چالش سکوت هیات‌مدیره استقلال مقابل ابهامات خطیر

جامعه ورزشی آفتاب نو:

معاون مستعفی باشگاه استقلال در روزهای اخیر صحبت‌هایی انجام داده که ابهامات زیادی را راجع به استقلال لیگ هجدهم ایجاد کرده است؛ ابهاماتی که هیات مدیره این باشگاه هیچ توضیحی راجع به آن نداده است.

به گزارش آفتاب نو،علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال پس از این که استعفایش از سوی امیرحسین فتحی، مدیرعامل این باشگاه مورد قبول واقع شد، موارد قابل تاملی را در یک کنفرانس خبری و گفت‌وگوی تلوزیونی عنوان کرد که نشان از وضعیت عجیب و پرحاشیه استقلال در لیگ هجدهم می‌داد.

یکی از موارد مهمی که معاون مستعفی باشگاه استقلال در صحبت‌هایش مطرح کرد، تصمیم باشگاه درباره وینفرد شفر، سرمربی وقت استقلال بود. خطیر درباره این موضوع، ابتدا عنوان کرد که او از فروردین ۹۸ استارت مذاکره با استراماچونی را زده‌ است؛ درست زمانی که هفت هفته از لیگ برتر باقی مانده بود، استقلال در کورس قهرمانی بود و هنوز امید به صعود از گروهش در لیگ قهرمانان داشت.

خطیر زمانی که با سوالی درباره این موضوع مواجه شد، توضیح داد: آن زمان کسی متوجه مذاکرات من با استراماچونی نشد. ضمن این که در جلسه اسفندماه هیات مدیره باشگاه مصوب شد که شفر حتی در صورت قهرمانی در لیگ برتر، در پایان فصل از استقلال جدا شود.

این توضیح خطیر – که هنوز از سوی هیات مدیره استقلال تایید یا تکذیب نشده است – نشان از تصمیمات عجیب مدیریتی استقلالی‌ها در لیگ هجدهم می‌دهد. این تصمیم هیات مدیره در صورت رسوخ به تیم، اولا، باعث به هم ریختن تمرکز سرمربی تیم می‌شد، چون او مطمئن بود که با وجود داشتن قرارداد و حتی قهرمانی در لیگ برتر، قراردادش در پایان فصل فسخ می‌شود. دوما، بازیکنان، دیگر در اختیار سرمربی استقلال نبودند و به حرف‌های او گوش نمی‌دادند.

در مجموع اگر چنین تصمیمی از سوی هیات مدیره استقلال گرفته شده باشد و اعضای تیم از آن خبردار بودند، مدیران استقلال ضربه بزرگی به بدنه تیم زده بودند.

هم‌چنین خطیر در صحبت‌هایش به مورد دیگری اشاره کرد که مربوط به کامران منزوی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال بود. معاون مستعفی باشگاه استقلال در کنفرانس خبری‌اش گفت که منزوی در فروردین‌ماه نام چند بازیکن را به عنوان بازیکنان خروجی اعلام کرده که شامل پژمان منتظری، خسرو حیدری، مهدی رحمتی، علی کریمی، فرشید باقری، روزبه چشمی بود.

منزوی تاکنون این ادعای خطیر را تایید یا تکذیب نکرده است و تنها گفته “آقای خطیر، شال‌گردنت در دفترم جا مانده، بیایید و آن را بگیرید!” شال‌گردنی که هنوز مشخص نیست کنایه از چه دارد و خطیر هم در توضیح آن گفته که شال‌گردنش در جلسه فروردین‌ماه هیات مدیره در دفتر منزوی جا مانده ولی برای پس گرفتنش به دفتر او نمی‌رود.

پاسخ کنایه‌آمیز منزوی به ادعای خطیر، هیچ چیزی را برای هواداران استقلال مشخص نکرده و هواداران منتظر این هستند که بدانند آیا عضو هیات مدیره باشگاه‌شان به جای سرمربی تیم درباره فهرست خروجی تصمیم‌گیری کرده است یا نه؟

ظاهرا علی خطیر هرچه بیش‌تر صحبت می‌کند، به ابهامات استقلال بیش‌تر اضافه می‌کند؛ ابهاماتی که باشگاه استقلال توضیحی راجع به آن نداده است.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *