از لیل تا لندن؛ زمانی برای ستاره شدن

جامعه ورزشی آفتاب نو:

دنیا به شایستگی هایت پاسخ می دهد، نه آرزوهایت. پس شایسته آرزوهایت باش.

به گزارش وب سایت نود، وقتی در دقیقه ۳۵ بازی، نیکولا پپه پشت دفاع متز توپ را به بیرون زد و فلاوین تایت بلافاصله توپ را برایش ارسال کرد و او با آرامش و با پای چپ آن را به تور دروازه چسباند، هواداران تیم آنژه خوب می‌دانستند، این گل ماه ژانویه، آخرین گل او برای باشگاه خواهد بود، چون حالا پسرک شایسته آرزوهایش شده. 

آینده روشن پسر ساحل عاجی اگر چه قابل حدس بود اما خود نوستراداموس هم پیش بینی نمی‌کرد ۳۰ ماه بعد پسری که ۳ گل در آن بازی به ثمر رسانده بود رکورد نقل و انتقالات باشگاه لندنی را بشکند و به نام خود ثبت کند.

روزهای کودکی و  یک سوال سخت

نیکولاس پپه ۲۹ می ۱۹۹۵ در منطقه‌ای معمولی در شمال فرانسه و در خانوادهای مهاجر پسری به دنیا آمد که وسیله بازی او توپ فوتبال و همبازی‌اش دیوارهای محله زندگی پدری او شد. پدرش زندانبان بود و مادرش خانه دار. نیکولاس پپه پسر کوچولوی ۶ ساله آکادمی فوتبال نرفت اما تنها پاسخش به تک سوال معلم مدرسه تلنگری شد برای راهی که او را از فرانسه به انگلیس کشاند. سوال معلم سخت و واضح بود:«نیکلا تو می خواهی در زندگی چکار کنی؟»
و جواب به غایت ساده: « دلم می خواهد وقتی بزرگ شدم فوتبالیستی حرفه‌ای شوم.» این تصمیم معلمش را شگفت زده کرده بود؛ معلمی که نمی‌دانست نیکلاس با اراده و مصمم می‌رود تا اهدافش را به چنگ آورد. پس تصمیم گرفت پسر کوچولو را راهنمایی کند.

شروع روزهای فوتبالی

نیکولا محصول هیچ یک از آکادمی‌های مبتدیان ۵ تا ۹ سال نبود.او با گذراندن تست و ثبت‌نام در باشگاه محلی پویتر که در آن زمان در لیگ دسته پنجم فرانسه حضور داشت، شناخته شد و به فوتبال ادامه داد اما با وجود عملکرد چشمگیر در رده جوانان، استعدادیاب‌های آکادمی‌های بزرگ، به خاطر فیزیک نامناسب و لاغر و پاهای بلند او از به خدمت گرفتنش امتناع می‌کردند. پپه جوان خوب می‌دانست چه می‌خواهد و ناامید نشد و بالاخره با پیوستن به تیم اول پویتر، فرم مناسب خود را به دست آورد. عملکرد جالب در این تیم باعث پیروزی‌های پی در پی و صعودشان به دسته بالاتر و سکوی پرتاب او به تیم آنژه در غرب فرانسه شد.

روز خوب؛ عشق در اولین نگاه

روز خوب پپه فرا رسیده بود؛ همان روزی که لوئیس کامپوس، مدیر ورزشی موناکو و لیل برای دیدن بازیکن تیم حریف آنژه به ورزشگاه آمده بود. او در یک نگاه عاشق و شیفته بازی پسر ساحل عاجی شد، نتوانست چشم از حرکات او بردارد و بلافاصله به مدیر جدید لیل پیشنهاد خرید او را داد. ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷ آغاز درخشش پسری از شمال فرانسه شد.

روزهای پر نشیب و فراز  اسطوره جدید

مارچلو بیلسا پسر ۱۰ میلیون یورویی را در هفته اول و دوم حضور بر روی نیمکت نشاند و در هفته سوم بازی داد و  با وجود  گلزنی او در آن بازی تا هفته دوازدهم  این بازیکن را نیمکت‌نشین کرد اما نیکولاس خوب می‌دانست به دنبال چیست. نشستن کریستوف گالتیه سرمربی کهنه کار سن اتین بر نیمکت لیل در سال ۲۰۱۸ که نقش بزرگی در پیشرفت پیر امریک اوبامیانگ داشت و تغییر ترکیب این تیم به ۱-۳-۲-۴ و استفاده از پپه به عنوان بال راست نتیجه داد و پپه طی ۱۹ بازی لیگ ۹ گل زد و ۴ پاس گل داد.هوش پپه به همراه کار خوب تیمی ایو بیسوما هافبک و لبو موتیبا به عنوان مهاجم میانی، هسته جوانی را ساخت که به لیل کمک کرد در  بالای جدول لوشامپیونه باقی بماند.حالا طرفداران لیل که بعد از خروج ادن هازار در سال ۲۰۱۱ در حسرت اسطوره و قهرمان بودند، با دیدن یک بازیکن خلاق که با پای چپ به شدت قوی خود هر توپی را گل می‌کرد، غریو شادی سر می‌دادند و گمشده خود را یافته بودند.سه گانه مشهور bip bip لیل شامل پپه، جاناتان ایکون و جاناتان بامبا با سرعت و خلاقیت و رفاقت در کنار هم رشد کردند و هر خط دفاعی در لیگ یک فرانسه را ترساندند تا توانستند سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کنند.

از لیل تا لندن

پسر خوش اخلاق و اجتماعی ساحل عاجی که به خاطر فضاسازی برای گلزنی هم‌تیمی‌هایش معروف است با ۲۳ گل و ۱۱ پاس گل در ۴۵ بازی بعد از امباپه موثرترین بازیکن لیگ فرانسه لقب گرفت و در جدول برترین شوتزن‌های لیگ بعد از نبیل فکیر و امباپه با ۳.۶ شوت در هر بازی در رده سوم جای گرفت تا توپچی‌های لندن را برای نوشتن بزرگ‌ترین  قراداد تاریخشان وسوسه کند؛ آن هم با مبلغ ۸۰ میلیون یورو!
روزهای پرفراز و نشیب از پپه بازیکنی ساخته که از فرصت‌هایش استفاده می‌کند، به توانایی‌هایش اعتماد دارد و در تلاش است تا هم باشگاه جدید خود را به جلو ببرد و هم نام خود را در امارات جاودانه کند. لیل اگر چه ممکن است دوباره اسطوره و قهرمان خود را از دست داده باشد اما تاثیر نیکلاس پپه همچنان برای سالیان آینده به سود باشگاهش خواهد بود. حالا همه می‌دانند او در آسمان لیل فرانسه درخشید و اکنون در شب‌های لندن به روی توپچی‌های متعصب چشمک می‌زند.

 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = 8

عضو کانال ایتا شوید