بررسی تعطیلات تابستانی تیم‌های لیگ برتر/ پرسپولیس: عادت به روزهای بدون برانکو

جامعه ورزشی آفتاب نو:

پرسپولیس بعد از چهار فصل ثبات، باید این فصل بدون برانکو بودن را تمرین کند. مساله‌ای که بزرگترین دغدغه هواداران است.

به گزارش آفتاب نو، صدای پای لیگ از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. تمرینات تیم‌ها که با توجه به طولانی‌شدن تعطیلات کمی آسانتر گرفته می‌شد با مشخص شدن زمان شروع لیگ برتر شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد. تا آن زمان احتمالا بعضی از تیم‌ها معدود جاهای خالی باقی‌مانده را هم پرخواهند کرد تا با تمام قوا استارت بزنند. تیم‌های لیگ برتری اما تعطیلات تابستانی خود را چطور گذراندند؟ تعطیلاتی که کیفیت آن می‌تواند ضمانتی باشد برای ضمانت لیگ. کدام یک از تیم‌های لیگ برتری تعطیلات بهتری داشته‌اند؟

نقل و انتقالات

بزرگترین برگ برنده پرسپولیس در نقل و انتقالات حفظ کردن بازیکنانش بود. با ماندن بازیکنان و اضافه شدن چند بازیکن جدا شده حالا تیم این فصل حتی بیشتر از فصل گذشته شبیه به تیم برانکو شده است. تیمی که خاطرات خوش بسیاری را برای هواداران زنده می‌‌کند. خریدهای پرسپولیس را می‌توان تا حدودی موفق دانست. فرشاد احمدزاده پرچالش‌ترین خرید پرسپولیسی‌ها بود که در بازی‌های دوستانه عملکرد خوبی داشت و نشان داد که می‌تواند عصای دست پرسپولیسی‌ها باشد. ماندن بیرانوند و علیپور مهمترین نقطه قوت پرسپولیسی‌ها در فصل نقل و انتقالات بود و نبودن یک مهاجم فعلا تنها نقطه ضعف آنهاست.

اردو

بعد از این که وزیر ورزش اعلام کرد تیم‌های لیگ برتری به اردوهای خارجی نروند، پرسپولیس راهی استانبول شد! این اردو اما آنقدر کیفیت پایینی داشت که حتی صدای کالدرون هم درآمد. بازی‌های تدارکاتی یکی پس از دیگری لغو شدند. برگزار نشدن هر دو بازی تداکارتی و تعطیلی چند تمرین به دلیل شرایط جوی و عدم اجرای برنامه فنی گابریل کالدرون باعث شده تا این تیم برخلاف چند فصل اخیر که اردوهای خوب ابتدای فصل را دنبال کرده، این بار با ناکامی بزرگی همراه باشد. ایرج عرب قصد داشت بعد از لغو اردوی کانادا، نظر کالدرون را برای برگزاری اردو در کمپ کردان جلب کند. اردویی که حداقل می‌توانست از حیث مسائل مالی و البته دستیابی به حریفان تدارکاتی شرایط مناسب‌تری را در اختیار پرسپولیسی‌ها قرار دهد. با این حال گابریل کالدرون بعد از حضور در کردان و مشاهده امکانات خواستار برپایی اردوی خارج از کشور شد و البته احتمالا بعد از پایان این اردو از تصمیمش پشیمان شده است.

بازی‌های تدارکاتی

پرسپولیس نتوانست بازی‌های تدارکاتی خوبی بعد از اردو انجام دهد. آنها در جام شهدا حضور پیدا کردند. در بازی اول با سایپا شکست بدی خوردند و در نهایت با شکست نیروی زمینی که دومین بازی تدارکاتی را با آنها انجام می‌دادند ۴ بر صفر پیروز شده و سوم شدند. بازی قبلی آنها با نیروی زمینی هم با برد ۲ بر یک به پایان رسید. دو برد مقابل پیکان و نفت مسجدسلیمان هم دیگر بازی‌های تدارکاتی پرسپولیس بودند. نکته مثبت این بازی‌ها برد پرسپولیس در تمامی آنها به جز یک بازی بود.

نکته ویژه

پرسپولیس بعد از چهار فصل، ثبات باید این فصل بدون برانکو بودن را تمرین کند. مساله‌ای که بزرگترین دغدغه هواداران است. شاید اگر برانکو بود، نبودن اردو و بازی‌های تدارکاتی و هر مشکل دیگری باعث نگرانی سکوها نمی‌شد. پرسپولیسی‌ها اما برای اعتماد کردن به کالدرون به زمان و البته به بردهای زیادی نیاز دارند. پرحاشیه‌ترین اتفاق پرسپولیس در این تعطیلات هم لیست مازاد بود. دیر اعلام شدن لیست، اسامی بازیکنانی که در لیست قرار داشتند و شایعه کنار گذاشتن شدن کاپیتان‌ها یکی از سوژه‌های پرحاشیه قرمزها در روزهای گذشته بود. هر سه بازیکن مازاد پرسپولیس تا امروز نتوانستند به تیم جدیدی بپیوندند. 

۳۰۳۸۸

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 13

عضو کانال ایتا شوید