عدد بازی با قرعه استقلال؛ به دنبال اولین برد بعد از سه فصل

جامعه ورزشی آفتاب نو:

استقلالی‌ها همیشه از هفته‌های ابتدایی لیگ خاطرات خوبی داشتند اما این خاطرات مربوط به سه فصل اخیر نمی‌شود.

به گزارش آفتاب نو، بازی‌های ابتدایی لیگ برای همه تیم‌ها حساس است. روزهایی که اکثر تیم‌ها از بدنسازی آمده‌اند و لیگ دست و دلباز است. عدم هماهنگی و آماده نشدن و جا نیفتادن بازیکنان همه و همه دست به دست هم می‌دهد تا امتیازات راحت‌تر از همیشه جابجا شود. این روزهای ابتدایی که برای همه تیم‌ها مهم است اما این فصل برای استقلال از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است.

استقلال در سال‌های اخیر توانسته در هفته‌های پایانی جزو مدعیان قهرمانی باشد اما همیشه یک قدم کم آورده. قدمی که در ابتدای فصل محکم برنداشته تا در پایان فصل به کمکش بیاید. به همین دلیل امسال، شروع خوب برای استقلالی هایی که از این داستان تکراری خسته شده‌اند اهمیت زیادی دارد. روزهایی که با توجه به تغییرات زیاد در استقلال قطعا به آسانی برای این تیم سپری نخواهد شد. البته قرعه تا حدودی در این فصل به کمک آنها خواهد آمد. برنامه استقلال در نیم فصل اول این است که این تیم در ۱۱ بازی از ۱۵ بازی نیم فصل اول در تهران بازی خواهد کرد و فقط ۴ بار از تهران خارج می شود! اتفاقی که شاید به آبی‌ها کمک کند بتواند زودتر از همیشه به هماهنگی و آمادگی دست پیدا کنند. آنها در این چند سال آمار و اعداد جالبی را در نخستین بازی‌هایشان در لیگ رقم زده‌اند.

صفر

استقلالی‌ها در سال‌هایی که اولین بازی فصل خود را خارج از خانه انجام داده‌اند نتوانسته‌اند قهرمان شوند. آنها این فصل را هم با بازی مقابل ماشین‌سازی در تبریز استارت خواهند زد. 

یک

استقلالی‌ها با وجود این که نیم‌فصل اول خوبی نداشته‌اند اما همیشه خاطرات خوبی از هفته اول داشته‌اند. آبی‌های تهران فقط یک بار لیگ را با باخت آغاز کرده‌اند. لیگ هفدهم و باخت مقابل صنعت نفت با علیرضا منصوریان.

۲ 
این تیم فقط دو بار در طول لیگ برتر هفته اول را بدون گل آغاز کرده است. یک بازی مقابل صنعت نفت آبادان که با باخت همراه شد و بازی دیگر لیگ ۱۸ به پیکان. هر دو بازی در سه فصل اخیر بوده که استقلالی‌ها با مشکل و بحران گلزنی دست و پنجه نرم می‌کردند و این بحران از همان هفته ابتدایی خودش را نشان داده است.

۲

استقلالی‌ها دوبار پیش از این لیگ را با سفر به تبریز آغاز کرده‌اند. یک بار در لیگ دهم که ۳ بر ۲ مقابل شهرداری تبریز پیروز شدند و یکبار هم لیگ سیزدهم که ۲ بر یک گسترش فولاد را شکست دادند. تیمی که سرمربی‌اش رسول خطیبی بود و استقلال این فصل هم قرار است در اولین بازی فصلش به تبریز برود تا مقابل تیم رسول خطیبی قرار بگیرد.

۳

استقلالی‌ها همیشه از هفته‌های ابتدایی لیگ خاطرات خوبی داشتند اما این خاطرات مربوط به سه فصل اخیر نمی‌شود. درست است که آنها تا به حال فقط یک بار در هفته اول باخته‌اند اما در سه فصل اخیر در اولین بازی خود هیچ بردی بدست نیاورده‌اند. آبی‌ها در لیگ شانزدهم هفته اول با نفت تهران مساوی کردند. در لیگ هفدهم به صنعت نفت باختند و افتتاحیه‌شان لیگ هجدهم را با مساوی مقابل پیکان پشت سر گذاشتند. 

۳۰۳۸۸

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 10

عضو کانال ایتا شوید