سرمقاله| مراسم قرعه‌کشی مثل فیلم هندی‌های قبل از بازی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

 آفتاب نو/ فرهاد اشراقی؛ بالاخره همه چیزمان باید به هم بیاید. در مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر خداداد عزیزی طوری از سعید فتاحی تعریف کرد که… بعد هم با آن سر و زبانی که دارد در یک دقیقه ۲ بار گفت این‌طور وقت‌ها حرف زدن خیلی سخت است! خداداد البته در همان حالت سخت چند بار اسم تاج را آورد، اما در نهایت خودش رئیس فدراسیون را به روی سن دعوت نکرد و این کار را به رئیس هیئت فوتبال مشهد سپرد!
مراسم قبل از شروع بازی‌های لیگ هم همین است. مربیانی که سال تا سال چشم ندارند همدیگر را ببینند قبل از شروع مسابقه طوری به آغوش یکدیگر می‌روند که اکثر بازی‌ها با ۴، ۵ دقیقه تأخیر آغاز می‌شود! درست مثل روز اول عید هرکس یک نفر را می‌بیند بدون اینکه او را بشناسد، طرف را می‌بوسد و به آغوش می‌کشد! اما در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی نیش و کنایه است که نثار طرف مقابل (همانی که به شدت بوسیده شده بود) می‌شود.
شما در هیچ جای دنیا چنین مراسم تصنعی و سمبولیکی را نمی‌بینید. اصلاً محال است که گواردیولا مثلاً کلوپ را در آغوش بکشد و نیم ساعت فشار بدهد. این جا، اما این قبیل فیلم هندی‌ها و حال دادن‌های الکی احتمالاً نشانه معرفت و احترام به بزرگتر است. در تمام دنیا مربیان خیلی معمولی قبل و بعد از بازی دست می‌دهند و البته ملت ۹۰ دقیقه در مستطیل سبز «فوتبال» می‌بینند. این جا، اما دیدنی‌ها در حد همان فیلم هندی‌های ابتدای بازی است، چون مربیان خیلی چیز خاصی ندارند که ارائه کنند. در واقع، چون تمرینات هفتگی هم اکثراً به بگو و بخند می‌گذرد، فوتبالی در کار نیست و هرچه هست همان شوی اول بازی است.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 7 =

عضو کانال ایتا شوید