پنالتی رونالدو علیه ایران، یکی از ۱۰ خطای تاریخ VAR

جامعه ورزشی آفتاب نو:

ضربه پنالتی که با کمک فن‌آوری وار علیه ایران در جام جهانی روسیه گرفته شد،‌به عنوان یکی از بحث‌انگیزترین خطاهای داوری مطرح شد.
به

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، فن‌آوری ویدو چک مدت زیادی نیست که مورد استفاده قرارمی‌گیرد. طبق گزارشی که سایت گل منتشرکرده، این فن‌آوری بیشتر از آنکه مورد اقبال خانواده فوتبال واقع شود، مورد انتقاد قرارگرفته است.

چرا که این رسانه معتقد است در پیکارهای مثل جام جهانی،‌ لیگ قهرمانان اروپا یا کوپا آمریکا، بیشتر باعث هیاهو شده است.

به همین خاطر گزارشگر این رسانه‌ ۱۰ بازی که از نظر فن‌آوری داوری ویدیوچک دچار بحث‌های زیادی شدند،‌ را مورد بررسی قرارداده است.

یکی از این موارد مربوط به مسابقه یک سال قبل ایران و پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

به همین خاطر نویسنده این مقاله نوشت: هم کریستیانو رونالدو و هم خود VAR،‌ در این بازی جنجال‌ آفریدند.

گل در ادامه عنوان کرد زمانی که در نیمه دوم بازی گروه دوم و مصاف مقابل ایران،‌ پنالتی علیه ایران گرفته شد،‌ هیاهو بوجود آمد. چرا که داور ابتدا به آن توجهی نکرد. در حالیکه رونالدو با خطای پورعلی گنجی به زمین خورد. سپس بعد از مراجعه به ویدیوچک،‌ برای تیم پرتغال پنالتی گرفته شد.هرچند که رونالدو آن پنالتی را به گل تبدیل نکرد. اما آن حرکت به عنوان یکی از موارد اشتباه VAR برشمرده شد.

این رسانه ادامه داد: البته همین فن‌آوری در ادامه به کمک تیم ایران آمد. زیرا سدریک سوارس مرتکب خطای پنالتی شد که کریم انصاری فرد آن را به گل تبدیل کرد.ایران یک بر یک مساوی کرد اما با این نتیجه پرتغال به مرحله حذفی رسید.

۲۰۵۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = 7

عضو کانال ایتا شوید