تحلیل BBC از نقل‌وانتقالات لیگ برتر انگلیس

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، پنجره نقل‌وانتقالات لیگ برتر بسته شد، در حالی‌که باشگاه‌های انگلیسی با هزینه ۱/۴۱ میلیارد پوندی به رکورد سال ۲۰۱۷ با ۱/۴۳ میلیارد پوند بسیار نزدیک شدند. البته برخلاف سال‌های گذشته هزینه روز آخر نقل‌وانتقالات پایین بود. ۱۷۰ میلیون پوند برای ۱۷ انتقال که پایین‌ترین هزینه از سال ۲۰۰۹ به بعد محسوب می‌شود.  

خرید کمتر شد، هزینه‌ها بیشتر
با وجود اینکه هزینه‌های باشگاه‌های لیگ برتری این تابستان نزدیک به تابستان ۲ سال قبل است، اما تعداد خرید‌ها روند نزولی خودش را طی کرده است. طبق نموداری که BBC منتشر کرده، در این پنجره نقل‌وانتقالاتی ۱۰۱ بازیکن تیم‌های انگلیسی خریده‌اند، در حالی‌که خرید‌ها در تابستان قبلی ۱۰۹ بازیکن بوده و به همین ترتیب سال ۲۰۱۷ با ۱۲۴ خرید، سال ۲۰۱۶ با ۱۳۲ خرید، سال ۲۰۱۵ با ۱۵۰ خرید و سال ۲۰۱۴ با ۱۵۷ خرید این تیم‌ها تغییرات بیشتری داشته‌اند.

تحلیل BBC از نقل‌وانتقالات لیگ برتر انگلیس

 

نکته دیگر اینکه مثل سال ۲۰۱۷ در روز پایانی نقل‌وانتقالات یا همان Deadline day فقط ۱۷ بازیکن جذب تیم‌های لیگ برتری شده‌اند که کمترین خرید از سال ۲۰۱۴ به بعد است، اما کمترین خرید در آخرین روز نقل‌وانتقالات در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹ بوده که ۱۲ بازیکن جذب شده‌اند. سال ۲۰۱۱ با ۳۱ خرید روز پایانی پنجره نقل‌وانتقالات جذاب‌تر از همیشه بود.

تحلیل BBC از نقل‌وانتقالات لیگ برتر انگلیس

رکورد‌ها
۱۱ باشگاه از ۲۰ باشگاه لیگ برتری خرید‌های رکوردشکن داشته‌اند. شفیلدیونایتد در اقدامی عجیب ۴ مرتبه رکورد خودش را شکست. آرسنال، استون‌ویلا، لسترسیتی (۲ مرتبه)، منچسترسیتی، نیوکاسل، ساوتهمپتون، تاتنهام، واتفورد، وستهم و ولورهمپتون هم ۱۰ باشگاه دیگر بوده‌اند. انتقال هری مگوایر از لسترسیتی به منچستریونایتد گران‌ترین انتقال این تابستان بود که ۸۰ میلیون پوند برای شیاطین‌سرخ هزینه داشت. نیکولا پپه ۷۲ میلیون پوند از لیل به آرسنال ملحق شد و در رده دوم قرار گرفت. سومین جایگاه هم به رودری هافبک ۶۳ میلیون پوندی منچسترسیتی تعلق گرفت که از اتلتیکومادرید به این تیم پیوست. استون‌ویلا پرهزینه‌ترین باشگاه صعودکرده به لیگ برتر با ۱۲۵ میلیون پوند نام گرفت و رکورد تابستان گذشته فولام را شکست.

تحلیل BBC از نقل‌وانتقالات لیگ برتر انگلیس

پرخرج‌ترین‌ها
باشگاه آرسنال که قرار بود بودجه زیادی برای نقل‌وانتقالات اختصاص ندهد ۱۵۵ میلیون پوند خرج کرد! این باشگاه رکورد نقل‌وانتقالاتش را با خرید پپه شکست. منچسترسیتی با ۱۵۰ میلیون پوند در رده دوم قرار گرفت، منچستریونایتد با ۱۴۵ میلیون پوند سوم شد، استون‌ویلا با ۱۲۵ میلیون پوند در رده چهارم قرار گرفت و باشگاه پنجم هم اورتون بود که ۱۱۰ میلیون پوند هزینه کرد.

تحلیل BBC از نقل‌وانتقالات لیگ برتر انگلیس

لیگ برتری‌ها همچنان در صدر
هزینه باشگاه‌های لیگ برتری مثل هر سال بیش از باشگاه‌های لیگ‌های معتبر اروپا بوده است. ۱۴۱۰ میلیون پوند باشگاه‌های انگلیسی هزینه کرده‌اند و پرونده‌شان بسته شد. لالیگایی‌ها ۱۱۰۰ میلیون پوند هزینه داشته‌اند، در ایتالیا هزینه‌ها ۹۳۵ میلیون پوند بوده و باشگاه‌های بوندس‌لیگا ۶۰۵ میلیون پوند خرج کرده‌اند. در حالی که در فرانسه ۳۷۵ میلیون پوند خرج خرید بازیکن شده. بعید است این تابستان هم لیگ دیگری به لیگ برتر برسد و باز هم انگلیس در صدر هزینه کردن در خرید بازیکن قرار می‌گیرد.

تحلیل BBC از نقل‌وانتقالات لیگ برتر انگلیس

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + = 9

عضو کانال ایتا شوید