یورش کشتی‌گیران ایران به جایزه بزرگ گرجستان

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا روز‌های شانزدهم تا نوزدهم مردادماه در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد و در پایان نمایندگان ایران به ۷ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۱۰ مدال برنز دست یافتند.
تیم ایران در کشتی فرنگی به ۵ مدال طلا توسط پویا ناصرپور، حامد تاب، امین کاویانی نژاد، رامین طاهری و محمدهادی ساروی در اوزان ۵۵، ۶۷، ۷۲، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم، یک مدال نقره توسط محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و ۶ مدال برنز توسط شیرزاد بهشتی، علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم، سامان عبدولی و میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۷۷ کیلوگرم دست یافت.
همچنین آزادکاران نیز به ۲ مدال طلا توسط یونس امامی و کامران قاسم پور در اوزان ۷۰ و ۸۶ کیلوگرم، ۲ مدال نقره توسط پیمان بیابانی و بهمن تیموری در اوزان ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم و ۴ مدال برنز توسط علیرضا سرلک، محمدباقر یخکشی، ابوالفضل حاجی پور و رضا افضلی در اوزان ۵۷، ۶۱، ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم دست یافتند.
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی آزاد
در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دیدار رده بندی مقابل گئورگی خاچیدزه از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی در دیدار دیدار رده بندی با نتیجه ۹ بر ۸ (سه اخطاره) مقابل پریوز ابراگیم اف از آذربایجان پیروز و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم پیمان بیابانی در دیدار پایانی مقابل باجرانگ از هند با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
در همین وزن ابووالفضل حاجی پور در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۰ بر صفر آکاکی کمرتالیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دیدار فینال مقابل کنستانتین خابالاشویلی از گرجستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ و ضربه فنی به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی در دیدار رده بندی آدام خاسیف از روسیه را با نتیجه ۴ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری در دیدار فینال مقابل زوراب اربوتسوناشویلی از گرجستان با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم در دیدار فینال حاجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

کشتی فرنگی
در وزن ۶۰ کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا در دیدار رده بندی با نتیجه ۹ بر ۲ مانیش از هند را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
علیرضا نجاتی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دیدار رده بندی با نتیجه ۵ بر صفر نادر اوکرومچدیشویلی از گرجستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی دیدار رده بندی مقابل ساگار از هند با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید.
سامان عبدولی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دیداررده بندی وول شارشانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۶۷ کیلوگرم حامد تاب در دیدار رده بندی با نتیجه ۳ بر صفر آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
محمدجواد رضایی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دیدار رده بندی با نتیجه ۷ بر صفر از سد کامران ممدوف از آذربایجان گذشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی در دیدار پایانی مقابل اسلام باد دادوف از آذربایجان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام دیدار فینال به دلیل مصدومیت مقابل ویکتور نمس از صربستان حاضر نشد و به مدال نقره رسید.
پشتام دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دیدار رده بندی با نتیجه ۹ بر صفر گئورگی پوتسخوراشویلی از گرجستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری در دیدار فینال خاچیدزه از گرجستان با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۹۷ کیلوگرم در دیدار فینال با نتیجه ۷ بر یک اورخان نوریف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + = 17

عضو کانال ایتا شوید