رجب‌زاده: مسئولان نگاه رنگی دارند چون از بچگی طرفدار تیم‌های پایتخت بوده‌اند

جامعه ورزشی آفتاب نو:

کاپیتان و مربی سابق تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید به این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نگاه ملی نمی‌شود.

مهدی رجب‌زاده، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با آفتاب نو،درباره مصاف ذوب‌آهن و الاتحاد عربستان که روز دوشنبه برگزار می‌شود، اظهار کرد: ذوب‌آهن چند بازیکن کلیدی خود را از دست داده اما سعی شده است تا تیم در همان پست‌ها ترمیم شود. بازی با الاتحاد بسیار سنگین است. این تیم ۳-۲ بازیکن جدید جذب کرده است. شرایط ذوب‌آهن در پایان فصل قبل بد نبود اما تعطیلی لیگ کار را سخت می‌کند. امیدوارم در این مدت تیم آماده‌سازی خوبی را پشت سر گذاشته باشد. بازی با الاتحاد بسیار سخت است اما ما ایرانی‌ها همیشه یک غیرت خاصی داشته‌ایم. امیدوارم ذوب آهن به عنوان تنها نماینده ایران نتایج قابل قبولی بگیرد.

او درباره بازیکنان جدا شده از ذوب‌آهن و جانشینان آن‌ها هم بیان کرد: بازیکنانی که از تیم جدا شدند، در این چند سال اثرگذار بودند. قرارداشان تمام شد و باشگاه نتوانست از نظر مالی آن‌ها را راضی کند. باشگاه به دنبال جایگزین آن‌ها بود اما خیلی سخت است که کسی جایگزین مظاهری یا حسینی شود. همان‌طور که زمان برد تا حسینی هم از یک بازیکن جوان به بازیکنی با ویژگی‌های فعلی‌اش تبدیل شود، زمان می‌بردتا بازیکنی مثل حسینی شود. امیدوارم بازیکنان جدید توقعات را برآورده کنند.

رجب‌زاده ادامه داد: این نقل و انتقالات در فوتبال طبیعی است و بازیکنان هم می‌دانند که عمر فوتبالی‌شان محدود است و به بهترین پیشنهادات پاسخ می‌دهند. البته ذوب آهن یک ویژگی دارد آن‌ هم جا افتادن سریع بازیکنان جدید و جوان در تیم است. حتی بازیکنانی هم بودند که فوتبال‌شان تمام شده بود اما در ذوب آهن احیا شدند. امیدوارم بازیکنان جایگزین که بیشترشان جوان هستند سریع در تیم جا بیفتند.

کاپیتان و مربی سابق ذوب‌آهن درباره گلایه‌های مسئولان این باشگاه از مسئولان ورزش کشور  برای حمایت نکردن از این تیم هم، گفت: متاسفانه در کشور ما مسئولانی که در بالا هستند معمولا نگاه رنگی دارند. من بیست و یک سال به صورت حرفه‌ای فوتبال بازی کردم و در این مدت متوجه شدم که نگاه به تیم‌های پایتخت متمایل است. این از قدیم بوده، الان هست و در آینده هم خواهد بود و غیر قابل تغییر است. در ایران همه از بچگی طرفدار یکی از تیم‌های پایتخت هستند و وقتی در بزرگسالی به پست و مقامی می‌رسند این رنگی بودنشان را با خودشان می‌برند. دو تیم پایتخت و یکی دو تیم دیگر پرطرفدارند و قابل احترام اما از تیم‌ها و بازیکنان شهرستانی حمایت نمی‌شود.

او اضافه کرد: من خودم یک مثال بارز و زنده برای این موضوع هستم. در سال ۲۰۰۶ و در زمان جام‌جهانی در حق من اجحاف شد. چون شهرستانی بودم از اسم من گذشتند و در آخرین اردوهای تیم ملی بعضی از بازیکنان به خاطر ارتباطاتی که داشتند در لیست ماندند و من خط خوردم.

رجب‌زاده ادامه داد: ذوب‌آهن کار بزرگی کرده است. نتایج آن‌ها در آینده و برای سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم تاثیرگذار است. به نظر من گلایه مسئولان ذوب‌آهن به جا بوده است. باید به ذوب آهن نگاه ملی می‌شد. این تیم نماینده ایران است نه اصفهان. کلا از تیم‌های شهرستانی در عرصه بین‌المللی حمایت نمی‌شود. نه تیمی مثل ذوب آهن نه تیمی مثل سایپا که هواداری ندارد. این یک حقیقت بد و نقطه ضعف برای فوتبال ایران است.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره پیش‌بینی‌اش از نتیجه بازی ذوب‌آهن با الاتحاد هم اظهار کرد: پیش‌بینی نمی‌شود کرد. فصل پیش کسی فکر نمی‌کرد ذوب‌آهن با آن شرایط بتواند در آسیا نتیجه بگیرد. شرایط آسیا با لیگ متفاوت است و بازیکنان انگیزه بیشتری در لیگ قهرمانان دارند. بازی با الاتحاد بسیار سخت است. از تیم‌های عربستانی خیلی حمایت می‌شود. شاهزاده‌ها و ولیعهدهای عربستان از الاتحاد، الاهلی و الهلال حمایت می‌کنند و هزینه‌های سنگینی متقبل می‌شوند. با اینکه فقط از سه بازیکن خارجی می‌شود در لیگ قهرمانان به صورت همزمان استفاده کرد اما تیم‌های عربستانی گاهی ۶ بازیکن خارجی جذب می‌کنند. این یک جنگ نابرابر است. ما ایرانی‌ها همیشه از غیرت و جنگندگی‌مان مایه گذاشتیم. من مطمئن هستم بازیکنان ذوب‌آهن همه تلاششان را می‌کنند.  بازی نماینده‌های ایران با عربستانی‌ها حساسیت‌های سیاسی هم داشته که روی فوتبال تاثیرگذار بوده است. امیدوارم بازیکنان ذوب آهن با غیرت و همت ایرانی بازی خوبی را به نمایش بگذارند، نتیجه که دست خداست.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *