دستکاری در رای محرومیت پرسپولیس و سپاهان

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان و جنجال روی سکوها در نهایت با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و محرومیت دو باشگاه، بازیکنان و مربیان همراه شده بود.

در بخشی از احکام، باشگاه پرسپولیس طبق آنچه که در سایت فدراسیون فوتبال آمده بود: ” به دلیل پرتاب اشیا محترقه، استفاده از لیزر و شعارهای موهن و تحریک تماشاگران تیم مقابل به پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.همچنین تماشاگران این تیم از حضور در یک مسابقه از همراهی تیم خود محروم هستند.گفتنی است، این رای قابل تجدید نظر است.”

این حکم به منزله محرومیت پرسپولیس از انجام بازی افتتاحیه لیگ در فصل نوزدهم بدون حضور هوادارانش بود. اما در اتفاقی عجیب بعد از اینکه سایت پرسپولیس دقایقی پیش روی خروجی خود خبری مبنی بر تعلیقی بودن این حکم آورده بود و مدعی شد که هوادارانش قادر خواهند بود در بازی با پارس جنوبی جم در استادیوم حضور یابند، مراجعه مجدد به سایت فدراسیون فوتبال و کلیک روی خبر قبلی در خصوص این حکم، نشان از ادیت عجیبی می‌داد؛ در حکمی که مشخص است ادیت شده و در این زمینه روی صفحه قرار گرفته، آمده است: ” پرپسولیس به دلیل پرتاب اشیا محترقه ، استفاده از لیزر و شعارهای موهن و تحریک تماشاگران تیم مقابل به پرداخت ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین تماشاگران این تیم از حضور در یک مسابقه از همراهی تیم خود محروم هستند.( این محرومیت به صورت تعلیقی به مدت ۶ ماه است)”

در ادیت این حکم که مشخص است کاملا سریع صورت گرفته، حتی نام پرسپولیس نیز با غلط املایی نگاشته شده و حکم صادره نیز با تغییرات زیادی همراه بوده است. حکم جریمه مالی ۱۰۰ میلیونی به قوت خود باقی مانده و البته در خصوص حضور هواداران که در حکم قبلی با محرومیت و البته تبصره تجدیدنظر همراه بوده، اینبار از تعلیقی و به مدت شش ماه استفاده شده است.

دستکاری در رای محرومیت پرسپولیس و سپاهان

این اما پایان ماجرا نبوده و کمیته انضباظی در حکم مربوط به محرومیت هواداران سپاهان نیز همین رویه را به کار گرفته و این باشگاه نیز که طبق حکم قبلی با محرومیت یک جلسه‌ای از همراهی هوادارانش مواجه بود و همانند پرسپولیس می‌توانست نسبت به آن تجدیدنظر بخواهد، طی ادیت صورت گرفته با محرومیت تعلیقی یک جلسه‌ای به مدت شش ماه مواجه شده است.

نکته عجیب اما اینجاست که حتی در صورت اعتراض دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس به موضوع حکم که طبق همان آرای قبلی با تشخیص قابلیت تجدیدنظر همراه بود، اینبار بدون اطلاع و البته اعلام آرای جدید در خبری جداگانه، همان خبر ادیت شده و اطلاع رسانی به شکل کامل صورت نگرفته است.

در شرایطی که پیش از این نیز شائبه‌هایی در خصوص پاک کردن محرومیت و کارت‌های زرد با کلید واژه پاک کن جادویی و البته کشوی جادویی همراه بود، اینبار باید دید ادیت جادویی با چه پاسخ و توضیحی همراه خواهد بود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 9 =

عضو کانال ایتا شوید