وزیر ورزش: از کاراته مدال المپیک می خواهیم نه سهمیه!/ طباطبایی: کار سختی در پیش داریم

جامعه ورزشی آفتاب نو:

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در بازدید از اردوی کاراته تاکید کرد که از این رشته در المپیک ۲۰۲۰ انتظار کسب مدال وجود دارد.

به گزارش آفتاب نو،وزیر ورزش، رییس کمیته ملی المپیک و همراهانشان ابتدا نظاره گر تمرینات ملی پوشان کاراته مردان ایران شدند.

سید حسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته در ادامه و با توقف تمرین، طی سخنانی به ارائه گزارشی از رقابت های قهرمانی آسیا در بخش مردان و زنان پرداخت و خاطرنشان کرد: از ۳ وزن المپیکی مردان در ۲ وزن شرایط بسیار خوبی برای کسب سهمیه المپیک داریم. در بانوان نیز حمیده عباسعلی در جایگاه دوم رنکینگ دارد و از شرایط بسیار خوبی برای کسب سهمیه برخوردار است.طراوت خاکسار نیز وضعیت مناسبی دارد و امیدوارم با توجه به پتانسیل موجود بتوانیم حداکثر هدف ملی‌پوشان پس از کسب سهمیه کسب مدال در المپیک است. کادرهای فنی باتجربه و دلسوزی داریم که با عدالت محوری بخوبی مسئولیت کادر فنی را پیش می برند.

طباطبایی افزود: امیدوارم با ادامه حمایت های حضرتعالی که همیشه لطف داشته اید این موفقیت ها ادامه داشته باشد. دکتر صالحی امیری نیز کمک بسیاری کردند و امیدوارم بتوانیم حداکثر سهمیه را بگیریم.

وزیر ورزش در واکنش به صحبت های رییس فدراسیون با خنده گفت: کسب سهمیه به درد ما نمی خورد ما دنبال ۵ یا ۶ طلای کاراته در المپیک هستیم!

سپس گفت: از شما که طلایی در نیامد بگذارید ببینیم هروی سرمربی تیم ملی چه می گوید و تکلیف ما را با رنگ مدال ها روشن کند.

هروی در ادامه گفت: خوشحالیم با این صحبت ها به ما روحیه می دهید و ما را در کنار کشتی قرار می دهید و توقع طلا دارید.

وی سپس با اشاره به موفقیت تیم ملی در رقابت های مختلف گفت: امیدوارم کاراته بتواند توقعات شما را برآورده کند. بانوان ما نیز در آسیایی درخشیدند و مطمئنم برنز کیمیا علیزاده در کاراته بانوان نیز در المپیک اتفاق می افتد. وضعیت خوبی در اوزان مختلف در رنکینگ داریم و رقابت نزدیکی بین بچه های خودمان در رنکینگ وجود دارد. خوشحالیم که شما حمایت می کنید. همیشه با تمام توان در مسابقات شرکت می کنیم. ما برای ۳ سهمیه ۱۱ بازیکن به مسابقات مختلف می بریم و این خوشحال کننده است. مطمئنم در المپیک مدال های خوبی بدست می آوریم.

در ادامه این دیدار، ستاره موسوی سرمربی تیم ملی کاراته بانوان با بیان اینکه بانوان در رقابت های آسیایی نتیجه تاریخی را رقم زدند گفت: راه درازی برای کسب سهمیه داریم. کسب سهمیه از طریق رنکینگ یکی از راه های رسیدن به المپیک است. ما قبل از المپیک مسابقات فرانسه را در پیش داریم و اگر خدای ناکرده تا آن زمان نتوانستیم سهمیه بگیریم در این مسابقات سهمیه مستقیم را بگیریم.

جسارت است اما مدال آوری برای بانوان در المپیک به مراتب راحت تر از آقایان است چرا که آقایان کار سخت تری در پیش دارند.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + 7 =

عضو کانال ایتا شوید