یزدانی: حضور در گرجستان به نفع من نبود/به آمادگی مطلوب نرسم قید جهانی را می زنم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آزادکار باتجربه تیم ملی با بیان اینکه بدلیل بیماری و دور شدن از شرایط ایده آل و همچنین فرصت کم تا مسابقات جهانی، حضور در تورنمنت گرجستان به ضرر او تمام می شد، گفت:در حال حاضر شرایط بسیار خوبی دارم و هدفم این است با آمادکی بدنی بالا عازم مسابقات جهانی شوم.

رضا یزدانی در گفتگو با آفتاب نو،درباره آخرین وضعیت تیم ملی کشتی آزاد ایران که در اردوی آماده سازی جهت حضور در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان بسر می برد، اظهار کرد:خدا را شکر همه بچه ها شرایط اردویی خوبی رو سپری میکنند و با انگیزه و تلاش زیاد تمرینات آماده سازی را پشت سر می گذارند. کادر فنی تیم ملی نیز تنوع بسیار خوبی را در تمرینات ایجاد کرده تا از تکراری بودن و یکنواختی تمرینات جلوگیری شود. همچنین تورنمنت ها نیز بصورت هدفمند در راه آمادگی هر چه بیشتر کشتی گیران توسط کادر فنی انتخاب شدند.

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران درباره آخرین وضعیت خود نیز خاطرنشان کرد: همانطور که می دانید بعد از  دو سال دوری از میادین بدلیل انجام عمل جراحی و سپری کردن دوران نقاهت چند ماه پیش به میادین بازگشتم و به ترتیب در جام دانکلوف و سپس رقابت های قهرمانی آسیا کشتی گرفتم و در نهایت در رقابت های انتخابی تیم ملی به میدان رفتم.

دارنده ۲ مدال طلای جهان افزود: به لحاظ میدان دیدن و حضور در مسابقات مشکلی ندارم چرا که در این مدت با حضور در دو تورنمنت بین المللی در فاکتورهای مختلف خود را محک زدم.

یزدانی با بیان اینکه در شرایط خوبی است و تمریناتش را در اردوی تیم ملی پیگیری می کند، گفت: هدفم این است در فرصت باقیمانده تا مسابقات جهانی بر روی افزایش آمادگی بدنی تمرکز کنم تا آن را به شرایط مطلوب جهت حضور در این رویداد بزرگ برسانم.


وی درباره چرایی نرفتنش به تورنمنت بلغارستان و ارائه نامه پزشکی مبنی بر داشتن‌ بیماری به فدراسیون کشتی، گفت: چند روز قبل از رقابت های انتخابی تیم ملی درد شدیدی را از ناحیه گوش احساس کردم و پس از انتخابی بلافاصله با توصیه کادر فنی به پزشک متخصص مراجعه کردم که تشخیص داد در گوش سمت راستم آب جمع شده است. ۳ هفته آنتی بیوتیک های بسیار قوی استفاده کردم  و خدا را شکر چند روزی است این مشکل برطرف شده و تمریناتم را با قدرت از سر گرفتم.


یزدانی در ادامه گفتگو با آفتاب نو،تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی نیز بصورت دقیق در جریان این موضوع قرار داشته و حتی پزشک فوق تخصص را خودشان به من معرفی کردند و هماهنگی های لازم را به عمل آوردند.مدارک مربوط به بیماری ام و نظر پزشک‌ متخصص نیز در اختیار کادر فنی تیم ملی است‌ و در جریان جزئیات آن هستند.

دارنده ۲ مدال طلا و ۲ برنز جهان، ۳ طلای بازی های آسیایی و ۳ طلای آسیا ادامه داد: بخاطر احترام به مردم کشتی دوست،کادر فنی تیم ملی و قانون فرایند ترسیم شده انتخابی در شرایطی که از این بیماری رنج می بردم در انتخابی تیم ملی کشتی گرفتم.بدلیل این بیماری مدتی نتوانستم خوب تمرین کنم و بخاطر مصرف آنتی بیوتیک دچار کاهش وزن شدم.بنابراین با توجه به شرایط بدنی که در حال حاضر دارم حضور در تورنمنت گرجستان را برای خودم مفید نمی دیدم چرا که معتقدم کشتی گرفتن در این تورنمنت آورده ای جز عقب افتادن از برنامه تمرینی و از دست دادن زمان برایم نداشت.

یزدانی خاطرنشان کرد: برنامه و هدف اصلی من حضور در مسابقات جهانی قزاقستان و کسب موفقیت و تلاش برای کسب سهمیه المپیک است و اگر در این تورنمنت حاضر می شدم از تمریناتم برای رسیدن به شرایط ایده آل با توجه به فرصت محدود تا مسابقات جهانی، عقب می افتادم.فرصت زیادی تا مسابقات جهانی قزاقستان باقی نمانده و تنها دو اردوی دیگر تا شروع این رقابت ها زمان داریم.

یزدانی با تاکید بر اینکه هدف حضور در رقابت های قهرمانی جهان در بهترین شرایط بدنی است و تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا به شرایط مطلوب برسد، گفت:با تمام توان تلاش می کنم اما اگر حتی یک درصد هم به لحاظ بدنی به این جمع بندی برسم که نمیتوانم در این مسابقات برای تیم ملی مفید باشم مطمئن باشید به مسابقات جهانی نمی روم و از حضور در این رقابت ها انصراف خواهم داد.

آزادکار باتجربه و فنی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پایان گفت: از مردم خوب کشورم بخاطر محبتها و حمایتهای همیشگی که در حق بنده داشته و دارند صمیمانه سپاسگذاری می کنم.امیدوارم با دعای خیر آن ها بتوانم سربلند از میادین پیش رو خارج شوم و حتی برای لحظه ای کوتاه بتوانم دلشان را شاد کنم چرا که جز این هدفی نداشته و ندارم.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = 13

عضو کانال ایتا شوید