شکایت عراق به دادگاه بین‌المللی ورزش بخاطر لغو میزبانی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

فدراسیون فوتبال عراق به خاطر لغو میزبانی خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به دادگاه بین‌المللی ورزش شکایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از الوطن، تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام جهانی با تیم‌های ایران، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج هم‌گروه است. فیفا چند ماهی است که برگزاری بازی در خاک عراق را بدون مشکل دانسته اما ظاهرا فدراسیون بین‌المللی فوتبال تمایل ندارد که بازی‌های انتخابی جام جهانی در خاک عراق برگزار شود.

عراقی‌ها به شدت نسبت به این تصمیم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض دارند تا جایی که برای لغو کردن این حکم از فیفا و AFC به دادگاه عالی داوری بین‌المللی (کاس) شکایت کرده‌اند.

علی جبار نائب رئیس فدراسیون فوتبال عراق در این باره گفت: با وجود آنکه فیفا پیش از این به ما اعلام کرد که می‌توانیم در بصره، اربیل و کربلا از حریفان خود میزبانی کنیم اما به یک‌باره این حکم را لغو کرده و اجازه میزبانی را به ما نمی‌دهد. از این نوع رفتار واقعا شگفت زده شده‌ایم.

او ادامه داد: این تصمیم فیفا نتیجه دخالتی کشورهایی است که توان رویارویی با ما در بصره را ندارند و دست به چنین رفتارهای می‌زنند تا فیفا را متقاعد به لغو میزبانی ما کنند.

پیش از این هم رئیس فدراسیون فوتبال عراق و وزیر ورزش و جوانان این کشور تهدید کردند که اگر اجازه میزبانی از آنها گرفته شود از رقابت‌های انتخابی جام جهانی کناره گیری خواهند کرد.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 6

عضو کانال ایتا شوید