فکر می کنیم فقط با ایثار و رشادت پیروز می شویم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش آفتاب نو، علیرضا منصوریان درباره دیدار ذوب آهن با الاتحاد عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به برنامه «تهران ورزشی» گفت: در مرحله گروهی صدرنشین شدیم و به تیم عربستانی خوردیم. متاسفانه نمی‌توانیم در خانه میزبان باشیم. تیم الاتحاد خیلی تغییر کرده است. کادر فنی این تیم حفظ شده است، ولی ۸ بازیکن جدید خریده اند که ۴ نفر را به لیست آسیایی اضافه کرده اند.
وی افزود: الاتحادی‌ها دو بازیکن آفریقایی را هم گرفته اند، ولی پاسپورت عربستان به آن‌ها داده اند و این تیم عملا با ۶ بازیکن خارجی مقابل ما قرار می‌گیرد. هافبک دفاعی این تیم فوق العاده خوب است، ولی سانتر فوروارد این تیم محروم شده است. ساختار فکری مربی این تیم عوض نشده و حملات پی در پی از عمق دارند. البته نقطه ضعف‌های خاص خودشان را دارند. این تیم را خوب آنالیز کرده ایم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن یادآور شد: به بازیکنان گفته ایم هرکسی باید مربی خودش در زمین باشد. افتخار می‌کنیم پرچمدار فوتبال کشورمان باشیم. به بازیکنانم گفته ام لیاقت می‌خواهد که فردا ۸۵ میلیون ایرانی قلبشان برای شما می‌تپد.
منصوریان تاکید کرد: الاتحاد نقطه ضعف‌های خوبی برایمان دارد. بازیکنانمان را باهوش کرده ایم. تنها چیزی که یک مقدار ما را آزار می‌دهد شاید گرمای هوا باشد. از مدیریت باشگاه سعید آذری تشکر می‌کنم. سعی کردیم شرایط تمرینی را مثل امارات فراهم کنیم. در کل با علم به اینکه شرایط لجستیکی اصلا برابر نیست، به ایده تاکتیکی بازیکنان و غیرت آن‌ها متکی هستیم. خیلی باید باهوش و زیرک باشیم و نباید به حریفمان شانس بدهیم. اما پیش بینی اتفاقات غیر مترقبه مثل عقب افتادن در نتیجه مسابقه را هم کرده ایم. برای همین کامبک‌های فصل گذشته را برای بازیکنان مرور کرده ایم.
وی ادامه داد: بازیکنان سرباز دیر به ما اضافه شدند، ولی از تمام مسئولان نظام وظیفه که کمک کردند، تشکر می‌کنم و دستشان را می‌بوسم. دو بازیکن خارجی را هم می‌توانیم به مرور تزریق کنیم. سعی می‌کنیم با استخوانبندی اصلی سال گذشته به زمین برویم. خیلی به بازی فردا امیدوار هستم.
سرمربی ذوب آهن در خصوص تمجید سایت‌های خارجی از ارسلان مطهری و جدایی اوساگونا تصریح کرد: ستاره سال گذشته ذوب آهن، تیم ذوب آهن بود که راس آن مطهری و اوساگونا بودند. با مطهری خیلی صحبت کرده ام. او دارد ۲۶ ساله می‌شود و باید قبول کند که می‌تواند لیدر خط حمله باشد و باری به روی دوشش است. کل تیم سعی کرده ایم در نبود سایر بازیکنان، پازل هایمان را پر کنیم. ارسلان مسئولیت سنگینی دارد، چون هم باید بجنگد و هم گل بزند و هم باید قبول کند که تیم به این بازیکن تکیه کند. مهاجمان از حاصل دسترنج بازیکنان عقبتر استفاده می‌کنند. نمی‌توان منکر ارزش‌های اوساگونا شد، ولی باید بارش را بین سایر بازیکنان تقسیم کنیم بخصوص بازیکن جدیدی که در خط حمله آورده ایم.
منصوریان در خصوص صعود چهار نماینده عربستان در مرحله یک هشتم تاکید کرد: این نشان می‌دهد عربستانی‌ها چقدر هزینه کرده اند و با اینکه از ما در دو سال گذشته عقب مانده بودند، جلو زدند. ممکن است اگر تا مراحل نهایی بالا برویم، حریف عربستانی داشته باشیم. هزینه کردن همیشه جوابگو نیست، ولی هزینه نکردن هم همیشه رمز پیروزی نیست. در کل فوتبال ابزارهایش را می‌خواهد. این نشان می‌دهد عربستانی‌ها به موقع هزینه کرده اند.
وی تاکید کرد: برای ایران که تیم ملی اش در رده اول آسیا است، بد است که سه نماینده دیگر در لیگ قهرمانان نیستند. دو سال پیش چهار نماینده ایران در مسیر صعود بودند. باید تلاش کنیم و یادمان باشد هر سرمایه گذاری در حوزه فوتبال انجام می‌دهیم در نهایت احترام، غرور و لبخندش روی لب هواداران و مردم است.
منصوریان در خصوص تعویق مسابقات لیگ برتر و ضرر ذوب آهن به همین خاطر، گفت: نمی‌خواهم اگر اتفاقی افتاد آن را روی دوش دیگران بیاندازم، ولی پیش بینی این بود که هشتم مرداد اولین بازی را در لیگ انجام بدهیم. تعداد زیادی از مربیان فشار آوردند که لیگ دیرتر شروع شود. اولین ضرر را ما می‌کنیم، چون بدون بازی رسمی به آسیا می‌رویم. البته عربستانی‌ها هم بدون بازی رسمی به مسابقات می‌آیند. از نظر مالی که با هیچ رقمی با آن‌ها برابر نمی‌شویم. الاتحاد یک تیم چند صد میلیارد تومانی است.
سرمربی ذوب آهن در پایان گفت: نمی‌خواهم این‌ها را بگویم که روحیه هواداران فوتبال را خراب کنم. ما ایرانی‌ها مغرور هستیم و به امکاناتمان می‌نازیم، ولی شان فوتبال ما این نیست، چون فوق العاده ثروتمند هستیم. ما ورزش و فوتبال را نمی‌بینیم، ولی وقتی شرایط حساس می‌شود، بحث پرچم مطرح می‌شود. فقط یاد گرفته ایم بگوییم با ایثار و رشادت پیروز شویم. دیگر به این فضا عادت کرده ایم. فوتبالمان با این وضعیت عجین شده است؛ نداشتن بازیکن، نداشتن پرواز، نداشتن خروجی و … وقتی جایی می‌رویم و می‌بینیم که همه چیز سر جایش است ذوق زده می‌شویم. برای همین است که لژیونر‌های ما خیلی زود پیشرفت می‌کنند. خیلی آیتم‌ها بود که می‌توانستیم بی دغدغه‌تر باشیم. در کل این قول را می‌دهیم که با تمام وجود برای هواداران فوتبال ایران می‌جنگیم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *