رقیب ۲۲ ساله برای علیپور؛ دومین گلزن لیگ قهرمانان در تور پرسپولیس؟

جامعه ورزشی آفتاب نو:

نگرانی بابت پر شدن لیست بزرگسالان، یک بازیکن زیر ۲۳ سال را به لیست پرسپولیس اضافه کرده است.

به گزارش وبسایت نود، رد شدن مایگا در تست پزشکی پرسپولیس، آن‌ها را دوباره وارد چرخه طولانی خرید بازیکن کرد. فاصله زیادی هم تا شروع لیگ باقی نمانده و آن‌ها، زمان چندانی برای انتخاب یک گزینه جدید ندارند. مهاجم تازه‌ای که به پرسپولیس نزدیک شده، علا عباس عراقی است. عباس ۲۲ ساله، سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب می‌شود و لیست بزرگسالان پرسپولیس را پر نمی‌کند. با حضور او لیست خارجی‌های پرسپولیس هم پر نمی‌شود. به همین دلیل، مشخص نیست پرسپولیسی‌ها عباس را به عنوان جانشین مایگا می‌خواهند، یا قصد خرید ۲ مهاجم خارجی همزمان را دارند.

عباس به نسبت سنش، توانسته در سال‌های اخیر عملکرد موفقی داشته باشد و یکی از استعدادهای بزرگ فوتبال عراق است. او در تیم زیر ۱۹ سال عراق، ستاره تیم محسوب می‌شد و همراه با تیمش در قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا، شرکت کرد. آن‌ها در مرحله یک چهارم نهایی ضربات پنالتی به عربستان باختند. او سابقه بازی در تیم امید عراق را هم دارد و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، همراه با تیم ملی عراق به قطر رفت. او بازی دوم عراق مقابل یمن، توانست اولین گل ملی را هم بزند.

درخشان‌ترین بخش کارنامه عباس، فصل پیش در الزورا بود. در لیگ عراق، عباس سومین گلزن برتر لیگ شد و در هر دو فصل اخیر، توانسته بیشتر از ۲۰ گل بزند. در لیگ قهرمانان هم عباس فوق العاده عمل کرد. او با ۶ گل در ۶ بازی دور گروهی، نفر دوم گلزنان لیگ قهرمانان آسیاست. نگاهی به دیگر نفرات این لیست، دستاورد او را بهتر نشان می‌دهد. آقای گل لیگ قهرمانان در حال حاضر لئوناردوی برزیلی با ۸ گل است و دو بازیکن دیگر، همراه عباس ۶ گله هستند. عمر السوما ستاره الاهلی عربستان و گراتزیانو پله، مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا که در شاندونگ لیونگ چین بازی می‌کند کارنامه‌ای مشابه عباس دارند ۶ گل زده‌اند. یکی از گل‌های عباس در لیگ قهرمانان، به ذوب آهن حریف ایرانی الزورا بود.

حضور در الزورا و نفت الوسط، نشان می‌دهد علا عباس قیمت چندان بالایی هم برای پرسپولیس نخواهد داشت. اگر آن‌ها بودجه خرید ۲ مهاجم خارجی را داشته باشند یا کالدرون، علا عباس را به عنوان خرید بزرگ خط حمله بپذیرد، شاید پرسپولیس فصل آینده را با یک عراقی تازه در کنار رسن آغاز کند.

۲۲۳۳۰

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 2 =

عضو کانال ایتا شوید