پیروزی اتحادیه فوتبال اسپانیا بر لالیگا!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو،  دادگاهی در اسپانیا رای نهایی خود را درباره پرونده‌ای میان لالیگا و اتحادیه فوتبال اسپانیا صادر کرد؛ رایی که با در نظر گرفتن مصالح دو طرف صادر شده است.
اتحادیه فوتبال اسپانیا (RFEF) خواهان لغو برگزاری مسابقات در روز‌های جمعه و دوشنبه بود و لالیگا خواهان برگزاری مسابقات لیگ در این دو روز شده بود. کشمکش ادامه دار این دو نهاد موجب شد تا آن‌ها در اواسط ماه جولای شکایت خود را به دادگاه ببرند.
رای نهایی این پرونده امروز (جمعه) صادر شد و آندرس سانچز ماگرو، قاضی پرونده رایی در جهت رضایت دو طرف صادر کرد. در حالی که لالیگا خواهان برگزاری بازی در هر دو روز و اتحادیه خواهان لغو برگزاری بازی در هر دو روز بودند، این قاضی برگزاری بازی در روز جمعه را بدون مانع دانست و برگزاری بازی در روز دوشنبه را باطل کرد. البته این رای فعلا برای سه هفته نخست مسابقات در نظر گرفته شده که البته برنامه آن هم از پیش، توسط لالیگا اعلام شده بود.
با این وجود و در شرایطی که به نظر اتحادیه فوتبال (RFEF) هم به طور کامل به خواسته خود نرسیده، لوئیس روبیالس رئیس این اتحادیه توئیتی پیروزمندانه را منتشر کرده است. در توئیت روبیالس می‌خوانیم:
بسیار خوشحالم. خواسته هواداران برآورده شد. عقیده من و خواسته RFEF در ماه گذشته این بود: نه به دوشنبه، آری به جمعه (البته با توافق) امروز قاضی (با ضمانتی ۱۵ میلیون یورویی) هم گفت نه به دوشنبه، آری به جمعه. ممنون از تمام افراد حاضر در فوتبال اسپانیا!
روبیالس البته به توئیت بسنده نکرد و نتوانست خوشحالی خود را در کنفرانس مطبوعاتی پنهان کند:
امروز روزی تاریخی است! با این رای جایگاه واقعی RFEF شناسانده شد. من معتهد به لغو بازی‌های دوشنبه بودم و امروز به این موضوع جامه عمل پوشانده شد. قاضی به شکلی کاملا شفاف به این موضوع واقف شد که قدرت با RFEF است و لالیگا قدرت برگزاری مسابقات فراتر از شنبه و یکشنبه را نخواهد داشت. امروز روزی خوشحال کننده برای افرادی است که از بازی‌های دوشنبه صدمه دیدند.
بعد از حضوری کوتاه، روبیالس با گفتن این جمله که شما را جمعه ها، شنبه‌ها و یکشنبه‌ها خواهم دید خداحافظی کرد و ادامه جلسه را به آلفردو اولیوارس، سخنگوی RFEF، سپرد تا او نیز با تکرار برتری اتحادیه بر نهاد لالیگا، رسما خواهان کناره گیری خاویر تباس، رئیس لالیگا شود:
امروز روزی تاریخی است. رای دادگاه تمام خواسته‌های اتحادیه را برآورده ساخت. ما خوشحالیم، اما نباید از برندگان یا بازندگان صحبت کرد. RFEF اجازه نخواهد داد تا باشگاه‌های ما به خاطر رویکرد آقای تباس آسیب ببینند. در بازخوانی قوانین، کاملا مشخص است که نهاد تصمیم گیرنده درباره برگزاری مسابقات، اتحادیه است نه لالیگا.
ما در روز‌های اخیر شاهد فشار بی سابقه رسانه‌ای بودیم که توسط آقای تباس سازماندهی شده است؛ تبلیغاتی غیرقابل قبول با صحبت‌های اشتباه. او (تباس) صداقت ندارد و به باشگاه هایش اطلاعات اشتباه داده است. او تصور کرده قدرتی بیشتر از اندازه دارد. ۶ روز پیش از آغاز مذاکرات، لالیگا اتخادیه و دولت (ترتیب دهنده جلسه مذاکره) را محکوم کرده بود.
خود بزرگ پنداری تباس فوتبال اسپانیا را در موقعیت خطرناکی قرار داده است. از نظر ما دوران آقای تباس به پایان رسیده و او نمی‌تواند حتی برای دقیقه‌ای دیگر هدایت لالیگا را به عهده داشته باشد.
به این ترتیب و با رای اعلام شده، مطابق برنامه از پیش تعیین شده رقابت‌های فصل ۲۰-۲۰۱۹ لالیگا روز جمعه ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) و با دیدار اتلتیک بیلبائو-بارسلونا در ورزشگاه سن مامس کلید خواهد خورد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + = 11

عضو کانال ایتا شوید