ترکیب احتمالی استقلال با صدای آژیر خطر در دفاع!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ محمدرضا مدنی؛ تیم استقلال فصل هجدهم لیگ برتر را در شرایطی به پایان برد که در جدول رده‌بندی رده سوم را از آن خود داشت ولی خط دفاعی همین تیم در بخش گل خورده بهترین عملکرد را بین هر ۱۶ تیم حرفه‌ای فوتبال کشورمان در اختیار گرفت. خروج سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری و خداحافظی خسرو حیدری باتجربه از این تیم، وزن این خط از تیم استقلال را تا حد قابل توجهی کاست و از سنگینی تجارب آن‌ها محروم کرد.
نگاهی به نفرات این تیم و ترکیب اصلی که به احتمال زیاد آندره‌آ استراماچونی با حضور آن‌ها لیگ را شروع می‌کند نشان می‌دهد استقلال در حد تیمی پرمخاطب و مدعی کسب جام، نیمکت قوی‌ای ندارد. نیمکتی که این روز‌ها درباره اش زیاد بحث می‌شود و برخی جذب بازیکن در تیم سپاهان را بی‌دلیل می‌دانند.
خطر درون دروازه؟
یکی از مهمترین پست‌های هر تیم دروازه‌بان آن است که در نبود سیدمهدی رحمتی، سیدحسین حسینی هیچ ذخیره مطمئنی پشت سر خود نمی‌بیند. فصل قبل شاهد بودیم در نبود یکی از این دو نفر دیگری بدون ذره‌ای لغزش جای خالی دیگری را پر می‌کرد و آمار بر جای مانده گواه این ادعاست ولی محمد ناصری که اغلب در تیم‌های کم‌اعتبار قبلی اش هم نیمکت‌نشین بوده حتماً جانشین مورد اعتمادی برای گلر یک استقلال نخواهد بود! پستی که احتمال محرومیت و مصدومیت در آن بیش از برخی دیگر از پست‌هاست.
ذخیره‌های بی‌تجربه در دفاع!
درباره خط دفاع استقلال خیلی واضح و روشن می‌توان حرف زد. محمد دانشگر و سیاوش یزدانی دو مدافع میانی استقلال هستند که تنها دو ذخیره دارند! یکی میلاد باقری و دیگری عارف غلامی که اولی هیچ تجربه‌ای از بازی در لیگ برتر ندارد. دومی هم به رغم بازی برای سپاهان، ذوب‌آهن و فولاد خوزستان خیلی مهره قابل اعتمادی برای کادر فنی نیست. شاید برای همین استراماچونی سراغ دنیل پاولوویچ بوسنیایی رفته که او هم ۱۵ ماه است هیچ‌جا بازی نکرده است!
وریا و زکی‌پور هم ذخیره ندارند!
در دو طرف مدافعان میانی، میلاد زکی‌پور در چپ و وریا غفوری در راست مهره‌های اصلی در ترکیب تیم به شمار می‌روند. البته زکی‌پور، عارف غلامی را در کنار خود می‌بیند که البته استراماچونی خیلی از او رضایت ندارد. وریا غفوری هم که اصلاً ذخیره ندارد! البته گفته می‌شود علی دشتی سابقه بازی در دفاع راست را در کارنامه اش دارد.
هافبک دفاعی نسبتاً قوی!
شاید تنها پستی که در استقلال کمبود بازیکن ندارد هافبک دفاعی است. فرشید باقری و علی کریمی اصلی‌ترین گزینه‌ها برای بازی در هافبک میانی هستند. علاوه بر این دو نفر آرش رضاوند، رضا آذری و مسعود ریگی هم در این پست حضور دارند.
هافبک تهاجمی خلوت!
غیر از داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و علی دشتی که به احتمال زیاد در ترکیب اصلی به میدان می‌روند استقلال هافبک ذخیره‌ای ندارد که خصوصیاتی مشابه با این نفرات را دارا باشد. حضور آرش رضاوند، سیدمحسن کریمی و شاید محمد بلبلی می‌تواند به استراماچونی این اختیار را داده که از آن‌ها در خط هافبک استفاده کند و شاید برای همین است که استقلال همچنان دنبال یک بازیکن در حد پاتوسی برای بازیسازی است!
خط حمله شلوغ!
بر خلاف پست‌های قبلی، تیم استقلال وضعیت نسبتاً بهتری در خط حمله دارد. شیخ دیاباته و مرتضی تبریزی سابقه زیادی از حضور در این پست در سطح اول رده باشگاهی دارند و مهدی قائدی و سجاد آقایی هم برای بازی در این پست در کادر بازیکنان استقلال هستند که با توان تهاجمی نفراتی مانند علی دشتی یا آرش رضاوند و محمد بلبلی خیلی بعید است که استقلال کمبود ذخیره‌های مطمئن را به اندازه نبود چنین نفراتی در خط دفاع، در خط حمله اش حس کند.
ترکیب احتمالی استقلال استراماچونی!
با وجود نفراتی که از استقلال جدا شده و بازیکنانی که هنوز به این تیم نپیوسته‌اند استراماچونی راهی جز استفاده از ترکیب ذیل ندارد:
سیدحسین حسینی (دروازه‌بان)، میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی و وریا غفوری (در دفاع)، فرشید باقری و علی کریمی (در هافبک دفاعی)، داریوش شجاعیان، علی دشتی و فرشید اسماعیلی (در هافبک تهاجمی) و شیخ دیاباته (در حمله).
ترکیبی احتمالی که ممکن است یک یا حداکثر دو نفرشان با بازیکنانی ذخیره جابه‌جا شوند. به طور مثال مسعود ریگی به جای علی کریمی ناآماده به میدان برود یا مرتضی تبریزی جای دیاباته مصدوم را بگیرد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = 16

عضو کانال ایتا شوید