توکلیان: قلی‌زادگان پایین تشک سمت مربی اوکراین رفت/ از دست رفتن قهرمانی درس بزرگی بود

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با بیان اینکه قلی زادگان از پایین تشک به طرف مربی اوکراینی رفت و با او دست داد، گفت: تیم داوری او را دیسکالیفه کرد چون معتقد بودند او باید از همان بالای تشک به سمت مربی حریف می‌رفت.

امیر توکلیان در گفتگو با آفتاب نو،درباره نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی بلغارستان، اظهار کرد: زمانی که هدایت تیم ملی را تحویل گرفتم فدراسیون ۹ ماه بلاتکلیف بود و با کمترین امکانات توانستیم ۸ فینالیست در رقابت‌های آسیایی و ۶ فینالیست در رقابت‌های جهانی داشته باشیم. در رقابت‌های جهانی نیز تا ظهر روز پایانی ما قهرمان جهان بودیم اما یکسری اتفاقات دست به دست هم داد تا روسیه جای ایران را در سکوی نخست بگیرد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان افزود: از دست رفتن عنوان قهرمانی هیچ چیز از شایستگی بچه‌های ما کم نمی‌کند. کشتی‌گیران ما موفق شدند حریفان آمریکایی، روس، آذربایجانی و گرجستانی که همه جزو مدعیان جهان هستند را شکست بدهند و جا دارد به همه کشتی گیرانم و اعضای کادر فنی که در این چند ماه من را تحمل کردند خسته نباشید بگویم. از تمامی کشتی‌گیرانم و حتی قلی‌زادگان راضی‌ام و معتقدم همگی خوب ظاهر شدند و شایسته بهترین نتایج بودند.

وی با بیان اینکه همین نفرات با توجه بیشتر می‌توانند برای کشتی ایران در المپیک ۲۰۲۴ افتخارآفرینی کنند، گفت: این‌ها ذخایر کشتی ایران هستند که زحمات زیادی برایشان کشیده شده است. نباید این نفرات به حال خود رها شوند. از علیرضا دبیر می‌خواهم از این کشتی‌گیران مثل یک تیم قهرمان تجلیل کند تا باعث دلگرمی و افزایش انگیزه‌شان شود.از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیز می‌خواهم از این نخبگان ورزشی بطور جدی حمایت کند و نگذارد به حال خودشان رها شوند.

توکلیان در ادامه گفتگو با آفتاب نو،درباره اعتراض نابجای علی قلی‌زادگان آزادکار وزن ۵۱ کیلوگرم ایران پس از شکست مقابل حریف اوکراینی که به اخراج او از مسابقات و از دست رفتن قهرمانی تیم ملی منجر شد، گفت: در کل در نحوه قضاوت داوران اشتباهات زیادی بود و داور قزاق نیز اشتباهات فاحشی داشت. وقتی قلی زادگان شکست خورد حاضر نبود با داور دست بدهد که من به او پرخاش کردم که به وسط تشک برود و بارها فریاد زدم که او نیز این کار را انجام داد. او یک بچه ۱۶ ساله بود که با شکست در ثانیه‌های پایانی شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته بود و اشک می‌ریخت. بعد از آن او به سمت من آمد و از پایین تشک به سمت مربی اوکراینی رفت تا با اودست بدهد، حتی مربی اوکراینی نیز سر قلی‌زادگان را بوسید اما تیم داوری قلی‌زادگان را بدلیل اینکه چرا از همان بالای تشک به سمت مربی حریفش نرفته با سخت‌گیری دیسکالیفه و از مسابقات اخراج کرد. این اتفاق بهانه دست آن‌ها داد تا این کار را با تیم ایران بکنند و این اتفاق درس بزرگی برای ما بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در پایان گفت: از همه کسانی که تیم را حمایت کردند تا این عزیزان باعث شادی دل مردم شوند تشکر می‌کنم. این نوجوانان کاری کردند کارستان. رییس فدراسیون نیز قول‌هایی به بچه ها داده که امیدوارم انجام شود و کشتی گیران آینده ساز ایران با انگیزه زیاد کشتی را دنبال کنند.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *