محرومیت پرسپولیس تعلیقی نیست

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ۱۷ تیرماه احکام مربوط به دو مسابقه پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی و لیگ برتر سال گذشته را اعلام کرد که بر این اساس هردو تیم به یک جلسه محرومیت از بازی در حضور تماشاگران محروم شدند. حکمی که قابل تجدیدنظرخواهی در استیناف بود و در صورت تایید این کمیته در اولین میزبانی پرسپولیس و سپاهان اعمال می‌شود.

در این راستا طی روزهای گذشته حرف و حدیث‌های زیادی درباره محرومیت پرسپولیس از بازی با حضور تماشاگران در دیدار افتتاحیه لیگ برتر مقابل پارس جنوبی جم ایجاد شد و مسئولان کمیته استیناف نیز اعلام کردند اگر پرسپولیس به حکم خود اعتراض کند، بر اساس عدالت در این باره رای می‌دهند.

حالا اما باشگاه پرسپولیس امروز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده که حکم محرومیت باشگاه پرسپولیس تعلیقی بوده و هواداران این تیم از حضور در ورزشگاه آزادی در روز افتتاحیه با پارس جنوبی محروم نیستند. این در حالی است که حکم منتشر شده در تاریخ ۱۷ تیرماه چنین مسئله‌ای را تایید نمی‌کند.

در حکم صادر شده کمیته انضباطی آمده بود: «تیم پرسپولیس به دلیل پرتاب اشیا محترقه، استفاده از لیزر و شعارهای موهن و تحریک تماشاگران تیم مقابل به پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. همچنین تماشاگران این تیم از حضور در یک مسابقه از همراهی تیم خود محروم هستند. گفتنی است، این رای قابل تجدید نظر است.»

برای کسب اطلاع در این خصوص با حسین عبداللهی، دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم. او  گفت: «حکمی که ما صادر کردیم در رسانه‌ها موجود است و متن حکم دقیقا همان چیزی است که منتشر کردیم. محرومیتی که برای تماشاگران پرسپولیس در نظر گرفتیم، تعلیقی نیست، اما قابل تجدید نظرخواهی است. یعنی پرسپولیسی ها می‌توانند اگر اعتراضی دارند آن را به کمیته استیناف ارائه دهند تا دوباره پرونده مورد بررسی قرار بگیرد و استیناف در این خصوص حکم جدید بدهد. ولی اینکه بگویند حکم قبل که از سوی ما در کمیته انضباطی صادر شده، تعلیقی است، درست نیست.»

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = 15

عضو کانال ایتا شوید