آرسنال و اورتون برندگان پنجره ترانسفر، منچستریونایتد و چلسی بازندگان

جامعه ورزشی آفتاب نو:

فصل نقل و انتقالات در فوتبال انگلیس به پایان رسید.

به گزارش وبسایت نود، آرسنال، اورتون و استون ویلا را می تواند برندگان پنجره نقل و انتقالات تابستانی لقب داد.

فصل نقل و انتقالات در فوتبال انگلیس پنج شنبه شب به پایان رسید، اگرچه تیم های جزیره تا پایان آگوست فرصت فروش بازیکن را دارند ولی تا ژانویه خبری از جذب بازیکنان جدید نیست. اما در پنجره نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹، که باز هم با هزینه ها و رکوردشکنی های زیادی همراه شد، کدام تیم ها برنده بودند و کدام بازنده؟

برندگان؛ آرسنال، استون ویلا و اورتون

آرسنال

چه کسی فکرش را می کرد آرسنال چنین فصل خوبی در تابستان پشت سر بگذارد؟ بعد از تمام آن صحبت ها در مورد بودجه محدود و ۴۰ میلیون پوندی توپچی‌ها برای تابستان، تیم امری برای خرید په په، رکورد نقل و انتقالات خود را شکاند. علاوه بر خرید ۷۲ میلیون پوندی بازیکن لیل، آنها خط دفاع خود را با تیرنی جوان تقویت کردند و سبایوس نیز به صورت قرضی جذب شد تا جانشین رمزی شود. لوئیز هم به تیم اضافه شد تا جای خالی کوشیلنی را پر کند، هر چند که او گزینه‌ای بلندمدت به حساب نمی آید ولی حداقل تجربه لازم را برای کمک به خط دفاعی آرسنال دارد.

په په احتمالاً مهمترین خرید تابستانی آرسنال خواهد بود، توپچی ها وینگری را خریداری کردند که با درخشش در لیل، توجهات زیادی را به خود جلب کرده بود. خرید تیرنی اتفاق خوبی بود، اما شاید آنها برای تماشای کیفیت و قدرت این بازیکن باید اندکی صبر کنند، علاوه بر بحث درباره اخت با بازی در آرسنال، تیرنی مدتی مصدوم بوده و به زمان نیاز دارد. جدایی ایووبی نیز به طور کلی نکته منفی نیست، آرسنال با فروش او به دنبال بالانس مالی بود، ضمن اینکه در طی چهار فصل حضور در آرسنال، او هیچگاه نتوانست پتانسیل منحصربه فردی را از خود ارائه کند.

اورتون

آیا آنها آماده اند وارد تاپ فور شوند؟ شاید اگر پیش از تابستان تردیدهایی در مورد توانایی اورتون برای حضور در بین تاپ سیکس (شش تیم بالای جدول) مطرح بود، اکنون برخی روی حضور این تیم در بین چهار تیم نخست صحبت می کنند.

از دست دادن ادریسا گانا گیه، به خودی خود خبر خوبی برای اورتون نبود، اما او ماه آینده تولد ۳۰ سالگی خود را جشن می گیرد و در عین حال اورتون با خریدهای خوبی که انجام داد، جدایی وی را کمرنگ کرد. مویز کین جوان آینده‌دار از یوونتوس خریداری شد، فیلیپ گبامین، فابین دلف و ایووبی دیگر خریدهای اورتون در تابستان بودند. ضمن اینکه قرارداد گومز قطعی شد و آنها توانستند سیدیبه را هم از موناکو قرض بگیرند.

تمام این خریدها آنقدر خوب بودند که هواداران این تیم فروش مک کارتی، ولاسیچ و لوکمن را از یاد ببرند. شاید تنها خلأ موجود در ترکیب تیم اورتون، مشکل در خط دفاع باشد، جایی که با بازگشت کورت زوما به چلسی، اورتون احتمالاً با کمبود نفر مواجه است.

استون ویلا

بعد از چند سال غیبت در لیگ برتر، استون ویلا در تابستان نشان داد که به شدت به دنبال بقا و درخشش در لیگ برتر است. آنها در تابستان برای جذب ۱۳ بازیکن جدید، نزدیک به ۱۵۰ میلیون پوند خرج کردند. و بازیکنان شاخصی را هم به ترکیب خود اضافه کرده اند.

جوتا از بیرمنگام، ال قاضی از لیل، وزلی از کلاب بروژ، مت تارگت و مینگز از تیم های لیگ برتری، داگلاس لوئیز از منچسترسیتی، از جمله خریدهای شاخص این تیم تازه وارد به حساب می آیند. شاید این میزان خرج، یادآور اتفاقی باشد که فصل قبل برای فولام افتاد و این تیم درست یک فصل بعد از حضور در لیگ برتر، دوباره راهی چمپیونشیپ شد، اما هر چه باشد، اسامی بزرگی راهی ویلا شده اند.

بازندگان؛ منچستریونایتد و چلسی

منچستریونایتد

منچستریونایتد در تابستان نزدیک به ۱۲۰ میلیون پوند خرج کرد ولی آنها را نمی‌توان برنده تابستان قلمداد کرد. (البته نزدیک به ۷۰ میلیون پوند از این مبلغ با فروش لوکاکو برگشت) یونایتد سه بازیکن خرید که دو مورد از انها بازیکنان جوانی هستند که بیشتر برنامه ریزی بلندمدت به حساب می آیند. بنابراین ترکیب تیم به طور کلی تقویت نشده است و نسبت به فصل گذشته تغییر محسوسی در آن دیده نمی شود.

مگوایر خریدی ضروری بود که یونایتد مدت ها به دنبالش بود و می تواند کیفیت را در خط دفاع افزایش دهد، اما جیمز و فن بیساکا، استعدادهای جوانی هستند که ممکن است برای شکوفایی به زمان زیادی نیاز داشته باشند. یونایتد در تابستان نه تنها برای لوکاکو جانشینی نخرید که در خط هافبک نیز بازیکن جدیدی به تیم اضافه نشد.

در شرایطی که انتظار می رفت یونایتد بعد از مدت‌ها دوباره در سمت راست خرید حمله (یا وینگر راست) خریدی انجام دهد، اما این اتفاق رقم نخورد. با جدایی فلینی در زمستان و هررا در تابستان، توقع این بود یونایتد در خط هافبک نیز خریدی داشته باشد که این اتفاق هم نیفتاد تا هواداران یونایتد از این بابت ناامید شوند.

چلسی

بنا به یک دلیل مشخص، دست لمپارد در تابستان بسته بود؛ محرومیت چلسی از جذب بازیکن کار را برای آبی‌های لندن سخت کرد. با این حال، چلسی دو بازیکن را جذب کرد. انتقال کواچیچ بعد از یک فصل حضور قرضی، قطعی شد و پولیشیچ نیز در ژانویه خریداری شد و حالا به تیم اضافه شده است.

هرچند لمپارد حساب ویژه ای روی جوانان چلسی باز کرده است و امیدوار به درخشش توموری، مانت، هادسون اودوی و چند نام دیگر است. اما نباید فراموش کرد عملاً چلسی با خروج هازارد تضعیف شده است و این تیم بازیکن شاخصی را هم به جای این ستاره بلژیکی جذب نکرده است. هادسون اودوی جوانی مستعد نشان داده، اما او هازارد نیست، یا حداقل فعلاً کسی مثل هازارد نیست. چلسی با جدایی لوئیز در خط دفاع نیز یکی از مهره هایش را از دست داد. با این توصیفات، فصل تابستان، فصل خوبی برای آنها نبود. هر چند که امیدوار به درخشش جوانان هستند.

۱۸۷۸

 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = 9

عضو کانال ایتا شوید