نگاهی به ترین‌های فولاد در تاریخ لیگ برتر/ رکوردی که شیمبا شکست

جامعه ورزشی آفتاب نو:

فولاد خوزستان با ۲ قهرمانی در لیگ برتر یکی از قدرت‌های تاریخ این مسابقات محسوب می‌شود.

به گزارش وب سایت نود، فولاد خوزستان به جز یک دوره در تمامی ادوار لیگ برتر حضور داشته است. این تیم با اتکا به استعدادهای استان خوزستان توانسته به یکی از قدرت‌های فوتبال ایران تبدیل شود و با ۲ قهرمانی چهارمین تیم پرافتخار تاریخ لیگ برتر به شمار آید. در آستانه شروع نوزدهمین دوره لیگ برتر ترین‌های فولاد خوزستان در تاریخ مسابقات مرور شده است.
پرافتخارترین: فاتحان لیگ چهارم و سیزدهم
فولاد خوزستان در لیگ‌های چهارم و سیزدهم موفق به قهرمانی شده است که فولاد در این ۲ دوره هیچ بازیکن مشترکی نداشته است. در مجموع ۵۲ بازیکن در این ۲ فصل برای فولاد بازی کردند که پرافتخارترین بازیکنان تاریخ باشگاه محسوب می‌شوند که از جمله معروفترین این بازیکنان می‌توان به بختیار رحمانی، سروش رفیعی، پژمان منتظری، ایمان مبعلی و … اشاره کرد.


از تیم لیگ سیزدهم فولاد که به قهرمانی رسید، ایوب والی و لوسیانو پریرا همچنان در ترکیب این تیم حضور دارند. لوسیانو پریرا به همراه سپاهان در لیگ چهاردهم قهرمان شد و تنها بازیکن حال حاضر فولاد است که ۲ قهرمانی در کارنامه خود دارد. حسن بیت سعید و موسی کولیبالی دو بازیکن دیگر فولاد هستند که تجربه قهرمانی در لیگ برتر را با تیمهای دیگر دارند و در لیگ پانزدهم با استقلال خوزستان قهرمان شدند.
باسابقه‎ترین: جلال کاملی مفرد و ایوب والی
جلال کاملی مفرد تنها بازیکنی است که بیش از ۲۰۰ بازی با پیراهن فولاد در تاریخ لیگ برتر انجام داده و در این زمینه رکورددار است. اما از نظر تعداد فصل بازی در فولاد ایوب والی بهترین آمار را دارد. این بازیکن تا این دوره، ۱۰ فصل برای فولاد بازی کرده و در بین بازیکنان حال حاضر فولاد با ۱۶۵ بازی رکورددار است.


بهترین گلزن: لوسیانو پریرا
لوسیانو پریرا یکی از گلزنان برجسته تاریخ لیگ برتر است. این بازیکن که فصل گذشته آقای لیگ برتر شد با ۳۷ گل بهترین گلزن فولاد خوزستان در تاریخ لیگ برتر است این رکورد تا فصل گذشته با ۳۴ گل در اختیار رضا نوروزی بود. در تیم فعلی فولاد پس از پریرا، ایوب والی با ۱۱ گل، بیشترین گل زده را دارد.


بیشترین کلین‌شیت: ابراهیم میرزاپور
ابراهیم میرزاپور در فولاد خوزستان چهره شد و با ۴۰ کلین‌شیت رکورددار تاریخ این باشگاه است و با وجودیکه ۱۳ سال از آخرین بازی این دروازه‌بان در فولاد می‌گذرد هنوز هیچ بازیکنی نتوانسته به رکورد او برسد. در این فصل فولاد یکی از دروازه‌بانهای باسابقه تاریخ لیگ برتر را به خدمت گرفته است. شهاب گردان با ۷۷ کلین‌شیت از نظر تعداد کلین‌شیت در رتبه  پنجم تاریخ لیگ برتر است. احسان مرادیان دیگر گلر فولاد خوزستان در این فصل است که تاکنون ۹ بار موفق شده دروازه این تیم را بسته نگه دارد.

۶۰۶۱۰
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = 16

عضو کانال ایتا شوید