دلیل بازگشت غافلگیرکننده ناینگولان به ساردین چه بود؟/ وقتی چیزهایی مهم تر از فوتبال هم وجود دارد!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

حدودا یک ماه قبل بود که همسر راجا ناینگولان از مبارزه خود با بیماری سرطان خبر داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، راجا ناینگولان ستاره بلژیکی و ۳۱ ساله اینترمیلان که در سال ۲۰۱۸ به نراتزوری پیوسته بود، بعد از آن که فهمید در برنامه های آنتونیو کونته جایی ندارد تصمیم به جدایی از این تیم گرفت.

اما هافبک بلژیکی که یکی از باکیفیت ترین بازیکنان در پست خود محسوب می‌شود، به جای رفتن به تیم هایی مطرح در لیگ های معتبر اروپایی تصمیم گرفت با قراردادی قرضی و یک ساله (بدون حق خرید) به کالیاری، تیم سابق خود بازگردد.

ناینگولان در ژانویه ۲۰۱۰ با انتقالی قرضی از پیاچنزا به کالیاری پیوسته و نخستین بازی های خود در سری آ را با پیراهن این تیم ساردینیایی تجربه کرده بود. بعد از انجام ۷ بازی کالیاری قرارداد او را دائمی کرد و ناینگولان تا سه فصل و نیم بعد (تا ژانویه ۲۰۱۴ و حضور قرضی در رم) پیراهن روسوبلو را به تن کرد. ناینگولان ۱۳۱ بار برای کالیاری در سری آ به میدان رفت و ۷ گل هم به ثمر رساند. 

محبوبیت ناینگولان نزد هواداران کالیاری به حدی است که آن ها او را یکی از ۱۱ بازیکن برتر تاریخ تیمشان قلمداد می‌کنند؛ نکته ای که در اطلاعیه باشگاه به مناسبت بازگشت او نیز به چشم می‌خورد: “طولی نکشید تا ناینگولان با روحیه جنگنده خود، مصمم بودن و تلاش برای رهبری تیم در جهت پیروزی، قلب هواداران را تسخیر کند.

همواره در خط مقدم، نفس به نفس و مثل یک نینجا آماده درگیری با بازیکنان مبهوتی بود که حتی متوجه حضور او هم نشده بودند. بازیکنی که تیمش را به جلو می‌کشاند و مثالی برای هم تیمی هایش بود، اکنون برای یک بار دیگر پیراهن کالیاری را خواهد پوشید. او آماده است تا قدرت خارق العاده، شخصیت و تجربه بین المللی خود را در این تیم به کار گیرد.”

این متن حماسی در وصف ناینگولان، احتمالا دلیلی به جز شگفت زده شدن افراد حاضر در کالیاری ندارد. اما انتقال غافلگیرکننده ناینگولان به تیم پانزدهم فصل قبل سری آ (با فاصله ۳ امتیازی تا آخرین تیم سقوط کننده) برای کسانی که زندگی شخصی راجا را دنبال کرده اند، جای تعجب ندارد.

ناینگولان در سال ۲۰۱۱ و یک سال بعد از حضور خود در ساردین، با کلودیا لی که اهل همین منطقه بود، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج نیز دو فرزند ۷ و ۳ ساله است. در روز ۱۰ جولای (حدود ۲۵ روز قبل) کلودیا با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، خبر از جنگیدن خود با بیماری سرطان داد.

او در متن احساسی خود، از “یک ماهی” سخن گفت که با ترس و کابوس برای او همراه بوده است: “در یک ماه گذشته هر روز صبح از خواب بیدار می‌شدم و امیدوار بودم که این تنها یک کابوس بوده باشد. اما فهیدم که در این یک ماه درون کابوس حضور داشته ام. امیدوار بودم که این روزها بالاخره به پایان برسند اما این گونه نشده و اکنون، از امروز، بخش تازه ای از زندگی خود را آغاز می‌کنم: شیمی درمانی. اکنون بعد از گریه های فراوان چه می‌توانم بگویم؟ وقت آن است که با این جانور زشت بجنگم.”

در همان روزها بود که با اعلام بپه ماروتا مبنی بر عدم حضور ناینگولان و مائورو ایکاردی در برنامه های آنتونیو کونته، خروج آن ها از اینتر قطعی شد و آینده این دو بازیکن نیز در ابهام قرار گرفت. اما در شرایطی که هنوز تکلیف ایکاردی مشخص نشده، به نظر می‌رسد ناینگولان از مدت ها قبل نسبت به تصمیم خود مطمئن بوده است.

البته تصمیم ناینگولان مبنی بر بازگشت به ساردین، جایی که همسرش بتواند در کنار خانواده دوران بیماری را سپری کند، یک دلیل دیگر هم دارد. به نقل از بلیچر ریپورت، ناینگولان در سال ۲۰۱۰ مادر خود را به دلیل ابتلا به سرطان از دست داده بود؛ مادری که راجا از او به عنوان کسی که جنگیدن را به او آموخته، یاد می‌کند.

بعد از گذشت حدود ۹ سال از آن اتفاق تلخ، ناینگولان تصمیم گرفته با حساسیت بیشتر، شرایط حضور همسرش را در این روزهای سخت در کنار خانواده و دوستانش فراهم کند؛ حساسیتی که برای ناینگولان، مهم تر از گذراندن بهترین روزهای دوران بازی در تیمی میان جدولی بوده است.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = 11

عضو کانال ایتا شوید