اسپانیایی‌ها برای مدافعان ولخرجی نمی‌کنند

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، هری مگوایر با انتقال ۸۸ میلیون یورویی به منچستریونایتد تبدیل شد به گرانقمیت‌ترین مدافع دنیا یا بهتر بگوییم گرانترین مدافع تاریخ فوتبال جهان. او از این حیث ویرجیل فان دایک که با ۸۵ میلیون یورو به لیورپول ملحق شد را نیز پشت‌سر گذاشته است.
تابستان امسال، تیم‌های بزرگ اروپایی به دنبال مدافعان قدرتمند بودند و در این زمینه پول‌های زیادی نیز خرج کردند. بایرن‌مونیخ ۸۰ میلیون یورو برای لوکاس ارناندس پرداخت و یوونتوس هم ۷۵ میلیون یورو هزینه کرد تا ماتایس دی لیخت را از آژاکس بخرد.
اما روزنامه مارکا در گزارشی نوشته تیم‌های اسپانیایی از این نظر همرنگ جماعت نشده‌اند و خطوط دفاعی خود را با هزینه‌های به مراتب کمتری ساخته‌اند.
قیمت ۱۲ مدافع میانی تیم‌های بارسلونا، اتلتیکو مادرید و رئال‌مادرید در مجموع به ۲۲۵ میلیون یورو می‌رسد. این در حالی است که فقط قیمت سه مدافع گرانقیمت این روز‌ها یعنی فان دایک، مگوایر و لوکاس به تنهایی از مرز ۲۵۷ میلیون یورو می‌گذرد.
در بارسلونا مجموع قیمت مدافعان میانی این تیم که شامل کلمان لانگله، جرارد پیکه، ساموئل اومتیتی و ژان کلر تودیبو می‌شوند به ۶۷ میلیون یورو می‌رسد که در این بین لانگله با ۳۶ میلیون یورو، گران‌ترین مدافع کاتالان‌ها به حساب می‌آید.
اتلتیکو هم یک خط دفاعی قدرتمند را بدون اینکه هزینه زیادی انجام دهد برای خود ساخته است. فلیپه مونتیرو و ماریو ارموسو در مجموع ۴۵ میلیون یورو هزینه در بر داشته‌اند. خوسه ماریا خیمنس با مبلغی کمتر از یک میلیون یورو به این تیم آمد و حالا یک بازیکن ارزشمند و گرانقیمت به حساب می‌آید.
رئال‌مادرید هم هزینه معقولانه‌ای برای تقویت خط دفاعی خود داشته است. آن‌ها ادر میلیتائو برزیلی را با قیمت ۵۰ میلیون پوند گرفته‌اند که این بازیکن را به هفتمین مدافع گرانقیمت تاریخ فوتبال تبدیل کرده است. سرخیو راموس در زمان خودش با ۲۷ میلیون یورو به رئال آمد و رافائل واران فرانسوی هم با ۱۰ میلیون یورو به جمع مادریدی‌ها اضافه شده است.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + 9 =

عضو کانال ایتا شوید