همه بازیسازهای فصل جدید؛ جایگزین سروش رفیعی و جای خالی پاتوسی

جامعه ورزشی آفتاب نو:

همه مهندس‌های لیگ نوزدهم را مرور می‌کنیم؛ از سروش رفیعی و داریوش شجاعیان تا محسن مسلمان و مسعود شجاعی.

به گزارش وبسایت نود، برخی از بازیکن‌ها، سبک بازی تیم‌ها را شبیه به خود می‌کنند. ریتم بازی و حرکتی تیم را با بازی خود تنظیم می‌کنند. معمولا این مدل بازیکن‌ها با وظیفه طراحی حملات در ترکیب قرار می‌گیرند و اصطلاحا پلی‌میکر یا بازیساز تیم‌شان هستند. مغز متفکر این فصل پدیده، سروش رفیعی است. بازیکنی که کالدرون ادعا کرد به دلیل کند کردن روند حرکتی تیم‌اش، قید همکاری با او را زده است. رفیعی به پدیده رفت و هر چند که در پدیده با آرایش ۲-۲-۲-۴ احتمالا باید در گوشه زمین به بازی برود، ولی نقش پررنگی در طراحی حملات خواهد داشت. در پرسپولیس این نقش به عهده بشار رسن است. 

امیر قلعه‌نویی برای طراحی حملات تیم‌اش، سه بازیکن در اختیار دارد. محسن مسلمان یکی از اصلی‌ترین بازیسازهای چند فصل اخیر لیگ با سپاهان ادامه می‌دهد. همچنین ویلادیمیر کومان هم با این تیم ادامه داده و محمد کریمی آقای‌ پاس‌گل فصل گذشته هم دیگر بازیکنی است که می‌تواند در تیم قلعه‌نویی بازیسازی کند.

قاسم حدادی‌فر و مهدی مهدی‌پور دو طراح دیگر تیم اصفهانی هستند. امید تبریزی‌ها به پاس‌های طلایی مسعود شجاعی است. وظیفه‌ای که در استقلال بین شجاعیان، رضاوند و شاید اسماعیلی تقسیم شود. نساجی‌چی‌ها این وظیفه را به نوید عاشوری دادند و آبادانی‌ها طالب ریکانی را در این پست بازی می‌دهند. محمد قاسمی‌نژاد هم با حضور در فولاد، احتمالا به عنوان قلب تیم نکونام به بازی می‌رود.

۱۴۰۰۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = 14

عضو کانال ایتا شوید