کاری با کشتی‌گیر آمریکایی کردم که دیگر ایرانی‌ها را فراموش نکند!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

کاری با کشتی‌گیر آمریکایی کردم که دیگر ایرانی‌ها را فراموش نکند!
به گزارش آفتاب نو، رحمان عموزاد خلیلی، درباره عملکردش در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان گفت: زحمات زیادی برای حضور در این مسابقات کشیده بودم و خوشحالم که با یک مدال خوشرنگ پاسخ خوبی به زحمات خودم و مربیانم دادم. حدود ۶ ماه در اردو بودیم و سختی‌های زیادی را تحمل کرده بودیم.
وی ادامه داد: در دور اول حریف گرجستانی را ۱۰ بر صفر شکست دادم و نماینده ژاپن را در دور دوم ۴ بر یک مغلوب کردم. در مرحله نیمه نهایی حریف آمریکایی را ۱۲ بر صفر شکست دادم و در فینال با نتیجه ۴ بر ۴ از سد نماینده ازبکستان گذشتم و قهرمان شدم؛ سخت‌ترین کشتی‌ام در فینال بود.
دارنده مدال طلای کشتی آزاد نوجوانان جهان در پاسخ به این سوال که دیدار فینالش مقابل حریف ازبک بسیار نزدیک دنبال شد و دلیلش چه بود، گفت: چند ماه قبل در مسابقات قهرمانی آسیا با حریف ازبکستانی کشتی گرفته بودم و ۵ بر صفر او را بُرده بودم؛ به نظرم او آمده بود که بد نبازد. هرچند که من هم کمی کم‌تجربگی کردم و ۴ بر ۲ عقب افتادم، اما درنهایت ۲ امتیاز دیگر گرفتم و کشتی را اداره کردم و در نهایت موفق به کسب مدال طلا شدم.
* پاسخ محکمی به بی‌ادبی کشتی‌گیر آمریکایی دادم
عموزاد درباره فن یک دست یک پایی که به حریف آمریکایی زد و او را به چهره ویژه این مسابقات تبدیل کرد (اینجا ببینید) گفت: تایم اول ۸ بر صفر از حریف آمریکایی جلو افتادم که باعث شد ناراحت و عصبانی شود. تایم دوم دستم آسیب دید و برای درمان خونریزی نزد پزشک رفتم؛ هنگام شروع مجدد مسابقه دستم را به نشانه ادب و احترام سمت حریف بردم که متاسفانه با بی‌احترامی و بی‌اعتنایی پاسخی نداد. بلافاصله بعد از سوت داور با فن یک دست، یک پا ۴ امتیاز دیگر گرفتم تا پاسخ محکمی به بی‌ادبی کشتی‌گیر آمریکایی داده باشم.
عموزاد: کاری با کشتی‌گیر آمریکایی کردم که دیگر ایرانی‌ها را فراموش نکند!
وی تصریح کرد: از حرکت و عکس‌العمل او خیلی ناراحت شدم چرا که قبل از مسابقه هم مدام کنار تشک کُری می‌خواند. این بی احترامی کشتی‌گیر آمریکایی را بی‌احترامی به مردم ایران می‌دانستم و به همین خاطر خواستم ایرانی بودنم و کشتی ایرانی را نشانش دهم. در پایان مسابقه هم سمتش رفتم تا با او دست بدهم، اما بازهم دست مرا پس زد. البته کاری با او کردم که دیگر ایرانی‌ها را فراموش نکند.
دارنده مدال طلای کشتی آزاد نوجوانان جهان در پاسخ به این سوال که ممکن بود به خاطر این هیجان‌زدگی و عصبانیت اتفاق ناگواری رخ بدهد و پیروزی را از دست می‌داد گفت: تمرکز لازم را داشتم و، چون سرعتی کشتی می‌گیرم اجازه تفکر به حریفم را ندادند.
* دنبال بهانه بودند تا ایران قهرمان نشود
عموزاد درباره نایب قهرمانی تیم ایران بعد از دیسکالیفه شدن قلی‌زادگان گفت: متاسفانه اشتباهات داوری در این رقابت‌ها بسیار زیاد و محرز بود، چون ما با روس‌ها برای قهرمانی رقابت داشتیم داوران درباره کشتی‌های ما خیلی سختگیری می‌کردند. قلی‌زادگان گناهی نداشت، بیشتر از همه تقصیر داور بود، چون با تصمیماتش روی اعصاب کشتی گیر ما بود. او به خاطر اتفاقی که رخ داد از تمام بچه‌ها عذرخواهی کرد. البته من از این موضوع اطلاع نداشتم که دست ندادن با مربی حریف باعث دیسکالیفه می‌شود، اما مشخص بود که آن‌ها دنبال بهانه بودند تا ایران قهرمان نشود. چرا که مهدی ویسی خودش گفت او نیز با مربی حریف دست نداده، اما دیکسالیفه نشدم.
وی درباره برنامه‌اش برای آینده و اینکه آیا برای حضور در المپیک فکر می‌کند یا نه گفت: ۶ ماه در اردو بودیم و حتی نتوانستیم در امتحانات شرکت کنیم. خدا را شکر مزد زحماتم را گرفتم و حالا باید شهریورماه برای امتحانات مدرسه آماده شوم. سال بعد به جوانان می‌روم و امیدوارم همین مدال را آنجا نیز تکرار کنم. فکر می‌کنم باید در ۵۷ کیلوگرم کشتی بگیرم. بعد از آن هم تمام تلاشم را می‌کنم در مسابقات جهانی و المپیک بزرگسالان نیز افتخارآفرین باشم.
دارنده مدال طلای کشتی آزاد نوجوانان جهان خاطرنشان کرد: از مسئولان خواهش می‌کنم بچه‌های تیم ملی دیده شوند چرا که زحمات زیادی برای موفقیت این تیم در یکسال گذشته کشیده شده بود و این اتفاق نباید این موفقیت را تحت‌الشعاع قرار دهد. از مربیان تیم ملی که زحمات زیادی کشیدند تشکر می‌کنم، از مربیان خودم حمید رضازاده، باقر محمدپور و علی اصغر نصیری نیز سپاسگزارم. از پدر و مادر و برادرم نیز که زحمات زیادی برای من کشیدند تشکر می‌کنم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = 6

عضو کانال ایتا شوید