پرسپولیس برای بخشش هوادارانش درخواستی نداده است!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، علیرضا صالحی در مورد محرومیت هواداران پرسپولیس در بازی اول فصل جدید و اینکه گفته می شود اعتراض باشگاه پرسپولیس به کمیته استیناف رسیده تا هواداران بخشیده شوند، اظهار داشت: پرونده ای مبنی بر اعتراض باشگاه پرسپولیس برای بخشش هوادارانش به دست ما نرسیده است. شاید هم باشگاه پرسپولیس اعتراض کرده باشد اما معمولا اول باید این اعتراض به دست دبیرکل برسد و سپس به کمیته استیناف بیاید.

وی در این باره که بحث هایی برای توصیه به این کمیته برای بخشش هواداران پرسپولیس مطرح شده و به دلیل حکم این کمیته در مورد فتاحی، بهاروند و طالقانی مبنی بر تبرئه شدن و ملغی شدن حکم کمیته اخلاق در مورد این سه نفر شائبه هایی در مورد توصیه پذیری این کمیته به وجود آمده، گفت: اصلا توصیه ای در کار نیست. در مورد حکم آن سه نفر هم باید بگویم هر کسی از ظن خود شد یار من. همیشه از این بحث ها به وجود می آید. ما کاری به این صحبت ها نداریم.

صالحی تاکید کرد: فدراسیون از کمیته های مختلف تشکیل شده است و درست نیست وقتی اتفاقی رخ می دهد همه ارکان فدراسیون با هم زیر سوال برود. من یادم است یک بازیکنی در لیگ کنار زمین کار خلاف شرعی انجام داده بود برخی از رسانه ها به رئیس فدراسیون انتقاد کرده و او را مورد نقد قرارداده بودند. گاهی در سوال پرسیدن و این چرایی ها مسائلی مطرح می شود که همه ارکان فدراسیون را با هم زیر سوال می برد. در مورد بحث جام حذفی هم این اتفاق افتاده است. در آن شب تلویزیون در حال بررسی دلایل اتفاق رخ داده بودند و بحث هایی مطرح شد که شاید بخشی از آنها به فدراسیون مربوط نمی شده و بعد در وسط این بحث ها به یکباره حکمی می آید که همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد.

رئیس کمیته استیناف ادامه داد: شما فکر می کنید من از ۲۸ سال کار قضاوت برای دادن یک حکم خودم را زیر سوال می برم؟ اگر روزی قرار باشد برای دادن حکم ها به من توصیه ای شود همان روز قلم را روی میز می گذاریم و می رویم.

صالحی در پاسخ به این موضوع که گاهی موضع فدراسیون در مورد اتفاق ها به قدری نامشخص بوده که همین باعث شده تا تصمیم گیری های کمیته های استیناف و انضباطی همیشه مورد انتقاد قرار بگیرد گفت: من هم معتقدم باید در مورد همه چیز شفاف سازی شود. فدراسیون نیازمند سخنگویی است که در مورد همه اتفاقات رسانه ها را در جریان قرار دهد. اگر این اتفاق رخ نمی دهد ضعف است. تمامی تیم هایی که در فدراسیون فعالیت می کنند دارای خبر هستند و این نیازمند پاسخگویی از سوی سخنگو است. از آن سو هم رسانه ها باید در ارائه حقیقت طریق عمل داشته باشند. نباید برای مخاطبان ذهنیتی ایجاد کنند که انگار اعتمادی به کمیته ها نیست. اینکه با یک خبر باعث شوند بی اعتمادی بین مردم و فدراسیون به وجود بیاید کار خوبی نیست.

صالحی در پایان در مورد پرونده علی کفاشیان و عباس ترابیان گفت: این پرونده در حال بررسی است. ما در مرحله استعلام از مراجع ذی صلاح هستیم. دو طرف در کمیته استیناف حاضر شده اند و توضیحات خود را ارائه کرده اند اما اینکه نتیجه کار چه زمانی مشخص می شود معلوم نیست چون باید تحقیقات کامل شود. این پرونده زمان بر است.

وی در این باره که کفاشیان و ترابیان از حکم کمیته اخلاق ناراحت هستند و معتقد بودند نباید با این دو چنین رفتاری می شد و همین حکم ها باعث ایجاد شائبه برای عموم می شود و ماهیت چنین حکم هایی زیر سوال می رود گفت: ماهیت زیر سوال بردن یعنی باید این کمیته باشد یا نه که طرح چنین مسئله ای درست نیست. اما این سوال که آیا حکم ها و اتفاقات به این شکل انشتار دادن کار قانونی هست یا نه یک بحث دیگری است. اگر قانونی نیست باید مصوب شود و در مورد این مسئله به جمع بندی رسید. در هر صورت آقایان کفاشیان و ترابیان صحبت های خود را مطرح کرده اند و ما هم در حال تحقیقات خود هستیم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = 13

عضو کانال ایتا شوید