رجب‌زاده: بهتر بود ذوب‌آهن با ۲ مهاجم بازی می‌کرد/ شبکه ۳ فقط می‌خواست باری از دوشش بردارد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

کاپیتان پیشین تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به اینکه این تیم در بازی با الاتحاد هیچ فشاری روی دروازه حریف ایجاد نکرد گفت که اگر ذوب آهن با دو مهاجم بازی می‌کرد می‌توانست موقعیت‌های بیشتری به دست بیاورد.

مهدی رجب زاده، پیشکسوت تیم فوتبال ذوب‌آهن در گفت‌وگو با آفتاب نو،درباره بازی ذوب آهن با الاتحاد اظهار کرد: به نظرم کیفیت بازی نماینده کشورمان خوب نبود. این یک مقداری طبیعی بود چرا که بازی‌های فصل پیش تمام شده بود و هر چند بازی‌های دوستانه‌ای برگزار شد اما بازی دوستانه هیچ موقع مثل بازی رسمی نمی‌شود. ذوب آهن چند بازیکن اثرگذارش را مثل حسینی، مظاهری و اوساگوانا را نیز از دست داده است. از طرفی بازیکنان سرباز هم دیر به تیم اضافه شدند. همه این‌ها دست به دست هم دادند تا ذوب آهن نتواند آن چیزی را که همه توقع داشتند، اجرا کند.

او ادامه داد: الاتحاد تیم خوبی بود و انسجام خوبی داشت. ذوب آهن به این تیم هیچ فشاری نیاورد چون هنوز آمادگی کافی را ندارد. الاتحاد بهتر بازی کرد و بازی را بیشتر در اختیار داشت. ذوب آهن خیلی خوش موقع به گل رسید ولی متاسفانه چون شرایط ایده‌آلی نداشت نتوانست از گلش دفاع کند. همیشه ۵ دقیقه بعد از گل خورده یا زده خیلی تعیین کننده است. بعد از گل تساوی بازیکنان از نظر روانی پایین آمدند و الاتحاد شرایطش بهتر شد. تا آخر بازی هم ذوب آهن آن تیم همیشگی نبود. اگر ذوب آهن قصد صعود دارد باید خیلی بهتر از مسابقه رفت بازی کند. هیچ فشاری روی دفاع الاتحاد نبود که نقاط ضعفش مشخص شود. ذوب آهن بی زهر بازی کرد. امیدوارم حالا که در شرایط مسابقه قرار گرفته‌اند در بازی برگشت راحت و روان‌تر بازی کنند.

رجب زاده در مورد اینکه چرا ذوب آهن در این بازی به کارهای رفاعی روی آورده بود، گفت: این می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ذوب آهن در بازی‌های گروهی با روش ۲-۴-۴ بازی می‌کرد. محمدرضا حسینی هم آن زمان از سمت راست حرکات ترکیبی خوبی انجام می‌داد و می‌توانستند موقعیت‌های بیشتری ایجاد کنند. دو مهاجم سرزن یعنی مطهری و اوساگونا هم روی هوا قوی بودند و گل‌های زیادی به ثمر رساندند. ولی نمی‌دانم چرا در بازی با الاتحاد، ذوب آهن با ترکیب ۱-۴-۱-۴ به میدان رفت. در حملات کم تعداد بودند و به خاطر شرایط بدنی نمی‌توانستند در موج دوم حمله اضافه شوند. تا زمانی که مطهری در زمین بود نه حمایت شد و نه موقعیتی برایش ایجاد شد. شاید آقای منصوریان به خاطر اینکه تیمش به برد احتیاج دارد در بازی برگشت تیمش را با دو مهاجم به زمین بفرستد تا فشار بیشتری روی دروازه حریف ایجاد کنند.

او اضافه کرد: ذوب آهن با یک هافبک دفاعی بازی کرد و تیم حریف از فضاهای کناری حمید بوحمدان خیلی استفاده کرد و او نمی‌توانست فضاهای اطراف خودش را پوشش بدهد. این کار ذوب آهن را خیلی سخت کرده بود. برای من هم عجیب بود که چرا تیم با روش ۱-۴-۱-۴ بازی کرد. من در تمرینات نبوده‌ام و شرایشان را نمی‌دانم. قطعا کادر فنی تلاش کرده تا بهترین روش را اتخاذ کند. به نظر من اگر با دو مهاجم به زمین می‌رفتند روان‌تر بازی می‌کردند.

کاپیتان و مربی پیشین ذوب آهن در پایان گفت: شبکه سوم سیما هیچ برنامه خاصی برای تنها نماینده ایران تدارک ندیده بود. به نظر من به خاطر مصاحبه‌های مسئولان ذوب آهن و امثال ما، شبکه سه فقط می‌خواست این بار را از روی خودش بردارد تا انتقاد نشود. ذوب آهن یا هر تیم شهرستانی دیگری نمایده ایران هستند و باید دید وسیع‌تری به وجود بیاید. در این شرایط تیم‌های شهرستانی در بازی‌های بین المللی انگیزه‌شان را از دست می‌دهند.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = 10

عضو کانال ایتا شوید