق به برنامه‌ریزی غلط چینی‌ها برمی‌گردد که روز اول مسابقات یک برنامه دادند و روز بعد آن را عوض کردند و به هیچ‌کس از مدیران ما نیز اطلاع ندادند. باور کنید خود من به دلیل برگزاری رقابت‌های فیزیک در روز اول مسابقات از ساعت ۶ صبح در سالن بودم، اما هیچ‌کس، هیچ چیز درباره تغییر برنامه مسابقات به من نگفت.
* جمع کردن یک تیم بزرگ توسط یک مربی سخت نیست؟
نه خدا را شکر، بچه‌های دیگری هم بودند که همراه تیم حضور داشته و کمک کردند تا این قهرمانی برای تیم‌های ملی ایران رقم بخورد.
* شیرین‌ترین لحظه مسابقات برای شما چه لحظه‌ای بود؟
شیرین‌ترین لحظه مسابقات، همه آن لحظاتی بود که آسیایی‌ها به افتخار سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران به پا خاسته و به ایران و ایرانی ادای احترام می‌کردند. باور کنید آن لحظات شیرین و پرافتخار را هیچ‌گاه فراموش نخواهم کرد.
* حرف آخر؟
به عنوان حرف آخر می‌خواهم نخستین تشکر را از مردم داشته باشم. مردمی که برای قهرمانی ما دعا کردند و در مراحل بعدی باید یک تشکر خالصانه از اصحاب رسانه که خالصانه ما را حمایت کردند، بکنم. همچنین باید از عوامل فدراسیون و حمایت‌های آن‌ها نیز تشکر کنم که برای رسیدن به این قهرمانی به بهترین شکل ممکن ما را حمایت کردند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 14

عضو کانال ایتا شوید