بررسی تعطیلات تابستانی تیم‌های لیگ برتر/ تراکتورسازی: هر روز جذاب‌تر از دیروز

جامعه ورزشی آفتاب نو:

تراکتورسازی فصل گذشته آنقدر ستاره داشت که حتی بدون اتفاق خاصی در فصل نقل و انتقالات هم می‌توانست در فصل جدید حاضر شود.

به گزارش آفتاب نو، صدای پای لیگ از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. تمرینات تیم‌ها که با توجه به طولانی‌شدن تعطیلات کمی آسان‌تر گرفته می‌شد با مشخص شدن زمان شروع لیگ برتر شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد. تا آن زمان احتمالا بعضی از تیم‌ها معدود جاهای خالی باقی‌مانده را هم پرخواهند کرد تا با تمام قوا استارت بزنند. تیم‌های لیگ برتری اما تعطیلات تابستانی خود را چطور گذراندند؟ تعطیلاتی که کیفیت آن می‌تواند ضمانتی باشد برای ضمانت لیگ. کدام یک از تیم‌های لیگ برتری تعطیلات بهتری داشته‌اند؟ تراکتورسازی این فصل چه خواهد کرد. حسرت قهرمانی آنها بالاخره به پایان خواهد رسید یا یک فصل عجیب و غریب دیگر در انتظار عاشقان تبریزی است؟

نقل و انتقالات

تراکتورسازی در فصل گذشته آنقدر ستاره داشت که حتی بدون اتفاق خاصی در فصل نقل و انتقالات هم می‌توانست در فصل جدید حاضر شود. البته جدایی سربازها و همچنین یک دروازه بدون شماره یک مشکلات تبریزی‌ها بود که در این تابستان به بهترین شکل ممکن برطرف شد. تراکتورسازی درون دروازه یک شاه‌ماهی شکار کرد. رشید مظاهری که گزینه اول بسیاری از تیم‌ها بود قبل از شروع جنجال‌های نقل و انتقالاتی به تبریز رفت و خیال همه را راحت کرد. آخرین بمب آنها هم هفته گذشته به صدا درآمده که رضا اسدی بعد از مذاکرات جدی با استقلال و سپاهان راهی تبریز شد. خانزاده هم برای تقویت خط دفاعی جذب شد و رضا شکاری هم یکی دیگر از خریدهای خوب این تیم بود. البته بمب اصلی روی نیمکت تبریز‌ی‌ها منفجر شد و بازگشت دنیزلی جذاب یکی از بهترین اتفاقات لیگ برتر فصل آینده است.

اردو

تراکتورسازی هم از آن تیم‌هایی بود که برای برپایی اردوی خارجی به ترکیه رفت. این اردو ابتدا قرار بود به دلیل مشکل خروجی بازیکنان سرباز به اردوی کیش تغییر پیدا کند اما با حل شدن مشکل این بازیکنان اردوی ترکیه در نهایت برگزار شد. اشکان دژاگه جز معدود غایبان این اردو بود و به همین دلیل آماده‌سازی تیم دنیزلی با حداکثر نفرات برگزار شد. تراکتورسازی از اولین تیم‌هایی بود که تمرینات خود را آغاز کرد و این برگ برنده آنها نسبت به سرخابی‌های پایتخت بود.

بازی‌های تدارکاتی

تراکتورسازی سه بازی تدارکاتی برگزار کرد. دو تساوی مقابل نود ارومیه و گیرسون اسپور و یک برد مقابل ریزه اسپور نتایج تراکتورسازی در این بازی‌ها بود. نکته جالب تراکتور در تمام این بازی‌ها این بود که آنها نتوانستند بیش از یک گل به ثمر برسانند. اتفاقی که نشان می‌دهد آنها برای کامل شدن تیمشان حتما به یک مهاجم شش دانگ نیاز دارند. نقطه مشترک تمام مدعیان قهرمانی به جز سپاهان که بهترینش را در اختیار دارد!

نکته ویژه

یکی از جذابیت‌های این فصل لیگ حضور تراکتورسازی است. علاوه بر هواداران و فاکتورهای همیشگی این فصل حضور دنیزلی و جمع شدن ستاره‌ها در تبریز این جذابیت را چندین برابر کرده است. دنیزلی در آخرین مصاحبه‌اش در مورد شانس قهرمانی تیم گفته تا آخرین روز لیگ در این مورد نمی‌توان صحبت کرد. حتی صدرنشینی در هفته‌های ابتدایی یا میانه لیگ نمی‌تواند تضمینی برای بالابردن جام باشد و آن چیزی که اهمیت دارد هفته آخر است. دنیزلی در دو تجربه قبلی‌اش در لیگ برتر ایران، دو هفته پایانی را جای دیگری غیر از روی نیمکت تیمش گذرانده است. آیا او این بار خرق عادت می‌‌کند؟! آیا مدیران و هواداران کم طاقت تبریزی به او اجازه حضور در تبریز تا آخرین هفته را می‌دهند؟

۳۰۳۸۸
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + = 7

عضو کانال ایتا شوید