بررسی تعطیلات تابستانی تیم‌های لیگ برتر/ سپاهان: طوفان زرد در انتظار وزیدن

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سپاهان بازی‌های تدارکاتی را با اقتدار آغاز کرده است. آنها همه بازی‌های پیش فصل را پیروز شدند.

به گزارش آفتاب نو، صدای پای لیگ از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. تمرینات تیم‌ها که با توجه به طولانی‌شدن تعطیلات کمی آسان‌تر گرفته می‌شد با مشخص شدن زمان شروع لیگ برتر شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد. تا آن زمان احتمالا بعضی از تیم‌ها معدود جاهای خالی باقی‌مانده را هم پرخواهند کرد تا با تمام قوا استارت بزنند. تیم‌های لیگ برتری اما تعطیلات تابستانی خود را چطور گذراندند؟ تعطیلاتی که کیفیت آن می‌تواند ضمانتی باشد برای ضمانت لیگ. کدام یک از تیم‌های لیگ برتری تعطیلات بهتری داشته‌اند؟ امیرقلعه‌نویی مثل همیشه قبل از سوت آغاز بازی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. او با سپاهانی که در این چند ماه حسابی تقویت شده آماده است تا برای استقلال و پرسپولیس متحول شده و ناشناخته خط و نشان بکشد.

نقل و انتقالات

سپاهان یکی از تیم‌هایی است که در تابستان خریدهای هوشمندانه‌ای داشته است. خریدهایی که شاید اسم و رسم چندانی نداشتند اما از بهترین های فصل گذشته بودند و مهم تر از همه به درد سپاهان می‌خورند. مرتضی منصوری، مدافع فصل گذشته پدیده و ولسیانی مدافع نساجی از جمله این خریدها هستند. بازیکنانی با کیفیت که به خوبی می‌توانند جای جداشده‌ها و نقطه ضعف‌های سپاهان را پوشش بدهند. بازیکنان دیگری مانند صادق بارانی و شایان مصلح که ذخیره‌هایی کاملا قابل اطمینان برای مواقع لزوم هستند. البته قطعا برگ برنده سپاهان در این فصل حفظ کی‌روش بود. بازیکنی که گویا برای سیستم قلعه‌نویی ساخته شده و ماندن او در اصفهان، بازی دو سر برد برای کی‌روش و سرمربی‌اش بود. سرآمد تمام خریدها هم محمدرضا حسینی به عنوان یکی از شاه‌ماهی‌های انتقالاتی بود. بازیکنی که آرزوی سرخابی‌هاست اما این فصل را در اصفهان و در سپاهان خواهد گذراند.

اردو

یک اردو در کردان و یک اردو در ترکیه تلاش سپاهانی‌ها برای آمادگی هر چه بیشتر تیمشان بوده است. سپاهان تغییرات کمی نسبت به فصل گذشته داشت و اکثر خریدهایش را هم در همان هفته ابتدایی نقل و انتقالات انجام داد تا با تیمی آماده و با کمترین غایب اردوهای آماده‌سازی خودش را برگزار کند. سپاهان در اردوهایش آنقدر بازی‌های تدارکاتی انجام داده است که به آمادگی کامل برای شروع لیگ رسیده است.

بازی های تدارکاتی

سپاهان بازی‌های تدارکاتی را با اقتدار آغاز کرده است. آنها همه بازی‌های پیش فصل را پیروز شدند. در بازی آخر اما تساوی مقابل گل‌گهر سیرجان آمار فوق‌العاده آنها را خراب کرد. نکته ویژه این بازی غیبت محمدرضا حسینی بود. بازیکنی که در اکثر بازی‌ها نقش پررنگی در گل‌ها و پیروزی‌های زردپوشان داشته است. برد ۳ بر یک مقابل پیکان، برد ۲ بر یک پدیده، دو برد در اردوی ترکیه مقابل بورسا اسپور و غازی عنیتاب و دو برد در اردوی کردان مقابل بادران و پیکان حاصل عملکرد سپاهانی‌ها در پیش‌فصل بود.

نکته ویژه

سپاهانی‌ها همچنان به دنبال جذب ستاره هستند و روزبه چشمی آخرین بازیکنی است که قرار است وضعیتش برای پیوستن به این تیم مشخص شود. البته آخرین بازیکن تا قبل از این که خبر برسد امید ابراهیمی از ترکیب الاهلی کنار گذاشته شده و احتمال بازگشتش به ایران وجود دارد. شاید با این خبر باز هم پرونده نقل و انتقالاتی سپاهان باز بماند. در میان مربع قهرمانی، سپاهان تنها تیمی است که کادرفنی خود را کاملا حفظ کرده است. قلعه‌نویی که در این سال‌ها توانسته عنوان بهترین مربی ایرانی را بدست بیاورد حالا باز هم باید یک دوئل جدید را با سه مربی خارجی آغاز کند. 

۳۰۳۸۸

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 8 =

عضو کانال ایتا شوید