تاریخ انتشار : شنبه 12 خرداد 1403 - 10:14
243 بازدید
کد خبر : 199155

گفته بودم پرسپولیس صدر را بگیرد پایین آوردنش با کرام‌الکاتبین است | مقابل بارسلونا که کامبک نزدید | هشدار می‌دهم؛ مقابل ۱۰۰هزار نفر هم شکست خوردیم

گفته بودم پرسپولیس صدر را بگیرد پایین آوردنش با کرام‌الکاتبین است | مقابل بارسلونا که کامبک نزدید | هشدار می‌دهم؛ مقابل ۱۰۰هزار نفر هم شکست خوردیم

فنونی زاده در گفت وگو با آفتاب نو با اشاره به بازی هفته پایانی پرسپولیس مقابل مس رفسنجان که حکم قهرمانی دارد تاکید کرد: درست است بازی ها لیگ امسال فرسایشی شد، اما جذاب بود و رقابت بین استقلال و پرسپولیس تا هفته آخر تنگاتنگ شد. البته تراکتور و سپاهان در نیم فصل اول خوب

فنونی زاده در گفت وگو با آفتاب نو با اشاره به بازی هفته پایانی پرسپولیس مقابل مس رفسنجان که حکم قهرمانی دارد تاکید کرد: درست است بازی ها لیگ امسال فرسایشی شد، اما جذاب بود و رقابت بین استقلال و پرسپولیس تا هفته آخر تنگاتنگ شد. البته تراکتور و سپاهان در نیم فصل اول خوب کار کردند اما بعد عقب ماندند. مقصر هم خودشان بودند. در سمتی استقلال ۲۰ هفته صدر جدول بود و پرسپولیس فقط ۲-۳ بار آسانسوری به صدر جدول رفت اما بعد از ۲-۳ ساعت یا نهایتا ۲۴ ساعت صدر را به استقلال می داد. ولی من همان موقع گفتم اگر بتوانیم ۲۴ ساعت صدر را پس بگیریم ما را پایین آوردن از صدر کار کرام‌الکاتبین خواهد بود.

وی افزود: من در یک مصاحبه گفته بودم تکلیف قهرمانی به تفاصل گل و شمردن کارت زرد و قرمز تیم ها کشیده خواهد شد. اما شرایط طوری شده که دیگر به این مسایل کشیده نمی شود. ان شاءالله پرسپولیس بازی آخر را هم ببرد و بار دیگر قهرمانی خود را برای هواداران تکرار کند. البته یک نکته ای که باید اشاره کنم در ۵ هفته اخیر یک مقدار استقلال فرار و نشیب داشت و سبک بازی‌اش مناسب نبود اما در مقابل پرسپولیس هم وقتی برابر تیم انتهای جدولی استقلال خوزستان در ۲۵ دقیقه ۳ گل می خورد جای آنالیز دقیقی دارد که فکر نمی کنم اوسمار هم آن را انجام داده باشد. چراکه همه چیز تحت الشعاع ۴ گل زده و کامبک قرار می گیرد. ما دفاعی مثل گلوسیانی داریم که در اروپا بازی می کند. یک بازیکن ما (کنعانی زادگان) در تیم ملی بازی می کند گرچه اگر پورعلی گنجی بود یک دقیقه هم به او بازی نمی رسید.

او اضافه کرد: دفاع چپ و راست ما هم مدعی هستند. دفاع چپ‌مان بهترین آسیا شد و اسماعیلی فر در جناح راست زبده است. وقتی یک گلر در یک بازی ۳ تا گل بخورد مطمئنا آنالیز نشده است. در محوطه هیجده قدم در یارگیری مدافعان باید با اصولی که تعریف شده بازی کنند. ولی یک کارشناسی هم در این خصوص انجام نشده است. همه روی کامبک زوم کردند. ببخشید جلوی رئال مادرید و بارسلونا که کامبک نزده اید مقابل استقلال خوزستان بوده است. (ضمن احترام به مردم خوزستان) آنهم در حالی که ما اول جدول بودیم و آنها رده شانزدهم بودند. یک بار در اواسط فصل بوندس لیگا تیم بایرن مونیخ از یک تیم ۵ گل خورد ولی ما در انتهای فصل و در حالی که شرایط مان فوق العاده حساس بود در ۲۵ دقیقه ۳ گل خوردیم.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس در ادامه صحبت های خود با اشاره به بازی هفته گذشته پرسپولیس مقابل شمس آذر که با نتیجه سه بریک به سود سرخپوشان به پایان رسید تاکید کرد: من نگران این بازی بودم. چراکه شمس آذر تیم جوان و دونده ای بود مخصوصا اینکه از شرایط میزبانی هم سود می برد. گلی هم که بیرانوند در این بازی خورد یک گلر ابتدایی هم نمی خورد. دفاع وسط ها که باید پوششی باشند کجا بودند!؟ این اشتباهات بخواهد مداوم اتفاق بیفتد به ضرر تیم می‌شود. ولی الان به دلیل اینکه بازی را بردیم همه چیز پشت برد پنهان می‌شود.

فنونی زاده بازی اشاره بازی پایانی پرسپولیس مقابل مس رفسنجان تاکید کرد: بازی مقابل مس رفسنجان برابر تیمی است که نه خطر سقوط دارد و نه شانس قهرمانی. البته یک مقدار این بازی تحت‌الشعاع فساد اخیر کشف شده در این باشگاه و در کل فوتبال کرمان خواهد بود. بازیکنان مس می خواهند با تلاشی که در این بازی انجام می دهند خود را از هرگونه اتهامی مبرا کنند. در ضمن این تیم به نوعی تیم دوم استقلال هم محسوب می شود چراکه ۵-۶ بازیکن سابق استقلال در حال حاضر در این تیم بازی می کنند. ولی در کل امتیازات این بازی برای مسی ها اهمیتی ندارد فقط برای حفظ آبرو بازی خواهند کرد.
در نظر هم داشته باشید این تیم با استقلال و سپاهان مساوی کرده، تراکتور را برده است حتی بازی رفت با ما هم توانست یک تساوی بگیرد. این یعنی بازی سختی ها خودش را خواهد داشت.

او ادامه داد: هم با برانکو و هم با یحیی گل محمدی ما در ورزشگاه آزادی با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت سابقه شکست داشتیم نمونه اش فینال آسیا است. یعنی این درست است که هواداران فردا ورزشگاه را پر خواهند کرد و یار سیزدهم ما هستند اما ۱۰۰ درصد ما هم باید تمرکز داشته باشیم. اصلا و ابدا هم مهم نباشد که نتیجه بازی استقلال چگونه است. اصلا استقلال ۱۰۰ گل هم به پیکان بزند مهم این است که ما فقط به فکر بازی خودمان باشیم و تمام تلاش خود را انجام دهیم که بازی را ببریم. همه چیز دست خودمان است که قهرمان شویم.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس تاکید کرد: من یک انتقادی به شیوه بازی مان در ۲-۳ بازی گذشته داشته باشم و آن اینکه وقتی یک گل می زنیم بچه ها شکم سیری و باری به هر جهت بازی می کنند امیدوارم دیگر این موضوع تکرار نشود در بازی با شمس آذر هم وقتی یک گل زدیم همین طور شد تا وقتی که گل مساوی را خوردیم گویی موتور شان دوباره روشن شد.
فنونی زاده با بیان خاطره ای از زمانی که خودش در پرسپولیس بازی می کرد حرف هایش را ادامه داد و گفت: در تمام بازی های دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ علی آقای پروین وقتی که همه بازیکنان حلقه می زدند و دست به دست هم می دادیم قبل از اینکه یا علی بگویم به من می گفت مرتضی بازی چند چند است؟ من هم می گفتم داداش علی یک برصفر عقب هستیم. آقای پروین هم می گفت بله دقیقا درست است این در حالی بود که هنوز بازی شروع نشده بود و ما هنوز از رختکن خارج نشده بودیم اما می گفتیم یک برصفر عقب هستیم برای اینکه بچه ها از لحاظ روحی جریحه دار شوند و اینطوری می رفتیم با ۵-۶ گل پیروز می شدیم. تفکر اینکه پیش از شروع بازی با یک گل عقب هستیم باعث جنگندگی بیشتر بازیکنان می شد.

اوبا اشاره به حضورش در بازی پایانی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی خاطرنشان کرد: باشگاه پرسپولیس به هر پیشکسوت دوتا بلیط داده است اما هواداران زیادی که همگی هم از شهرستان هستند زنگ زدند وخواهان بلیط هستند و باعث شرمندگی ما است که بلیطی نداریم تقدیم شان کنیم. با بسیاری دیگر از پیشکسوتان مانند سلطانی، یوسفی، پیوس و… هم صحبت می کردم آنها هم همین شرایط راداشتند حتی مجبور شدند گوشی هایشان را خاموش کنند. همه می خواهند به ورزشگاه بیایند و این بازی مهم را از نزدیک ببینند. من خودم هم به طبقه دوم می روم تا کنار هواداران بازی را تماشا کنم. البته اگر اجازه ورود دهند دوست دارم آخر بازی به یاد دهه ۶۰ و ۷۰ در کنار بازیکنان دور افتخار بزنیم. فقط یک خواهشی که دارم مسوولان فدراسیون از کسانی در گیت ها عبوری استفاده کنند که حداقل پیشکسوتان را بشناسند. چهره خیلی از بچه های قدیمی نسبت به زمانی که بازی می کردند تغییر کرده است. شاید کسی مثل من، پیوس، یوسفی و سلطانی خیلی تغییر نکرده باشیم ولی خیلی ها هم تغییر کردند در خواستم از فدراسیون و سازمان لیگ اینکه کسانی که بازرسی می کنند از کسانی باشند که بچه های قدیمی را بشناسند. تا ان شاءالله در کنار آنها ششمین قهرمانی هم کسب شود. این عدد شش خیلی مهم است که به دست بیایید.

منبع خبر: همشـهری

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

advanced-floating-content-close-btn