مروری بر رویارویی های اخیر لیورپول و نوریچ؛ در انتظار افتتاحیه ای پر گل؟

جامعه ورزشی آفتاب نو:

لیورپول و نوریچ در سال های اخیر هوداران را از دیدن گل سیراب کرده اند.

به گزارش وبسایت نود، بازی افتتاحیه فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر انگلیس جمعه شب میان دو تیم لیورپول و نوریچ سیتی در ورزشگاه آنفیلد برگزار خواهد شد. 

لیورپول با کسب ۹۷ امتیاز در فصل ۱۹-۲۰۱۸ به سومین تیم برتر تاریخ لیگ جزیره (از نظر امتیازی) تبدیل شد اما این حد نصاب هم برای کسب قهرمان کافی نبود تا آن ها فصل جدید را با انگیزه ای مضاعف آغاز کنند. در سمت مقابل نیز نوریچی حضور دارد که با قهرمانی در چمپیونشیپ و ارائه نمایش هایی دلچسب، بعد از ۳ فصل دوباره به لیگ برتر بازگشته و تلاش در حفظ جایگاه خود در لیگ برتر خواهد داشت. اما نگاهی به بازی های اخیر دو تیم نشان می‌دهد که این تقابل، بهترین انتخاب برای برگزاری دیدار افتتاحیه یک فصل بوده است.

در ۶ مسابقه اخیر دو تیم (در ۳ فصل آخر حضور نوریچ در لیگ برتر) ۳۴ گل به ثمر رسیده و این یعنی به طور میانگین در هر مسابقه، ۵.۶۶ گل میان دو تیم رد و بدل شده است. بازی رفت فصل ۱۳-۲۰۱۲ در روز ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۲ در کارو رود با برتری ۵-۲ لیورپول بر میزبانش به پایان رسید. در آن دیدار لوئیس سوارز هت‌تریک کرد، نوری شاهین یک گل به ثمر رساند و لئون بارنت هم به اشتباه دروازه خودی را گشود. 

در بازی برگشت همان فصل که در روز ۱۹ ژانویه ۲۰۱۳ برگزار شد هم لیورپول به یک پیروزی پرگل دیگر رسید و شاگردان کریس هیوتن را با شکست ۵-۰ از آنفیلد بدرقه کرد. هندرسون، سوارز، استوریج و جرارد گل های تیم برندان راجرز را به ثمر رسانند و همانند بازی رفت، گل پنجم سهم اشتباه مدافعین نوریچ (این بار رایان بنت) بود. 

بازی رفت فصل ۱۴-۲۰۱۳ میان این دو تیم احتمالا یکی از بهترین نمایش های لوئیس سوارز در پیراهن قرمزها بوده است. در آن مسابقه که در روز ۴ دسامبر ۲۰۱۳ در آنفیلد برگزار شد سوارز در دقایق ۱۵، ۲۹، ۳۵ و ۷۴ گلزنی کرد و یک تنه منجر به پیروزی ۵-۱ لیورپول شد. رحیم استرلینگ دیگر گل لیورپول در این بازی را در دقیقه ۸۸ به ثمر رساند. بازی برگشت در روز ۲۰ آپریل ۲۰۱۴ با برتری ۳-۲ لیورپول در کارو رود به پایان رسید. در این بازی استرلینگ دبل کرد و سوارز گل دیگر لیورپول را به ثمر رساند. 

بعد از یک فصل غیبت، نوریچ در فصل ۱۶-۲۰۱۵ دوباره در لیگ برتر حضور یافت و در همان هفته ششم با متوقف کردن لیورپول در آنفیلد با نتیجه ۱-۱ توانایی های خود را نشان داد. جالب آن که در پایان این مسابقه نوریچ بالاتر از لیورپول در رده یازدهم جدول حضور داشت و لیورپول در رده نازل سیزدهم به سر می‌برد. اما حضور کلوپ در ادامه فصل، موجب رقم خوردن یکی از نمایش های کلاسیک تاریخ لیگ برتر در بازی برگشت دو تیم شد.

در آن مسابقه (که آخرین تقابل دو تیم تا به امروز هم محسوب می‌شود) لیورپول در حضور ۲۷۱۰۸ تماشاگر کارو رود مهمان نوریچ بود. قرمزها با گل روبرتو فرمینو در دقیقه ۱۸ پیش افتادند اما طوفان شاگردان آلکس نیل موجب شد تا تابلوی نتایج در دقیقه ۵۴، برتری ۳-۱ نوریچ را نشان دهد.

یک دقیقه بعد، طوفان ۲۰ دقیقه ای لیورپول آغاز شد و شاگردان کلوپ با گل های هندرسون (۵۵)، فرمینو (۶۳) و جیمز میلنر (۷۵) از حریف پیش افتادند. بازی با همین نتیجه به وقت های اضافه رفت تا این که سباستین باسونگ در دقیقه ۹۲ گل تساوی را برای قناری ها به ثمر رساند. در این لحظه همگان به پایان بازی با همین نتیجه می‌اندیشیدند اما این تریلر هنوز هم چیزهای بیشتری برای نمایش داشت.

آدام لالانا در دقیقه ۹۴:۱۸ دروازه دکلان رود را باز کرد تا شادی بیش از حد کلوپ با شاگردانش منجر به گم شدن عینک او برای لحظاتی شود! این نتیجه موجب شد تا لیورپول به رده هفتم رفته و نوریچ هم در رده شانزدهم قرار گیرد. نوریچ در پایان همان فصل با کسب رده نوزدهم به چمپیونشیپ سقوط کرد و اکنون بعد از ۳ سال، دوباره طعم یک دیدار لیگ برتری را خواهد چشید.

نکته جالب این مسابقه آن است که دنیل فارک سرمربی آلمانی نوریچ سیتی به دوازدهمین سرمربی تبدیل شده که در اولین تجربه مربیگری خود در لیگ برتر، باید در برابر لیورپول قرار گیرد. برایان کلاف، جان گرگوری، پل استاروک و کریگ شکسپیر ۴ نفری هستند که در اولین مسابقه لیگ برتری شان لیورپول را برده اند اما نکته نگران کننده برای فارک آن است که هر ۴ سرمربی که حرفه لیگ برتری خود را در آنفیلد آغاز کرده اند، در این مسابقه شکست خورده اند. (دیوید پلیت، کریس هاچینگز، تونی آدامز و رونالد کومان)

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = 14

عضو کانال ایتا شوید