وقتی نظارت نباشد مجری بهتر از این نمی‌شود

جامعه ورزشی آفتاب نو:

آفتاب نو/ محمدرضا مدنی؛ پیروز قربانی وقتی شنید برخی صفحات استقلالی او را متهم کرده‌اند، چون استراماچونی او را برای دستیاری به کادر فنی نبرده کمر به تخریب تیم بسته، نه تنها ناراحت نشد بلکه راحت‌تر از قبل حرف زد. او درباره اقدام کم‌سابقه مجری صدا و سیما در مسخره کردن لوگوی باشگاه استقلال هم با آفتاب نو حرف زد.
* استقلال باز هم بازی دوستانه اش را برد. این همه برد چه نشانه‌هایی را برای شما روشن می‌کند؟
هیچ نشانه‌ای! مگر رئال مادرید که در دیدار تدارکاتی اش ۷ گل از اتلتیکو خورد، نشانه‌ای به رقبای این تیم در لالیگا داده است؟ بازی تدارکاتی نمی‌تواند ملاک درستی برای قضاوت درباره یک تیم باشد. استقلال ببرد یا ببازد باید این تیم را در دیدار‌های رسمی و لیگ قضاوت کرد. الان هر حرفی بزنیم ممکن است بعد از شروع مسابقات نتیجه عکس بدهد. پس بهتر است حرفی نزنیم. البته می‌گویم اینکه یک تیم به برد عادت کند اتفاق خوبی است.
* اما استقلال به همان اندازه که خوب گل می‌زند خوب هم از دروازه اش دفاع می‌کند؟
باز هم باید همان حرف‌ها را تکرار کنم. الان شنیده‌ام سایپا همه بازی‌های تدارکاتی اش را برده. حتی پرسپولیس را هم شکست داده پس باید از الان بگوییم سایپا قهرمان لیگ برتر می‌شود؟ نه! اصلاً این نیست. بازی تدارکاتی برای ایجاد هماهنگی است.
* اما استقلال از بادران دو گل عقب افتاد ولی ۲-۴ بازی را برگرداند و برنده شد؟
شاید بادران در نیمه دوم ذخیره‌هایش را به میدان فرستاده است. مربی در دیدار دوستانه دنبال برد و باخت نیست. دنبال شناسایی بازیکنانش است. تیم را باید در دیدار واقعی ببینید.
* در صفحات مجازی هواداری استقلال شما را متهم کرده‌اند، چون در کادر فنی استراماچونی جای نگرفتید تیم را تخریب می‌کنید؟
من آدمی هستم که نظرم را می‌دهم و از کسی هم ترس و واهمه ندارم. هرکس می‌خواهد بسوزد، بسوزد. هر کس ۱۵ سال برای استقلال لباس و استوک پوشید و بازی کرد آن وقت بیاید حرف بزند نه کسی که دو روزه رفته گوشه خانه یک صفحه طرفدارای باز کرده و درباره من نظر می‌دهد را یک آدم بیکار و علاف می‌دانم که اصلاً در حدی نیست که درباره من حرف بزند.
* پس هنوز هم پای اعتقادات تان هستید؟
هنوز هم می‌گویم مدیریت استقلال به شدت ضعیف است. هنوز هم می‌گویم رفتار استراماچونی کاملاً غیرحرفه‌ای بود. من فوتبال را زندگی کرده‌ام. درسش را خوانده‌ام نه اینکه فقط آن را در تلویزیون دیده باشم و بعد درباره اش حرف بزنم. اتفاقاً سعی می‌کنم این مسائل در تحلیل‌هایی که درباره استقلال می‌کنم دخیل نباشد هر چند نمی‌توانم خیلی قول بدهم. شکر خدا چرخ زندگی‌ام از راه فوتبال نمی‌چرخد که به یکسری پیج مِیج پول بدهم که از من تعریف کنند یا رقبایم را بزنند. در هیچ مرحله‌ای از زندگی‌ام زد و بند نکرده‌ام و همیشه روی پای خودم ایستادم. البته برای حرف افراد کارشناس واقعی با سابقه بازی بیشتر از خودم احترام قایل هستم.
* هنوز هم معتقد هستید کادر فنی بدون مربی ایرانی ایراد دارد؟
باز هم سر حرفم هستم. چه خوش‌شان بیاید، چه نیاید من حرفم را می‌زنم. استراماچونی باید از یک کمک ایرانی کمک می‌گرفت. این را درباره خودم نمی‌گویم. چون کلاً آدم آویزانی نیستم. خیلی‌ها را می‌شناسم که با آویزان بازی دنبال یک پست هستند ولی من پول نمی‌دهم برایم فالوور بخرند، چون اینقدر وقتم ارزشمند است که دنبال این صفحه و مَفحه‌ها نیستم. سرم به خانواده خوبی که دارم گرم است و پیگیر این خزعبلات نیستم.
* مجری شبکه سه هم که لوگوی استقلال را به شدت زیر سؤال برده است. انتظار چنین اتفاقی در تلویزیون را داشتید؟
اتفاقاً من در برنامه همین مجری شرکت کرده‌ام. دیگر کسی از ما استقلالی‌تر که نیست. تلویزیون جای ابراز علاقه شخصی به این شکل نیست. صدا و سیما باید نظارتش بر مجریانش را بیشتر کند. هر کس با علایق شخصی نمی‌تواند برای میلیون‌ها نفر بیننده حرفی بزند که به بخشی از اجتماع بی‌احترامی شود. متأسفانه ما بیشتر دوست داریم دروغ شیرین را به جای حقیقت تلخ بپذیریم. این همان اتفاقی است که این روز‌ها به خورد مردم می‌دهند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = 10

عضو کانال ایتا شوید