مرگ هزاران کارگر خارجی تا زمان آغاز جام‌جهانی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، پس از رسوایی ماه اخیر بازداشت میشل پلاتینی، رئیس معزول یوفا در جریان پرونده تحقیق اعطای رشوه قطر جهت کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتشار اخباری مبنی بر انتقال محل میزبانی این رقابت‌ها حالا قطر با بحران دیگری مواجه شده است. از روز گذشته کارگران در اعتصاب گسترد‌ه‌ای شرکت کردند و حاضر به ادامه کار ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ نیستند.

اعتصاب‌کنندگان شرایط کنونی کاری را همانند برده‌داری می‌دانند. آنها در ماه آوریل سال جاری میلادی در اعتراض به دستمزدهای پایین و عدم رعایت حقوق کارگران اعتصاب کرده بودند. آمار قربانیان حوادث ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ نیز در سطح رسانه‌های جهانی متغیر است. در روزهای ۴ و ۵ آگوست کارگران با مسدود کردن خیابان‌های کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ مدارکی دال بر ظلمی که بر آنها واقع شده است را به تصویر کشیدند. کارگران برای هر ساعت کار فقط یک دلار دریافت می‌کند که در طول روز به شش دلار خواهد رسید. ۲۸ هزار کارگر از میان مهاجران خارجی به ویژه از کشورهای نپال و هندوستان در ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ کار می‌کنند.

آدام میلستین، خبرنگار آمریکایی نیز درباره بحران جدید قطر می‌گوید: واقعا شرایط ایجاد شده برای کارگران جام جهانی ۲۰۲۲ افراط‌گرایانه است. کارگران روزانه ساعت‌ها برای دستمزد شش دلاری زیر گرمای ۵۰ درجه‌ای کار می‌کنند. به نظرم روسیه می‌تواند میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ به جای قطر باشد. آیا جام جهانی ۲۰۱۸ را در روسیه که عالی بود به خاطر دارید.

بر اساس این گزارش، به کارگران خارجی آب‌های تصفیه نشده برای نوشیدن می‌دهند که می‌تواند برای سلامتی آنها بسیار خطرناک باشد. تحقیقات خبرنگار آمریکایی نشان می‌دهد که حداقل روزانه یک کارگر جام جهانی ۲۰۲۲ می‌میرد و با این شرایط ۴ هزار نفر تا زمان آغاز این رقابت‌‌ها جان خود را از دست خواهند داد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + 5 =

عضو کانال ایتا شوید