ذوب آهن پرچم ایران را بالا می‌برد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

گزارش AFC: ذوب آهن پرچم ایران را بالا می‌بردبه گزارش آفتاب نو، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز گزارشی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و ۵ نکته‌ای که باید در این مرحله در تیم‌های غرب آسیا نگاه کرد، پرداخت.
در این گزارش AFC درباره نکته قابل توجه از تیم ذوب آهن تنها نماینده کشورمان در این مرحله نوشت:

*ذوب آهن پرچم ایران را بالا می‌برد
بیشترین لحظاتی که در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در دو سال گذشته از ایران در ذهن داریم، استادیوم آزادی پر از هوادار به عنوان میزبان استقلال بود و البته پرسپولیس نیز که به مراحل پایانی رسیده بود در این ورزشگاه بازی می‌کرد. اما در این سال غول‌های بزرگ فوتبال تهران موفق ظاهر نشدند و در مرحله گروهی حذف شدند.
ذوب آهن تیم اصفهانی خیلی کم اتفاق می‌افتد که در رده‌های بالای جدول قرار بگیرد، اما این تیم در ۴ سال گذشته در لیگ قهرمانان آسیا موفق شده ۳ بار به مرحله حذفی برسد و در این فصل نیز به عنوان تنها نماینده ایران است. ذوب آهن تنها تیمی است که در مرحله گروهی بدون شکست صعود کرده است.
ذوب آهن در سال ۲۰۱۰ به فینال رسید، ولی نتوانست قهرمان شود. این تیم تا سال ۲۰۱۸ نتوانست این جایگاه را تکرار کند. در این فصل شاگردان منصوریان اطمینان دارند که در دیدار فردا مقابل الاتحاد عربستان از این مرحله گذر کنند.
AFC نقطه قوت الاهلی عربستان را برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس معرفی کرد و نوشت:
*برانکو در راس کادر فنی الاهلی
برانکو در پرسپولیس کار‌های شگفت انگیز زیادی انجام داد. این سرمربی کروات پرسپولیس را ۳ بار متوالی قهرمان لیگ ایران کرد و جام حذفی را نیز برنده شد. او این تیم را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رساند. او روز‌های شگفت انگیز و افتخار را دوباره به باشگاه پرسپولیس برگرداند.
دو ماه پیش وقتی برانکو از سمتش استعفا کرد، پرسپولیس ضرر دید و الاهلی عربستان سود برد. البته فصل جدید برانکو با الاهلی بدون مصیبت آغاز نشده است. این تیم عربستانی فصل گذشته را با قرار گرفتن در رده چهارم پایان برده بود.
برانکو در پرسپولیس دفاعی را ایجاد کرد که نفوذ به آن سخت بود. انتظار می‌رود که او در الاهلی نیز چنین دفاعی را ایجاد کند. البته مهمترین ماموریت او کار کردن روی عمر السومه، مهاجم سوری اش است.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + 5 =

عضو کانال ایتا شوید