نباید کاسه، کوزه‌ها را سرِ کشتی‌گیر شکست

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ مهدی شیروانی؛ تیم‌ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در حالی‌که استحقاق صعود بر سکوی قهرمانی جهان را داشت، در عین ناباوری و با اختلاف ۲ امتیاز بعد از روسیه به نایب‌قهرمانی رسید. بعد از بازگشت تیم‌ملی کشورمان از بلغارستان گفت‌وگوی کوتاهی داشتیم با سرمربی تیم‌ملی نوجوانان که امیر توکلیان ضمن حمایت همه‌جانبه و تمام‌قد از شاگرد پرتلاش و زحمتکش ۵۱ کیلوی خودش در پیکار‌های جهانی به آفتاب نو گفت:
«من در مسابقات گوناگون و رده‌های سنی مختلف مربیگری کرده‌ام از المپیک و جهانی بزرگسالان تا بازی‌های آسیایی و قهرمانی قاره و تورنمنت‌های متعدد ولی تا به‌حال چنین قضاوت‌هایی از داوران ندیده بودم. اصلاً منظورم این نیست که بخواهم اشتباه رفتاری این کشتی‌گیر نوجوان را توجیه کنم ولی الحق والانصاف به هیچ‌وجه مسئله این‌گونه نبوده که روی آن مانور می‌دهند و متأسفانه تلاش می‌شود تا همه کاسه، کوزه‌ها را بر سر قلی‌زادگان به‌عنوان یک نوجوان پرتلاش، جنگنده و آینده‌دار بشکنند.»
«داوری این مسابقه به‌قدری عجیب و پراشتباه بود که ما با یک دنیا تجربه نمی‌دانستیم با این داور و کادر داوری باید چه‌کار کنیم. قلی‌زادگان که یک نوجوان کم‌تجربه بود با چشمان گریان شاهد حق‌کشی بود و اشتباه فاحش داوری در مورد خودش را می‌دید. اصلاً او قصد بی‌احترامی به مربی حریف را نیز نداشت. فقط با چشمان گریان روی تشک نمی‌دانست چه‌کار باید بکند. انتظار داشت که مانع حق‌کشی شویم ولی متأسفانه داوران هم با سختگیری در اجرای قوانین نه تنها اعتراض او و ما را نپذیرفتند، بلکه با دیسکالیفه کردن او و گرفتن ۱۰ امتیاز حساس از تیم ما، مانع قهرمانی ما به نفع روسیه شدند!»
«امیدوارم دیگر در هیچ یک از میادین بین‌المللی شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم و باید کشتی‌گیران‌مان را توجیه کنیم تا با رعایت همه مقررات و جلوگیری از رفتار احساسی، دیگر به این راحتی از قهرمانی تیم‌های ما جلوگیری نکنند.»

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *