خط دفاع از نان شب هم واجب‌تر است

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، با سعید لطفی درباره وضعیت تیم استقلال در لیگ پیش رو حرف زدیم و از او در این باره پرسیدیم که در ترکیب احتمالی استقلال برای فصل بعد دفاع این تیم چه وضعیتی خواهد داشت.
* از نفراتی که در دفاع استقلال بازی می‌کنند شناخت دارید؟
تا حدودی! ولی نه به اندازه نفرات قبلی. استقلال در ترکیب فصل قبل خود بهترین نفرات خط دفاعی را داشت و تقریباً به نوعی خط دفاع تیم ملی را تشکیل می‌داد ولی این فصل باید نسبت به شرایط خط دفاعی استقلال تا حدی نگران بود.
* اما برخی معتقدند سیاوش یزدانی، میلاد باقری یا عارف غلامی می‌توانند جای قبلی‌ها را پر کنند؟
درست است که این بازیکنان در تیم‌های قبلی‌شان خوب بودند یا سیاوش به اردوی تیم ملی هم دعوت شده ولی باید دید در جو استقلال چه می‌کنند. ما که از خدا می‌خواهیم خط دفاع استقلال عالی باشد ولی باید آن‌ها را در لیگ دید.
* می‌دانید الان استراماچونی دنبال یک دفاع چپ برای جانشینی زکی‌پور است؟
طبیعی است که او برای دفاع یک ذخیره برای هر نفر می‌خواهد. عارف غلامی دفاع چپ تخصصی نیست و البته با وجودی که جوان است می‌تواند در آن پست بازی کند ولی او یکی را می‌خواهد که مثل میلاد جلو هم برود.
* الان برای وریا هم ذخیره مشخصی نیست!
بله! سال قبل منتظری بود و یا خسرو این پست را حمایت می‌کرد. الان باید به شدت نگران پست دفاع باشیم. به نظرم دفاع هر تیمی پست خیلی مهمی است و داشتن مدافعان خوب و ذخیره‌های مطمئن برای آن‌ها از نان شب هم واجب‌تر است. شما شاید خط حمله خوبی نداشته باشید یا خط حمله تان خوب باشد ولی هافبک خوبی نداشته باشید ولی در هر دوی این حالت‌ها وقتی دفاع خوب داشته باشید می‌توانید با اتکا به دفاع روی ضد حملات گلیم تیم را از آب بیرون بکشید ولی اگر دفاع ضعیف باشد آن وقت است که با هر یک گلی که دریافت می‌کنید تمرکز تیم بیش از پیش بر هم می‌ریزد.
* پس باید دفاع تقویت شود؟
باز هم می‌گویم امیدوارم همین جوانان و بازیکنان خوبی که در این فصل به تیم آمده‌اند از پس کار بربیایند. میلاد باقری و عارف غلامی بازیکنان خوبی هستند و فقط باید از آن‌ها حمایت کرد. همین محمد دانشگر که الان در دفاع استقلال گلزنی هم می‌کند سال قبل که به استقلال آمده بود در دیدار‌های ابتدایی فصل اشتباهاتی هم داشت ولی کم‌کم به دفاعی مطمئن تبدیل شد. باید از آن‌ها حمایت کنیم. خدا کند تیم محروم و مصدوم ندهد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = 8

عضو کانال ایتا شوید