شکایت کردم، یک قدم هم به عقب برنمی‌گردم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

برانکو ایوانکوویچ قبل از شروع دوران بدنسازی از پرسپولیس رفت و سپس جار و جنجال‌ها شروع شد. پشت‌سر هم مصاحبه‌های آنچنانی انجام داد و رسماً نام ایرج عرب را به زبان آورد تا او را مقصر تمام این اتفاقات معرفی کند. این موضوع با جنجال‌های زیادی همراه بود و کار تا جایی پیش رفت که حرف شکایت علیه برانکو مطرح شد. برخی از هواداران پرسپولیس البته با این سیاست نیز مخالف بودند زیرا اعتقاد داشتند بعد از ۴ سال ثبت اتفاقات خوب، به جای آنکه مجسمه برانکو را بسازند، می‌خواهند از او شکایت کنند.
سپس اخبار دیگری به گوش رسید. اول اینکه گفتند شکایت پرسپولیس از برانکو نیست، بلکه آن‌ها از باشگاه الاهلی عربستان شکایت دارند و از سوی دیگر، پولی که قرار بود به این مربی کروات بدهند، خرج تقویت تیم این فصل و پرداخت پیش‌قرارداد به گابریل کالدرون شد. این خبرها، برانکو را بیش از گذشته شاکی و عصبانی کرد تا او تصمیم نهایی را بگیرد: «از پرسپولیس شکایت می‌کنم!» و این پایان ۴ سال خاطره‌سازی برای سرخپوشان بود.
اسناد شکایت برانکو از پرسپولیس، درست مثل لحظه عقد قرارداد او با باشگاه الاهلی عربستان، هرگز به صورت تصویری و رسمی منتشر نشد. ماجرا نیز به جلسه وکیل برانکو با نمایندگان باشگاه پرسپولیس در استانبول مربوط است. آن‌ها در یک هتل شیک در کشور ترکیه با هم ملاقات کردند، اما مذاکرات به خوبی پیش نرفت زیرا پرسپولیسی‌ها به نماینده برانکو گفتند تا تکلیف جدایی این مربی که تحت قرارداد باشگاه بوده، مشخص نشود، پولی داده نمی‌شود و بعد هم اعلام کردند از باشگاه الاهلی به فیفا شکایت شده و هر قدر از این باشگاه، غرامت نصیب پرسپولیس شود، به برانکو می‌دهند. موضوعی که عصبانیت سرمربی سرخپوشان را چندبرابر کرد و او بار دیگر، مصاحبه‌های آتشین خود را آغاز کرد. برانکو به وکیل خود دستور داد به سرعت زمینه‌های شکایت از باشگاه پرسپولیس را فراهم کند و حتی یک روز را هم از دست ندهد، اما هیچ سند و مدرکی در مورد شکایت برانکو از باشگاه رونمایی نشد.
به همین علت، نزدیکان به پرسپولیس می‌گویند نه تنها مدرک و خبری از شکایت برانکو در دست نیست، بلکه پرسپولیس از پروفسور شکایت می‌کند تا هم از او غرامت بگیرد، هم از باشگاه الاهلی که این مرد کروات را هوایی کرد!
این شایعه به گوش برانکو رسید و او در پیامی، جواب پرسپولیسی‌ها را داد. برانکو که بار‌ها اعلام کرده بود به خاطر هواداران، برای تسویه حساب و توافق بدون دردسر با باشگاه پرسپولیس صبوری به خرج می‌دهد، به یکباره به این نتیجه رسید که باید کار را یکسره کند. برانکو به یکی از دوستان نزدیکش در ایران اعلام کرده قطعاً از باشگاه شکایت کرده و می‌خواهد جدا از تمام مطالباتی که داشت، غرامت بگیرد و باشگاه را محکوم کند زیرا آن‌ها رفتار خوبی با این مربی نداشتند و بعد از ۱۲ ماه، فقط ۲۰ درصد از کل طلبش را پرداخت کردند. ایوانکوویچ حتی پیام فرستاده که حتی یک قدم عقب‌نشینی نمی‌کند و هیچ دلیل و منطقی وجود ندارد که بخواهد مقابل آدم‌هایی مثل ایرج عرب که قصد شکایت از او را دارند، کوتاه بیاید. این شروع یک ماجراجویی بزرگ و جدید است آن هم در حالی که هفته قبل خبر رسید عرب به دنبال نماینده‌ای است تا مذاکرات با برانکو را آغاز کرده و با این مربی کروات به توافق برسد، اما هنوز این شانس برایش به وجود نیامده است.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *