روز نوشت| ما که از اول هم خر نداشتیم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ اردشیر لارودی؛ مى‌گویند: نرود میخ آهنین در سنگ و نیز مى‌گویند: خر ما، از کره گى دم نداشت!
و الان مانده‌ایم که احوال ما به کدام یک از دو صورت فوق شباهت دارد و با کدام حالت، قابل انطباق است!
کاملاً درست درک کرده‌اید! ما حیرانیم از کارهاى مسئولان و مدیران فوتبال که هم سازمان لیگ‌مان و هم فدراسیون فوتبال‌مان، گویا وظیفه‌شان قلب ماهیت کرده است! به جاى نوآورى و کارهاى خلاقانه، در راستاى برگزارى لیگ برتر، دو پاى خود را در یک کفش کرده‌اند که:
… ایهالناس! تا آش همین است و کاسه هم همین، خبرى نیست و خبرى نخواهد شد! ظاهر حرف‌شان هم محکمه‌پسند است! نخست باید پیش‌شرط‌هاى مسابقه دادن فراهم شود -آن هم به شکل فورس‌ماژور و خیلى سریع‌السیر- تا سپس اقدام کنیم به برگزارى لیگ برتر که این همه به آن مى‌بالیدیم و در قاره آسیا – قاره کهن- اگر نه بهترین که یکى از بهترین‌هایش مى‌دانستیم!
آقایان بازى پایانى جام حذفى را، بد اجرا کردند و مسئله‌آفرین شدند، حالا در یک حرکت وارونه با ١٨٠ درجه عقب عقب رفتن، دارند از طرف مقابل مى‌افتند!
نقش اول از آنِ آقایان
مانده‌ایم معطل که مصداق کدام مثل و مثال شده‌ایم؛ اینکه خر ما از کره‌گى دم نداشت و باید هیچ طلب نکنیم و طالب هیچ چیز نباشیم، یا نقش اول را حضرات لیگ فوتبال و فدراسیون بازى مى‌کنند که حرف هیچ‌کس را گوش نمى‌کنند و «نرود میخ آهنین در سنگى» شده‌اند که بیا و ببین!
اصل لجباز! اول و آخر لجبازى! گویا مار گزیده‌اى هستند که چشم‌شان، از «کمیته اخلاق» بدجورى ترسیده! به تکرار دخالت و گره‌گشایى و ریش گرو گذاشتن کمیته استیناف هم، دیگر امیدى ندارند!
اینجاست که فوتبال، دیوارش از همه دیوار‌ها کوتاهتر مى‌شود! اینجاست که کاسه کوزه‌هاى بى‌توجهى، قدبازى، چشم و گوش بسته عمل کردن و بقیه موارد، باید توى سر فوتبال بشکند و مى‌شکند!
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست، آنچه هرگز به جایى نرسد، فریاد است!
این پول است که هدر مى‌شود
 تیم‌هاى لیگ برترى، همه تشکیل شده‌اند، قرص و محکم‌تر از سال‌هاى پیش! خیلى زودتر، خیلى حساب‌شده‌تر و خیلى تقویم‌دارتر! هم خوب یار گرفته‌اند! هم گران یار گرفته‌اند! هم زیاد یار گرفته‌اند و هم اصل خان‌مان‌برانداز «چشم و هم‌چشمى» را رعایت کرده‌اند! قرار است روزبه چشمى هم به سپاهان برود!
تیم‌ها – در لیگ برتر- خرج دارند! هر روز معادل n ده میلیون تومان، خرج دارند! لیگ اگر باشد، خرج تیم‌ها به‌راه است! براى یک سال ٣۶۵ روزه در هر سال! لیگ اگر نباشد هم تمام هزینه، سر جاى خودش است، شاید هم بیشتر، خدا را چه دیدی؟
وقتى لیگ تعطیل مى‌شود یا به بیان «نرم‌تر» وقتى که لیگ به «تعویق» مى‌افتد، هزینه تیمدارى مثل آب زیر کاه جریان دارد با همه آپشن‌هایش! تعطیلى لیگ، هزینه تیمدارى را کم نمى‌کند و جلوى جریانش را نمى‌گیرد! تعطیلى لیگ یعنى دراز شدن سال فوتبالى! تعطیلى یعنى پول‌ها را در هوا خرج کردن! تیم ملى هم همین حکم را دارد! تیم آقافرهاد هم (تیم امید ایران) وارد این پروسه مى‌شود! فرهادخان به جاى مهلت ١٨٠ روزه، مى‌تواند از ١٠٠ روز فرصت زمانى استفاده کند! یعنى لجبازى آقایان لجباز، ٧٠، ۸۰ روز از عمر مفید تیم امید مى‌کاهد! البته براى آقایان، اهمیتى ندارد! اینان مى‌خواهند دُم به تله جام حذفى پارسال ندهند، پس شیپور را از سر گشادش مى‌زنند!

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = 7

عضو کانال ایتا شوید