اولین عکس از دخترکوچولو که به دست دختربچه 10 ساله کشته شد / در مسعودیه تهران رخ داد

عصر ۱۱ بهمن پارسال دختر ۱۰ ساله‌ای به نام ستایش که برای بازی با دوستانش از خانه خارج شده بود گم شد و ۳ ساعت بعد،  جسد او در تپه‌های اطراف محله مسعودیه و در فاصله نزدیکی از خانه‌شان پیدا شد. او با ضربات چاقو به قتل رسیده بود و به‌نظر می‌رسید که گوشی موبایلش دزدیده شده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در جریان تحقیقات متوجه شدند که مقتول آخرین بار همراه دختر ۱۰ساله همسایه به نام شبنم دیده شده است. آنها به سراغ شبنم رفتند اما متوجه رفتارهای عجیب او شدند. مأموران متوجه شدند گوشی سرقت شده از ستایش(مقتول) در اختیار شبنم است اما هنوز باورشان نمی‌شد که این جنایت هولناک توسط این دختر خردسال رخ داده است. با این حال شبنم در جریان تحقیقات به قتل همبازی‌اش اعتراف کرد و گفت: همیشه به ستایش حسادت می‌کردم. چون هر چیزی را که می‌خواست، داشت. تصمیم گرفته بودم گوشی موبایل ستایش را سرقت کنم. برای همین سراغش رفتم و به او گفتم بیا برویم پشت تپه‌ها بازی کنیم. وقتی به یک محل خلوت رسیدیم و مطمئن شدم که کسی ما را نمی‌بیند، با چاقو او را زدم و گوشی‌اش را برداشتم. بعد هم به خانواده‌ام گفتم گوشی را پیدا کرده‌ام. این دختر خردسال در ادامه حرف‌هایش گفت: من همیشه فیلم‌های ترسناک و جنایی می‌دیدم. دیده بودم که چطور با چاقو آدم می‌کشند. از یکی از همین فیلم‌ها تقلید کردم و دوستم را به قتل رساندم.

دختربچه ۱۰ ساله در ادامه گفت: دیدن فیلم‌های ترسناک تأثیر بدی روی من گذاشته بود. حتی گاهی تصور می‌کردم که اگر خودم تبدیل به یک قاتل زنجیره‌ای شوم چه می‌شود؟

اظهارات شبنم در حالی بیان می‌شد که وقتی مأموران سراغ او رفتند متوجه شدند که داخل گوشش پنبه گذاشته است. شبنم در این‌باره گفت:‌ چند وقتی است که صداهای عجیب و زمزمه در گوشم می‌شنوم. از یک نفر پرسیدم که گفت صدای جن است! حتی آن روز هم همان صداهای جن به من گفتند که گوشی ستایش را سرقت کنم. من هم داخل گوشم پنبه گذاشته بودم که صداها را نشنوم.   بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد که شبنم در خانواده‌ای بزرگ شده که به‌دلیل مشکلات مالی مجبور شده بود به جای رفتن به مدرسه در کنار خواهرانش در تولیدی یا خانه‌های مردم کار کند، درحالی‌که دلش می‌خواست مانند همبازی‌های دیگرش به مدرسه برود و درس بخواند. او حتی گفت که۲ مرتبه تصمیم به‌خودکشی گرفته اما ترسیده است. پس از اعترافات این دختر، مأموران متوجه شدند که او در گوشی سرقتی چندین فیلم ترسناک و جنایی برای تماشا دانلود کرده. در این شرایط وی به پزشکی قانونی معرفی شده تا سلامت روانی‌اش تحت بررسی قرار بگیرد.