تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 خرداد 1403 - 10:18
776 بازدید
کد خبر : 196565

معرفی ۷ مورد از بهترین ایردراپ‌ های تلگرامی جایگزین نات کوین

معرفی ۷ مورد از بهترین ایردراپ‌ های تلگرامی جایگزین نات کوین

بازی‌های Tap to Earn یا «کلیک کن و جایزه ببر» نوعی از بازی‌های موبایلی و آنلاین هستند که به کاربر اجازه می‌دهند با تپ یا کلیک کردن مکرر، امتیاز، پول مجازی یا حتی گاهی اوقات پول واقعی کسب کنند. این بازی‌ها معمولاً مکانیسم ساده‌ای دارند و برای گذراندن زمان یا سرگرمی‌های کوتاه مدت مناسب هستند.

بازی‌های Tap to Earn یا «کلیک کن و جایزه ببر» نوعی از بازی‌های موبایلی و آنلاین هستند که به کاربر اجازه می‌دهند با تپ یا کلیک کردن مکرر، امتیاز، پول مجازی یا حتی گاهی اوقات پول واقعی کسب کنند. این بازی‌ها معمولاً مکانیسم ساده‌ای دارند و برای گذراندن زمان یا سرگرمی‌های کوتاه مدت مناسب هستند.

یکی از بازی‌های Tap to Earn که در بین کاربران تلگرام محبوبیت زیادی پیدا کرد، پروژه نات کوین (Notcoin) بود که در ۳ خرداد، ایردراپ آن عرضه شد. این موضوع باعث شد که شکارچیان ایردراپ به دنبال جایگزین برای این بازی باشند. در این مقاله به نقد و بررسی چند نمونه از این بازی‌های کلیکی و نقاط ضعف و قوت آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی‌های کلیکی و Tap to Earn

بازی‌های Tap to Earn از همان اصول بازی‌های کلیکی پیروی می‌کنند اما به کاربر امکان کسب پاداش‌های واقعی مانند پول نقد، کارت‌های هدیه، یا ارزهای دیجیتال را می‌دهند. این پاداش‌ها معمولاً از طریق تبلیغات و همکاری با شرکت‌های تبلیغاتی تامین می‌شود.

کسب درآمد از طریق کلیک کردن روی گوشی برای دریافت رمزارز (Tap-to-earn) ممکن است راهی برای آشنایی با ارزهای دیجیتال باشد، اما بازدهی بسیار ناچیز و ناپایداری دارد. علاوه بر این، نیاز به صرف زمان زیادی دارد که می‌تواند برای کارهای مهم‌تری استفاده شود. این روش بعید است شما را ثروتمند کند، اما می‌تواند راهی کم‌خطر برای آشنایی با رمزارزها باشد. استفاده از پروژه‌های معتبر، داشتن انتظارات واقع‌بینانه و در نظر گرفتن زمان صرف شده از نکات مهم در این روش هستند.

ویژگی‌های بازی‌های کلیکی

 1. مکانیسم ساده: این بازی‌ها به کاربر اجازه می‌دهند با تپ یا کلیک کردن مکرر، عملیات خاصی را انجام دهد. مثلاً جمع‌آوری منابع، پرورش موجودات یا ساخت‌وساز.
 2. پیشرفت تدریجی: با هر کلیک یا تپ، کاربر مقداری پیشرفت می‌کند و به تدریج می‌تواند ابزارها و قابلیت‌های جدیدی را باز کند که فرآیند بازی را تسریع می‌کنند.
 3. به‌روزرسانی‌های مکرر: برای حفظ علاقه کاربران، توسعه‌دهندگان این بازی‌ها اغلب به‌روزرسانی‌های مکرری ارائه می‌دهند که شامل ویژگی‌های جدید، چالش‌ها و رویدادهای خاص است.

بهترین جایگزین های نات کوین

 • تپ‌سواپ (TapSwap)
 • تایم‌کوین (TimeCoin)
 • همستر کامبت (Hamster Kombat)
 • یس‌کوین (YesCoin)
 • بلوم (Blum)
 • کتیزن (Katizen)
 • هات (HOT)

در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین ایردراپ‌های جایگزین نات کوین که می‌توانید از آنها کسب درآمد کنید می‌پردازیم. برخی از این بازی‌ها در دسته بازی‌های کلیکی قرار دارند و برخی بر اساس مدل فارم یا ماین عمل می‌کنند. اما وجه اشتراک همه آن‌ها در این است که بر بستر اپلیکیشن تلگرام فعال هستند.

۱- ایردراپ تپ‌سواپ (Tapswap)

تپ سواپ یک اپلیکیشن بازی مبتنی بر بلاکچین سولانا است که بیش از نیمی از توکن‌های خود را میان بازیکنان در تلگرام توزیع و ایردراپ می‌کند. اکوسیستم تپ‌سواپ به کاربران این امکان را می‌دهد که با کلیک کردن در اپلیکیشن تلگرام و معرفی دوستان، به راحتی توکن‌های رایگان تپ‌سواپ را بدست آورند.

کار با این ربات تلگرامی ساده است و همچنین نیازی به احراز هویت ندارد. کاربران ایرانی می‌توانند به راحتی کیف پول خود را متصل کرده و پس از موعد مقرر توکن‌هایی را که بدست آوردند مطالبه (Claim) کنند.

مزایای تپ سواپ

 • مناسب برای ایرانی‌ها: به راحتی و با استفاده از کیف پول فانتوم (Phantom) می‌توان توکن‌ها را مطالبه کرد.
 • فاقد پیچیدگی: هیچ پیچیدگی در روند انجام ماموریت‌ها و انجام بازی وجود ندارد.
 • تجربه کاربری خوب: این ربات تجربه کاربری خوب و با کمترین مشکلات را ارائه می‌دهد.
 • جمع‌آوری راحت توکن‌ها: کاربر می‌تواند در زمان کم و به راحتی توکن‌های TAPS را بدست آورد.

معایب تپ سواپ

 • مشخص نبودن نقشه راه: این پروژه نقشه راه مشخصی ندارد.
 • نبود وایت پیپر: وایت پیپر تپ سواپ نقص‌های بسیاری دارد و اعتماد بسیاری را از دست داده است.

۲- ایردراپ تایم‌کوین (TimeCoin)

تایم کوین یک پروژه جامعه‌محور و مینی‌گیم و بر بستر وب‌اپ تلگرام است. تایم‌کوین ادعا دارد که هدف آنها، ایجاد ارزش برای این پروژه و کسب درآمد برای مشارکت‌کنندگان دنیای وب ۳.۰ است.

این پروژه هنوز روی بلاکچین نیست، اما طبق نظرسنجی و کیف پول‌های در دسترس برای اتصال در این ربات، احتمالاً در شبکه‌های تون کوین و اسمارت چین عرضه شود.

مزایای تایم کوین

 • تلگرام محور: کاربران تلگرامی بدون نیاز به نصب هر گونه برنامه‌ای می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.
 • ایجاد ارزش: این پروژه وعده داده است که خلق ارزش کند.
 • جامعه محور: از نظر مفهومی به نظر می‌رسد که به دنبال ایجاد یک جامعه فعال از مشارکت‌کنندگان است که به طور مشترک به توسعه و رشد پروژه کمک می‌کنند.

معایب تایم کوین

 • راه‌اندازی نشدن بلاکچین: این موضوع ممکن است باعث افزایش مخاطرات امنیتی و عدم شفافیت در عملکرد آن شود.
 • پیچیدگی ماموریت‌های ربات برای کاربران ایرانی‌: کاربران ایرانی به دلیل محدودیت‌های بسیاری که برای کشور ما اعمال شده است، با پیچیدگی روند روبرو هستند. همچنین اجباری بودن ماموریت‌ها لذت کار با آن را از بین می‌برد.
 • احتمال عملی نشدن وعده‌ها: اگر وعده‌های زیادی داده شده و امکان برآورده کردن آنها وجود نداشته باشد، این امر می‌تواند منجر به افت اعتماد کاربران شود.

۳- ایردراپ همستر کامبت (Hamster Kombat)

همستر کامبت یک بازی بلاکچین محور است که بر بستر تلگرام قرار دارد. در این بازی، می‌توان با پرورش همستر، توکن‌های اختصاصی به نام Hamster Kombat Coin (HKC) را به‌دست آورد.

این توکن‌ها دارای ارزش واقعی هستند و می‌توان آن‌ها را به ارزهای دیجیتال دیگر یا پول نقد تبدیل کرد.

گیم‌پلی بازی همستر کامبت بسیار ساده و سرگرم‌کننده است و به صورت یک ربات روی تلگرام پیاده‌سازی شده است. شما در این بازی یک همستر دارید که باید با غذا دادن، ارتقاء و انجام ماموریت‌ها، آن را پرورش دهید.

مزایای همستر کامبت

 • گیم پلی ساده و سرگرم‌کننده: ویژگی‌های بازی که ساده و سرگرم‌کننده است، می‌تواند بازی را برای انواع طیف وسیعی از کاربران جذاب‌تر و قابل فهم‌تر کند.
 • توکن‌هایی با ارزش واقعی: وجود توکن‌هایی که قابل تبدیل به ارزهای دیجیتال دیگر یا پول نقد هستند، می‌تواند انگیزه بیشتری برای بازیکنان فراهم کرده و آنها را به فعالیت بیشتر در بازی ترغیب کند.
 • تلگرام محور: به دلیل استفاده از بستر تلگرام، این بازی به راحتی در دسترس کاربران بیشتری خواهد بود و می‌تواند جامعه‌ای بزرگ از بازیکنان را جذب کند.

معایب همستر کامبت

 • محدودیت انتقال به صرافی متمرکز: این امر می‌تواند مشکلی برای کاربرانی باشد که می‌خواهند توکن‌های خود را به کیف پول غیرحضانتی انتقال دهند.
 • احتمال درخواست احراز هویت: با توجه به مورد اول، اگر درخواست احراز هویت برای کاربران لازم باشد، این امر می‌تواند باعث کاهش علاقه کاربران ایرانی به بازی شود و دسترسی آن‌ها را محدود کند.

۴- ایردراپ یس کوین (YesCoin)

یس کوین تلگرام یکی از جدیدترین بازی‌های در حال رشد در تلگرام است. سبک بازی یس کوین با سایر موارد معرفی شده متفاوت است و یک Swipe to Earn حساب می‌‌شود. در این بازی، کاربران باید انگشت خود را روی سکه‌های ربات بکشند تا آنها را ماین کنند. در این ربات تلگرامی تعدادی سکه روی صفحه بازی نمایش داده می‌شوند که کاربران با کشیدن انگشت خود به سمت آنها، فرآیند ماینینگ را انجام می‌دهند.

بازیکنان می‌توانند با عضویت در کانال‌های تلگرام، چت کردن، انجام وظایف مختلف و دعوت از دوستان، امتیاز کسب کنند و در جدول امتیازات صعود کنند. جذابیت بازی یس کوین تلگرام در امکان کسب جوایز و سادگی گیم پلی آن است.

یس کوین بسیار ساده، جذاب و اعتیادآور است و در حال حاضر توانسته است ۳.۳ میلیون کاربر تلگرامی جذب کند. گرافیک پیکسلی و نوستالژیک این بازی، جذابیت آن را دو چندان ساخته است.

مزایای یس کوین

 • جذابیت و سرگرم‌کنندگی: این بازی با ارائه یک گیم‌پلی ساده و جذاب، توانسته است جامعه بزرگی از کاربران تلگرام را به خود جذب کند.
 • سادگی بازی: طراحی ساده و گرافیک پیکسلی بازی، همراه با امکانات محدود و سرعت بالا، بازی را برای کاربران بسیار راحت کرده است.
 • امکان درآمدزایی: امکان به‌دست آوردن امتیازات و جوایز از طریق انجام وظایف مختلف و دعوت از دوستان، بازی را برای کاربران جذاب‌تر می‌کند.

معایب یس کوین

 • کمبود تنوع: اگرچه گیم‌پلی ساده می‌تواند برای بسیاری از کاربران جذاب باشد، اما کمبود تنوع امکانات بازی ممکن است باعث کاهش علاقه کاربران در طولانی مدت شود.
 • امکان ایجاد رقابت ناعادلانه: امکان صعود در جدول امتیازات می‌تواند باعث ایجاد رقابت ناپسند و فشار روی کاربران شود که ممکن است به نارضایتی و ترک بازی توسط برخی از کاربران منجر شود.

۵- ایردراپ بلوم (Blum)

بلوم یک صرافی هیبریدی است که دسترسی به توکن‌ها از هر دو نوع متمرکز (CEX) و غیرمتمرکز (DEX) را فراهم می‌کند و همچنین معاملات مشتقات را به صورت ساده‌تر ارائه می‌دهد. بلوم به عنوان یک اپلیکیشن موبایل و یک مینی اپلیکیشن تلگرام در دسترس خواهد بود. در اکوسیستم بلوم، امتیازات نقش بسیار مهمی دارند و می‌توانید از آن‌ها برای ارتقا و دیگر موارد جذاب در آینده استفاده کنید.

کاربران تلگرام می‌توانند در ایردراپ آن شرکت کنند و تا ۱۲۰ امتیاز بلوم و همچنین امتیازهای اضافی برای انجام مأموریت‌ها کسب کنند.

مزایای بلوم

 • تنوع در دسترسی: امکان دسترسی به توکن‌های متمرکز و غیرمتمرکز از طریق یک صرافی هیبریدی، به کاربران این امکان را می‌دهد که از تنوع بیشتری در معاملات و سرمایه‌گذاری‌های خود بهره‌مند شوند.
 • سادگی استفاده: ارائه خدمات از طریق اپلیکیشن موبایل و مینی اپلیکیشن تلگرام باعث می‌شود که کاربران به راحتی و با سرعت به خدمات بلوم دسترسی پیدا کنند و از امکانات آن بهره‌مند شوند.
 • امکان شرکت در ایردراپ: امکان شرکت در ایردراپ و بدست آوردن امتیاز، کاربران را ترغیب به فعالیت بیشتر در اکوسیستم بلوم می‌کند و می‌تواند برای آن‌ها فرصت‌های جذابی را به ارمغان بیاورد.

معایب بلوم

 • پیچیدگی صرافی: امکان دسترسی به دو نوع توکن و ارائه معاملات مشتقات ممکن است برای برخی از کاربران پیچیده و نیاز به آموزش و تجربه داشته باشد.
 • احتمال افزایش ریسک: وجود تنوع در توکن‌ها و معاملات مشتقات ممکن است باعث افزایش ریسک و سرمایه‌گذاری ناپایدار شود که ممکن است برای برخی از کاربران مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.
 • محدودیت امنیتی: استفاده از تلگرام برای ارائه خدمات ممکن است باعث محدودیت‌های امنیتی بریا این صرافی شود که می‌تواند برای کاربران مشکل‌ساز باشد.

۶- ایردراپ کتیزن (Catizen)

پروژه کتیزن یکی از بهترین بازی‌های Play to Earn است که در این مطلب معرفی شده است. علاوه بر جوایز توکنی این پروژه، کاربران می‌توانند از جوایز NFT آن که از طریق تبدیل گربه‌ها به NFT به‌دست می‌آید نیز بهره ببرند. بر خلاف بازی‌های قبلی که رویکردی ساده داشتند و صرفا با کلیک می‌توانستید امتیاز بگیرید، در این بازی علاوه بر کسب درآمد، می‌توانید از خود بازی نیز لذت ببرید.

هر چند که توکن‌ها در این بازی نسبتا سخت‌تر از بقیه بازی‌های معرفی شده به‌دست می‌آیند.

مزایای کتیزن

 • جوایز به صورت توکن و NFT: ارائه جوایز توکنی و NFT از طریق بازی، به کاربران این امکان را می‌دهد که به دو صورت مختلف از بازی بهره‌مند شوند و از این طریق ارزش اضافی به دست آورند.
 • تنوع بیشتر: وجود یک روند بازی پیچیده‌تر و چند بعدی که نیازمند استفاده از مهارت‌های مختلف است، می‌تواند تجربه بازی را جذاب‌تر و متنوع‌تر کند.
 • تجربه یک بازی: امکان لذت بردن از خود بازی، به علاوه از کسب درآمد، می‌تواند تجربه بازی را برای کاربران بیشتر بهبود ببخشد.

معایب کتیزن

 • سخت بودن به‌دست آوردن توکن‌ها: توکن‌های این بازی به راحتی به‌دست نمی‌آیند. این مضوع ممکن است برای برخی از کاربران انگیزه کمتری برای شرکت در بازی ایجاد کند.
 • پیچیدگی روند بازی: پیچیدگی روند بازی و نیاز به استفاده از مهارت‌های مختلف، ممکن است برای برخی از کاربران مشکلاتی را به دنبال داشته باشد و باعث کاهش علاقه آن‌ها به بازی شود.
 • نیاز به زمان بیشتر: به‌دست آوردن توکن‌ها و NFTها در این بازی نیازمند زمان و تلاش بیشتری است. این موضوع نیز می‌تواند برای برخی از کاربران جذابیت کمتری داشته باشد و آن‌ها را از شرکت در بازی منصرف کند.

۷- ایردراپ هات (HOT)

نیر پروتکل یک شبکه بلاکچین است که از طراحی موازی برای افزایش سرعت تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. نیر به تازگی کیف پول خود را روی پلتفرم تلگرام راه‌اندازی کرده است. شما می‌توانید با استفاده از کیف پول نیر در تلگرام توکن HOT را ماین کنید. توکن HOT برای پرداخت هزینه‌های تراکنش و خرید دارایی‌ها در برنامه‌های تماماً غیرمتمرکز استفاده می‌شود.

هنوز این توکن در شبکه راه‌اندازی و در صرافی‌ها لیست نشده است و توسعه‌دهندگان گفته‌اند که HOT را بین کاربران اولیه توزیع خواهند کرد. برای شروع استخراج، باید یک کیف پول نیر از طریق این لینک ایجاد کنید. سپس روی گزینه ذخیره‌سازی کلیک کرده و فرآیند استخراج خودکار را فعال کنید. برای کسب درآمد بیشتر، می‌توانید گزینه مأموریت‌ها را انتخاب کرده و آن‌ها را کامل کنید.

مزایای هات

 • ارائه کیف پول بر بستر تلگرام: ارائه یک کیف پول روی پلتفرم تلگرام می‌تواند دسترسی آسان‌تر و راحت‌تری را فراهم کند.
 • استفاده از توکن HOT برای تراکنش‌های رایگان: توکن HOT برای پرداخت هزینه‌های تراکنش و خرید دارایی‌ها در برنامه‌های تماماً غیرمتمرکز استفاده می‌شود که می‌تواند امکانات جذابی را برای کاربران ارائه دهد.
 • کاربری ساده: طراحی این کیف پول بسیار ساده و قابل درک بوده، لذا کار با آن نیز بسیار راحت است.

معایب هات

 • لیست نبودن در صرافی‌ها: توکن HOT هنوز در صرافی‌ها لیست نشده است که ممکن است باعث کاهش انعطاف‌پذیری و دسترسی به بازارهای مختلف شود.
 • نیاز به ماین: برای به‌دست آوردن توکن HOT نیاز به استخراج و ماینینگ است که ممکن است برای برخی کاربران پیچیدگی داشته باشد و نیاز به زمان و تلاش بیشتری را ایجاب کند.
 • توزیع اولیه احتمالاً ناعادلانه: توکن HOT توسط توسعه‌دهندگان بین کاربران اولیه توزیع می‌شود که ممکن است منجر به عدم عدالت در توزیع و نارضایتی برخی کاربران شود.

آیا کسب درآمد از طریق کلیک کردن روی گوشی برای دریافت رمزارز عاقلانه است؟

کسب درآمد از طریق کلیک کردن روی گوشی برای دریافت رمزارز (Tap-to-earn) شاید راهی برای شروع آشنایی ارزهای دیجیتال باشد، اما واقعیت این است که با وجود سادگی و نبود محدودیت برای استفاده از این راه، بازدهی بسیار ناچیز و ناپایداری خواهد داشت. علاوه بر این، شما نیاز به صرف زمانی دارید که ممکن است بتوانید آن زمان را صرف کارهای مهم‌تری کنید.

به طور کلی، بعید است که کسب درآمد از طریق کلیک کردن روی گوشی برای دریافت رمزارز شما را ثروتمند کند. با این حال، می‌‌تواند راهی کم‌‌خطر برای آشنایی با ارزهای دیجیتال و کسب مقدار ناچیزی از آنها باشد. برای استفاده از این نوع روش کسب درآمد، موارد زیر را حتماً در نظر داشته باشید:‌

 • فقط از پروژه‌های معتبر استفاده کنید.
 • انتظار ثروتمند شدن نداشته باشید.
 • زمان صرف شده را در نظر بگیرید (قبل از شروع، به این فکر کنید که چقدر مایل به صرف زمان برای کلیک کردن هستید).
 • کسب درآمد از طریق کلیک کردن نباید استراتژی اصلی سرمایه‌گذاری شما باشد.

چند توصیه برای در امان ماندن از پروژه‌های کلاهبرداری

در پایان اجازه دهید کمی در مورد مدل درآمدزایی این پروژه‌ها صحبت کنیم. واقعیت این است که نات کوین از روش جدید و منحصر به فردی برای معروف شدن استفاده نکرد. چندین سال پیش، سایت‌های استخراج رایگان بیت کوین و استخراج آسان نیز توجه سرمایه‌گذاران تازه کار را به خود جلب کردند. نات کوین نیز از همین روش (درآمد آسان از طریق استخراج) استفاده کرد و اخیرا ده ها پروژه دیگر نیز از همین مدل پیروی می‌کنند. در این ربات های ماینینگ تلگرام، توکن‌ها واقعاً استخراج نمی‌شوند. برای استخراج توکن به یک سری ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و البته دانش فنی نیاز دارید. این بازی ها از این ادبیات برای جلب توجه و بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند.

نکته ای که باید از آن آگاه باشید این است که اگرچه پروژه‌های قانونی زیادی وجود دارد، اما بسیاری از این ربات‌های مشابه نات کوین کلاهبرداری هستند. بنابراین، قبل از ورود و ریسک کردن، حتماً با بررسی سایت پروژه، اعضای تیم و شبکه‌های اجتماعی اعتبار آنها را بسنجید. برای مثال Cold یکی از ربات‌های تلگرامی بود که با وعده ماین توکن و ایردراپ معرفی شد. اما سرانجام تلگرام، کانال و ربات COLD را به عنوان پروژه‌های کلاهبرداری معرفی کرد.

اگر شما در این زمینه تازه‌کار هستید، حتماً موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • دارایی های خود را مستقیما به خصوص به کیف پول تلگرام و سایر کیف پول‌ها (که توسط ارگان‌های متمرکز نگهداری می‌شود) منتقل نکنید.
 • برای اتصال به این کیف پول‌ها و ربات های تلگرام حتماً از VPN پایدار و ایمن استفاده کنید.
 • بسیاری از این بازی‌ها و ربات‌های ماینینگ رایگان هستند. بنابراین می‌توانید آن‌ها را به صورت رایگان امتحان کرده و زمان و هزینه زیادی را صرف آن‌ها نکنید.
 • کیف پول‌های اصلی خود را آن‌ها متصل نکنید و ترجیحا از کیف پول جدید استفاده کنید.

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

advanced-floating-content-close-btn