مرور ترین‌های سپاهان در تاریخ لیگ برتر/ بازگشت به مسیر پرافتخار

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سپاهان یکی از پرافتخارترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر است و بازیکنان شاخص زیادی در این تیم بازی کرده‌اند.

به گزارش وب سایت نود، با حرفه‌ای شدن مسابقات باشگاهی در ایران و آغاز لیگ برتر، سپاهان خود را به عنوان یکی از قدرت‌های این مسابقات معرفی کرد. این تیم با ۵ قهرمانی، یکی از پرافتخارترین تیم‌های این مسابقات محسوب می‌شود و رکوردهای زیادی به نام این تیم ثبت است. هرچند که زردپوشان اصفهانی در فصول اخیر نتوانستند موفقیت گذشته را تکرار کنند ولی در این فصل مصمم به تکرار درخشش گذشته هستند. در آستانه آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر، ترین‌های این تیم در تاریخ لیگ برتر مرور شده است.
پرافتخارترین بازیکن: محرم نویدکیا
تیم فوتبال سپاهان ۵ بار موفق به قهرمانی در لیگ برتر شده است که در هر ۵ قهرمانی محرم نویدکیا همراه این تیم بوده است. نویدکیا پرافتخارترین بازیکن تاریخ باشگاه سپاهان، دومین بازیکن پرافتخار تاریخ لیگ برتر و رکورددار قهرمانی با پیراهن یک تیم است. محرم در همان سنین جوانی به کاپیتانی سپاهان رسید و رکورددار بالا بردن جام به عنوان کاپیتان در تاریخ لیگ برتر نیز به شمار می‌آید.


علی‌رغم قهرمانی‌های پرتعداد سپاهان، با توجه به تغییراتی که در فصول اخیر در ترکیب این تیم اتفاق افتاده، تنها رسول نویدکیاست که قبلاً با سپاهان سابقه قهرمانی در لیگ چهاردهم را دارد. در فهرست بازیکنان سپاهان، محسن مسلمان تجربه ۲ قهرمانی در لیگ برتر را دارد که در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم با پرسپولیس بدست آورد.
با سابقه‌ترین بازیکن: محرم و پاپی
حسین پاپی از جمله وفادارترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود. این بازیکن از لیگ چهارم تا هجدهم برای سپاهان بازی کرد و با ۲۵۸ بازی رکورددار بازی با پیراهن این تیم به شمار می‌آید. از نظر تعداد فصل بازی نیز، محرم نویدکیا رکورددار است. این بازیکن از اولین دوره لیگ برتر برای سپاهان بازی کرد و در لیگ شانزدهم با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کرد. محرم در این مدت یک فصل را در فوتبال آلمان سپری کرد و در مجموع ۱۵ در عضویت تیم محبوبش بود.


رسول نویدکیا با ۱۱۶ بازی و ۷ فصل حضور در این تیم، باسابقه‌ترین بازیکن حال حاضر سپاهان است. بین بازیکنان سپاهان، محسن مسلمان با ۳۰۲ بازی، بیشترین تعداد بازی را در تاریخ لیگ برتر دارد.
بهترین گلزن: عماد رضا
عمادرضا مهاجم عراقی سپاهان در اواخر دهه ۸۰ با ۵۹ گل زده، عنوان بهترین گلزن سپاهان در تاریخ لیگ برتر را در اختیار دارد. این بازیکن، این تعداد گل را در ۵ فصل برای سپاهان به ثمر رساند. در حال حاضر استنلی کی‌روش، آقای گل فصل گذشته لیگ با ۱۶ گل بهترین گلزن این تیم است. سجاد شهباززاده با ۴۴ گل، بیشترین تعداد گل را بین بازیکنان سپاهان در تاریخ لیگ برتر به ثمر رسانده است.


رکورددار کلین‌شیت: رحمان احمدی
در تاریخ لیگ برتر، دروازه‌بانهای شاخص زیادی نظیر مهدی رحمتی و آرمناک پطروسیان از دروازه سپاهان حفاظت کردند ولی رحمان احمدی بالاتر از همه با ۴۴ کلین‌شیت قرار دارد. پیام نیازمند که از فصل گذشته به عضویت سپاهان درآمده موفق به ثبت ۱۵ کلین‌شیت شده و در این فصل این فرصت را خود را به جمع ۳ دروازه‌بان برتر تاریخ سپاهان برساند.

۶۰۶۱۰

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + = 14

عضو کانال ایتا شوید