انتخاب عجیب سروش رفیعی؛ تیمی برخلاف نظر کالدرون!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سروش رفیعی تیمی را انتخاب کرد که به کالدرون نشان دهد در مورد سبک بازی او اشتباه می‌کرده است.

به گزارش وبسایت نود، سروش رفیعی هم تیم فصل بعدش را مشخص کرد و راهی شهرخودرو شد. انتخابی دشوار برای سروش که با توجه به سبک بازی پدیده، شاید در ادامه این انتخاب او بیشتر هم سر و صدا به پا کند. سروش قرار است در این تیم جای خالی محمد قاسمی‌نژاد را پر کند. بازیکنی که در ابتدای فصل توسط جواد نکونام به فولاد برده شد. قاسمی‌نژاد فصل گذشته ۶ پاس‌گل داده بود، در حالی که هافبک طراح پرسپولیس حتی یک پاس‌گل هم نتوانست ارسال کند.

سروش رفیعی که معمولا با دریبل‌های نابش همه را به وجد می‌آورد، در آمار متریکا حتی در فاکتور دریبل‌ موفق هم عملکرد ضعیف‌تری نسبت به شماره سیزده پدیده داشت. سروش فصل گذشته در لباس پرسپولیس مجموعا ۱۱ دریبل موفق ثبت کرده بود، در حالی که قاسمی‌نژاد در هر بازی به طور متوسط ۱.۴ دریبل موفق می‌زد. در حالی تعداد پاس کلیدی‌های سروش نصف تعداد پاس‌گل‌های قاسمی‌نژاد است که قاسمی‌نژاد در هر مسابقه ۱.۷ موقعیت با پاس‌هایش می‌ساخت؛ ولی سروش در طول فصل فقط ۳ پاس کلیدی‌داد! ضمن اینکه تعداد گل و شوت‌درچارچوب قاسمی‌نژاد هم آمار بهتری نسبت به سروش رفیعی است. آمار فوق‌العاده پدیده‌ی فصل قبلِ پدیده، انتظارات را از سروش بالا برده و رفیعی کار دشواری برای کردن پر کردن جای خالی او دارد.

ضمن اینکه علاوه بر همه این آمارها، سبک بازی رفیعی هم متفاوت با فوتبالِ مورد نظر یحیی گل‌محمدی است. تیم‌ گل‌محمدی مبتنی بر انتقال توپِ سریع فوتبال بازی می‌کند و با پاس‌های سرعتی و رو به جلو، دفاع حریف را غافلگیر می‌کند. در حالی که سروش رفیعی علاقه زیادی به حفظ توپ دارد و حتی کالدرون هم دلیل حضور رفیعی در لیست مازاد پرسپولیس را اینگونه شرح داده بود: «سروش بازیکنی فانتزی‌باز است که به هر تیمی برود محور آن تیم می‌شود، اما در تیم من باید روی نیمکت بنشیند. او در انتقال توپ، کُند عمل می‌کند و سریع نیست». اتفاقاتی که نشان می‌دهد سروش رفیعی چه کار دشواری در پیش دارد تا به کالدرون نشان دهد، لایق خط خوردن از لیست پرسپولیس نبود. رفیعی با نمایش خوب در پدیده و بازگشت به اوج می‌تواند به کالدرون نشان دهد در انتقال توپ کند نیست و سرمربی پرسپولیس در مورد او اشتباه می‌کرده است.

۱۴۰۰۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + 7 =

عضو کانال ایتا شوید