بزرگترین خریداران و فروشندگان لیگ های معتبر اروپایی در تابستان ۲۰۱۹

جامعه ورزشی آفتاب نو:

دو تیم مادریدی بزرگترین خریداران و فروشندگان تابستان بوده اند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، ماه آگوست چند روزی است که فرارسیده و کم کم باید خود را برای آغاز مسابقات باشگاهی آماده کنیم؛ مسابقاتی که زنگ آغاز آن ها با برگزاری سوپرجام در فرانسه، آلمان و انگلیس به صدا درآمده است.

به بهانه آغاز قریب الوقوع لیگ های اروپایی و زمان کم باقی مانده تا پایان پنجره نقل و انتقالاتی، مارکا نگاهی داشته به فعالیت تیم های حاضر در لیگ های معتبر اروپایی و پرخرج ترین تیم ها در کنار پردرآمدترین تیم های این بازار را به تفکیک لیگ ها معرفی کرده است.

لالیگا اسپانیا

مطابق انتظار، بیشترین پول هزینه شده در فصل نقل و انتقالات در اختیار تیم های لالیگایی بود. رئال مادرید برای فراموش کردن فصل کابوس وار ۱۹-۲۰۱۸ بازیکنانی نظیر ادن هازارد، لوکا یوویچ و فرلاند مندی را جذب کرد و با ۳۰۳ میلیون یورو، پرخرج ترین تیم ۵ لیگ معتبر اروپا لقب گرفت.

در سمت دیگر شهر مادرید، اتلتیکومادرید که به همراه سیمئونه یک بازسازی کلی را در دستور کار قرار داده، در دخل و خرج خود متعادل تر عمل کرد و عنوان پردرآمدترین تیم لیگ را به خود اختصاص داد. برای مثال اتلتی برای جذب ژائو فلیکس ۱۲۶ میلیون یورو هزینه کرد و چند هفته بعد، آنتوان گریزمن را با ۱۲۰ میلیون یورو به بارسلونا فروخت.

نکته جالب درباره لالیگا آن است که سه تیم رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید همزمان پرخرج ترین تیم ها و پردرآمدترین تیم های لالیگا (درآمد ناشی از فروش بازیکنان) در بازار تابستانی بوده اند.

پرخرج ترین ها:

رئال مادرید: ۳۰۳ میلیون یورو

بارسلونا: ۲۵۵ میلیون یورو

اتلتیکومادرید: ۲۴۳ میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

اتلتیکومادرید: ۳۱۱ میلیون یورو

رئال مادرید: ۱۱۵ میلیون یورو

بارسلونا: ۱۰۶ میلیون یورو

لیگ برتر انگلیس

در انگلیس هم مشابه لالیگا پول های هنگفتی رد و بدل شد، اما این پول ها را نه غول های منچستری و نه باشگاه های بزرگ لندنی خرح کردند. عنوان پرهزینه ترین تیم این تابستان لیگ برتر به آستون ویلا تعلق گرفته که با ۱۵۱ میلیون یورویی، در تلاش است تا در بازگشت به لیگ برتر نتایجی قابل اعتنا بگیرد. در بین باشگاه های بزرگ، همه به جز لیورپول حداقل یک خرید گران قیمت داشته اند و چلسی هم با فروش هازارد به رئال، پردرآمدترین تیم لیگ برتری لقب گرفته است.

پرخرج ترین ها:

آستون ویلا: ۱۵۱ میلیون یورو

آرسنال: ۱۱۶ میلیون یورو

منچسترسیتی: ۹۰ میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

چلسی: ۱۱۹ میلیون یورو

کریستال پالاس: ۵۵ میلیون یورو

وستهم یونایتد: ۴۳ میلیون یورو

بوندسلیگا آلمان

در آلمان، دورتموند که در فصل گذشته تا آخرین هفته شانس خود برای قهرمانی را حفظ کرده بود، در این تابستان با جذب ۸ بازیکن نشان داده که قصد عقب نشینی ندارد. در سمت مقابل هوفن‌هایم و آینتراخت فرانکفورت شاهد جدایی بهترین بازیکنان خود بودند و هر یک از این طریق، بیش از ۱۰۰ میلیون یورو به دست آوردند.

پرخرج ترین ها:

بوروسیا دورتموند: ۱۲۷ میلیون یورو

بایرن مونیخ: ۱۱۸ میلیون یورو

بایرلورکوزن: ۵۲ میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

هوفن‌هایم: ۱۰۲ میلیون یورو

آینتراخت فرانکفورت: ۱۰۰ میلیون یورو

اشتوتگارت: ۶۵ میلیون یورو

سری آ ایتالیا

یوونتوس، قهرمان ۸ دوره اخیر سری آ در کانون توجهات بوده است. آن ها هم بزرگترین هزینه کنندگان لیگ بوده اند و هم توانسته اند بیشترین درآمدها را از نظر فروش بازیکن داشته باشند. بزرگترین معامله یوونتوس، جذب ماتیاس ده‌لیخت کاپیتان آژاکس با ۷۵ میلیون یورو بوده است. در زمینه خرید، ناپولی نزدیک ترین تعقیب کننده یووه است و در زمینه فروش، رم در نزدیکی های یوونتوس قرار دارد.

پرخرج ترین ها:

یوونتوس: ۱۴۷ میلیون یورو

ناپولی: ۹۰ میلیون یورو

اینترمیلان: ۸۵ میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

یوونتوس: ۱۰۹ میلیون یورو

رم: ۹۴ میلیون یورو

ناپولی: ۴۸ میلیون یورو

لیگ یک فرانسه

پاریسن‌ژرمن در سال های گذشته عادت داشت تا سرتیترهای نقل و انتقالات را به خود اختصاص دهد. با چنین معیاری، پاریسی ها در تابستان ۲۰۱۹ کم کار ظاهر شده اند اما آن ها در همین تابستان هم با جذب بازیکنانی چون پابلو سارابیا، ادریسا گیه و عبدو دیالو پرهزینه ترین تیم لیگ یک بوده اند. در طرف مقابل، لیل نایب قهرمان فصل گذشته ۱۵۰ میلیون یورو از طریق فروش بازیکنانش درآمد کسب کرده، درآمدی که بخش بزرگی از آن به انتقال ۸۰ میلیون یورویی نیکولاس په‌په به آرسنال مربوط می‌شود.

پرخرج ترین ها:

پاریسن‌ژرمن: ۸۳ میلیون یورو

لیون: ۶۶ میلیون یورو

موناکو: ۴۳ میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

لیل: ۱۵۰ میلیون یورو

لیون: ۱۳۲ میلیون یورو

پاریسن‌ژرمن: ۷۲ میلیون یورو

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + = 10

عضو کانال ایتا شوید