نصیرزاده: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اثرات فرهنگی مثبتی دارد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

مدیرعامل پیشین ماشین سازی می‌گوید باید شاخص‌هایی که برای تجهیز استادیوم اعلام شده، در ورزرشگاه‌ها لحاظ شود و بعد از اجرایی شدن این مساله مسابقات لیگ برتر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ هوشنگ نصیرزاده، آشنا به مسائل حقوقی و مدیریتی ورزشی در یک برنامه تلویزیونی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: فیفا یک ماده در اساس‌نامه دارد که در آن می‌گوید فدراسیون‌های عضو در فیفا نباید هیچ تبعیض نژادی و جنسیتی داشته باشند. این یعنی بانوان باید در ورزشگاه حضور داشته باشند. حاکمیت هم می‌خواهد امنیت تماشاگران را تامین کند. نامه هم از فیفا آمده که در آن ما باید در بازی‌های فوتبال خصوصا در بازی‌ها ملی اجازه حضور بانوان را بدهیم. فدراسیون به تنهایی تصمیم گیرنده این مساله نیست و وزارت ورزش هم باید در این مساله دخالت داشته باشد، چون این مساله حاکمیت است. باید شبهات برطرف شود و امنیت برقرار شود. حدس من این است که اگر بانوان به ورزشگاه‌ بیایند، اثرات فرهنگی مثبتی داشته باشد.

او درباره تاخیر مسابقات لیگ برتر گفت:‌ شورای امنیت کشور در دستور العملی گفته باید ورزشگاه‌ها به صندلی شماره دار، گیت ورودی و دوربین مدار بسته در داخل و خارج ورزشگاه و بلیت الکترونیک مجهز شوند تا امکان شناسایی تماشاگر در ورزشگاه وجود داشته باشد. این برای تمام باشگاه‌های لیگ برتر ابلاغ شده و بعد از اجرایی شدن این مساله مسابقات برگزار می‌شود. ما کلا دقیقه نودی هستیم و همه چیز را به روز آخر می‌گذاریم اما نکته این است که ما کارهای سخت را به نسبت کارهای آسان سریع‌تر انجام می‌دهیم و اگر بگویند که ظرف یک هفته استادیوم باید درست شود، درست می‌شود.

نصیرزاده افزود: هیچ ورزشگاهی تا به حال اعلام آمادگی نکرده است. این شاخص‌هایی که مطرح شده، دقیقا همان شاخص‌هایی است که در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم وجود دارد و به وقوع پیوستن این مساله، اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد.

وی درباره تاریخ شروع مسابقات لیگ برتر گفت: تاریخی برای شروع مسابقات وجود ندارد. گیت‌های ورودی مساله بسیار مهمی است و هر ۶۵۰ نفر یک گیت ورودی می‌خواهد اما می‌گویند برای ۱۵۰۰ نفر هم یک گیت وجود داشته باشد خوب است درحالی که ورزشگاه‌ها به سرعت پر می‌شود و قبلا موجب می‌شد تا تماشاگر شب قبل بازی بیاید و در ورزشگاه‌ بخوابد. در حال حاضر، ورزشگاه‌های امام رضا، فولاد آرنا، یادگار امام و نقش جهان دارند فرایند آماده‌سازی خود را طی می‌کند.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *